tarasnica tarasnica komentáře u knih

Kolem knihy bylo a stále je obrovské hype, kterému jsem na Vánoce prostě podlehl. Posledních cca 50 stránek jsem nedočetl, protože to byla jedna velká nuda. Opravdu nechápu, jak někdo může o této knize psát, že se u knihy takhle nikdy nesmál apod. Ano, v knize jsou občas vtipné pasáže, ale nejde o nic neuvěřitelného. Kdyby autor psal jenom o staříkovi, byl by příběh parádní, ale jelikož se neustále skáče od staříka přes detektiva až ke státnímu zástupci, tak se mi to moc nelíbilo. Za mě tedy nic moc :)

02.02.2016 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Něco málo jsem se dozvěděl o velbloudech, zapamatoval jsem si nějaké arabské pořekadlo, toť vše.

29.01.2016 3 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Hezky napsané, někdy záživné více a někdy zase méně. Kniha za přečtení určitě stojí.

16.01.2016 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Hezká kniha, která skvěle popisuje nástrahy alkoholu. Je také zajímavé se zamyslet nad tím, jak si autor myslí, že se další naše generace postarají o to, aby se jejich děti nedostaly k alkoholu. A jaká je současná doba? Naprosto stejná. Chlastu je všude plno a kdo z teenagerů pravidelně nezvrací po víkendové akci, jakoby ani nebyl.

04.01.2016 4 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Skvělá kniha, kterou jsem přečetl velmi rychle. Pokud se učíte angličtinu, určitě vám nabídne nový pohled a přístup k učení.

28.12.2015 5 z 5

Rytíři Bušidó Rytíři Bušidó Edward Frederick Langley Russell

Dobrá kniha, která čtenáři nastíní, jak se Japonci za války chovali k zajatcům. Ke konci mě však kniha nudila.

16.11.2015 3 z 5

Dějiny psané Římem Dějiny psané Římem Vojtech Zamarovský

Jako zdroj informací k nějaké práci určitě vhodná kniha, nicméně pro obyčejného čtenáře je v knize - dle mého názoru - příliš mnoho dat, jmen a dalšího, tudíž člověk čte pouze a jenom toto. Osobně jsem čekal jednodušší pojetí dané problematiky, která mi dá představu o tehdejší době a Římu. Po přečtení 100 stran jsem přestal číst, protože jsem zjistil, že i na dalších stránkách jsou pouze data a jména.

18.08.2015 1 z 5

Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Anna Reid

Na mě příliš mnoho nahodilých příběhů a osudů neznámých lidí. Kdyby měla kniha o sto stran méně, tak by jí to - dle mého - prospělo.

11.08.2015 2 z 5

Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu Jesús Hernández

Skvělá kniha, která dokazuje, jak nás druhá světová válka ovlivnila a ovlivňuje dodnes. Nejedná se pouze o rozdělení dobitého území, ale také o potraviny, názory a zvyky. Od tohoto autora mám již několik knih a tato kniha mne přesvědčila o koupi ostatních. Pro milovníky historie se jedná o povinnost.

11.08.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělá kniha, která svým tématem nabádá čtenáře nad zamyšlením o konci světa. Pro mě osobně bylo v knize příliš mnoho informací ohledně památek, které si prostě nelze zapamatovat a člověk má potom ve všem guláš. Od Browna mám skoro všechny knihy a určitě dokoupím i ty chybějící.

09.07.2015 4 z 5

Útěk z továrny na smrt Útěk z továrny na smrt Mark S. Smith

Nevím, jak ostatní, ale já jsem od knihy očekával přímé vyprávění člověka, který si to hrůzné období prožil. Namísto toho čtu vyprávění někoho, kdo vystoupí v nějaké vesnici z autobusu, jde se zeptat nějaké paní na nějakou informaci apod... I když se o války zajímám, tuto knihu jsem po přečtení 50 stran přestal číst.

11.05.2015 odpad!

Tajnosti popraviště Tajnosti popraviště Charles Henri Sanson

První polovina knihy byla velice záživná, protože líčila popravy, způsoby poprav, apod. Druhá polovina mě už tolik nebavila, některé kapitoly jsem dokonce přeskočil, což u knih nejsem zvyklí dělat.

05.05.2015 2 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Určitě skvělá kniha, která vcelku navazovala na předchozí díl Na západní frontě klid. Posledních cca 40 stránek mi ale připadalo dost nudných.

23.01.2015 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Hezky popsaný život obyčejných vojáků v boji i mimo něj. Pokud se zajímáte o války, kniha vás bude bavit.

02.01.2015 5 z 5

Clay-Eva volá Londýn Clay-Eva volá Londýn Antonín Bartoš

Hezká kniha o působení našich vojáků na území ČS pod vládou Němců. Co mi však vadil bylo velké množství jmen, vesnic a měst. Člověk se v tom občas ztrácel.

09.12.2014 3 z 5

První světová válka První světová válka Martin Gilbert

Jelikož se zajímám o I. a II. sv. válku, chtěl jsem si koupit knihu, kde bude vše při jednom. Nejprve mne kniha bavila, ale na cca 300 stránce jsem zjistil, že jak píše níže vrgulnik, jedná se o prosté líčení faktů a statistik, které si prostě nelze zapamatovat. Knihu tedy již dále číst nebudu, škoda...

04.11.2014

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Super příběh, který mne bavil hlavně díky historickým faktům a zajímavým informacím. Hlavně člověk zjišťuje, co vlastně ti křesťani byli zač... Posledních 100 stran se ale hrozně táhlo a tak nějak se dalo očekávat, jak to všechno dopadne. I tak ale hezká kniha.

29.08.2014 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velice zajímavá kniha, která mne svojí kvalitou velmi překvapila. Koupil jsem jí zcela náhodně k několika dalším knihám a musím říci, že jsem ji přečetl jedním dechem. Jako člověk, který se zajímá o války, je tato kniha dalším pohledem na německá vojska.

31.07.2014 5 z 5

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Kniha se mi dost líbila, některé popsané akce byly skvěle napsané, ale jak píší někteří dole, občas se příběh táhne... ale to byla realita obyčejného vojáka, takže se nelze divit. Za sebe doporučuji.

03.07.2014 4 z 5