Dějiny psané Římem

Kniha hovoří o městě, které se nazývá věčným, i o říši, jíž dalo jméno. Vypráví o cestě od bezvýznamnosti ke světovládě, o válkách i kulturních památkách, o hrdinských i všedních dnech, o slávě i o rubu této slávy. Je to vzrušující líčení nenávratného mládí lidstva, jež nazýváme antikou, z pera jednoho nejlepších autorů literatury faktu u nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15606/dejiny-psane-rimem-svR-15606.jpg 4.6104
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Perfekt

Litocha
31.10.2018

V mnoha směrech fascinující a čtivě napsané shrnutí starověkých římských dějin. Poutavý je přerod a proměny římské říše i osudy císařů, ale neméně zajímavé pro mě bylo si uvědomit, do jak velké míry závisel osud Říma na válečném umění, jak ovlivnil celou Evropu a jaká to byla nemilosrdná doba. Škoda jen, že nebylo více prostoru na to, aby se autor více věnoval umění (hlavně slovesnému) nebo běžnému každodennímu životu. Vzhledem k obsáhlosti tématu působí někdy text trochu zkratkovitě.

Sudeda
23.09.2018

Skvělá kniha popisující jedno ze zajímavých a historicky důležitých mezníku našeho světa. Zamarovský tyto události píše v duchu vypravování a nevynechá žádný celek, který by měl chybět, jak od kulturního vyžití, tak politických aktů. Není spravedlivé zde odsuzovat menší ochutnávku bitev a konkrétních výprav díky které se Řím stal impériem. Je nemožné do 380 stránkové knihy zahrnout veškeré sledy událostí a zavděčit se každému. I proto tuto knihu hodnotím jako celek, která stojí za přečtení, pokud člověk chce znát dějiny antického Říma.

flanker.27
18.01.2018

Prvně přečteno někdy v době mých středoškolských let a od té doby minimálně třikrát. právě jsem uprostřed čtvrtého cyklu :). Je to sice první vydání, ale mám k němu prostě vztah. Zamarovský se tu předvedl jako historik i jako vypravěč. Dodnes má nejoblíbenější kniha o Římu.

natalie94
10.01.2017

Velice čtivé a poutavé. Kniha mi sice trvala delší dobu, ale vůbec volby nelituju :). Ke konci mi bylo až líto, že už to nepokračuje. Doporučuju jak ze zajímavosti, tak klidně i pro studijní účely! (mně to pomohlo)

Ranuncul
31.03.2016

Velice dobře napsaná knížka.Myslím,že by to měla být povinná četba do dějepisu.

tarasnica
18.08.2015

Jako zdroj informací k nějaké práci určitě vhodná kniha, nicméně pro obyčejného čtenáře je v knize - dle mého názoru - příliš mnoho dat, jmen a dalšího, tudíž člověk čte pouze a jenom toto. Osobně jsem čekal jednodušší pojetí dané problematiky, která mi dá představu o tehdejší době a Římu. Po přečtení 100 stran jsem přestal číst, protože jsem zjistil, že i na dalších stránkách jsou pouze data a jména.

woodward
18.08.2015

Opravdu dobré, důkladné zpracování římských dějin pro laického čtenáře. Myslím, že už jen za tuhle knihu si Zamarovský zaslouží velkou úctu jako popularizátor historie.

wooloong
22.03.2015

Tuhle knížku jsem během let přečetla snad sedmkrát. Je prostě skvělá.

kosmas
08.07.2014

Skvela kniha ...

Looka2
02.06.2014

80% Knihu lze brát jako inspirační zdroj k dalšímu čtení. Nejpodrobněji se samozřejmě věnuje období římské republiky. Bohužel se mi dostalo do rukou vydání s četnými citacemi Marxe, Englse a kupodivu dojde i na Lenina :o))

Richie1
11.04.2014

Touto knihou jsem si velmi oblíbil Vojtecha Zamarovského. Sepsal historii starověké římské říše velmi čtivou a přehlednou formou, díky které se nejen dospělý čtenář, ale i školák může poučit o těchto dějinách. Díky této knize jsem se začal zajímat o antiku a následně přečetl desítky dalších knih o starověkém Římu, či stovky jiných knih o celkových dějinách. Zamarovský však stále patří mezi mé přední spisovatele historie.

Ranger
31.03.2013

Jedna z nejlepších knih o Římu co jsem četl.

WEIL
03.09.2011

Kniha podá čtenáři vstupní informace o Římu a jeho impériu. Pozornost si určitě toto císařství zaslouží, vždyť určovalo světu společenská pravidla po řadu století. Dodnes je zde římsko-katolická církev, založená 395 našeho letopočtu.