Povolení zabíjet přehled

Povolení zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271570/bmid_povoleni-zabijet-T6F-271570.jpg 3 12 12

Bezpilotní letouny, odstřelovači, bomby, atentáty jedem – z pověření demokraticky zvolených vlád už bylo popraveno víc než 3000 lidí – bez soudního procesu, bez práva na obhajobu a s rizikem smrtelného omylu. Autor v této knize dokazuje, že nad zákon a spravedlnost se nepovyšovaly jenom Stasi a KGB. Odhaluje skandální praktiky zabíjení prováděné Mosadem a CIA za hranicí mezinárodního práva pod pláštíkem boje proti terorismu.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lizenz zum Töten: Die Mordkommandos der Geheimdienste , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povolení zabíjet. Přihlašte se a napište ho.

tarasnica
26.03.2016 odpad!

Čekal jsem od knihy celkové pojetí daného problému a ne vylíčení jednotlivých událostí. Knihu jsem nedočetl.

McBerny
08.03.2016 2 z 5

Další z knih, kdy mám velký problém s hodnocením...kniha je čtivá i dobře přeložená, ale její obsah je naprosto nehorázně zaujatý. Pan Koch je buď velkým sympatizantem islámských teroristů nebo antisemita vyjímečného kalibru. Samozřejmě, že zcela zásadně nesouhlasím se zabíjením nevinných lidí či s násilnými změnami jiho- či středoamerických režimů z politicko-ekonomických důvodů výhodných pro USA, ale kniha je ve své podstatné části velmi nebezpečně prezentována téměř černo-bíle, co se izraelsko-palestinského (resp.izrealsko-arabského) konfliktu týče, tj.zlý Izrael, nevinní palestinští vlastenci. Autor neustále zdůrazňuje civilní oběti při izraleských zásazích, přehmaty a násilnosti izraelských tajných služeb, ale jen velmi ojediněle postupuje vice versa, což se velmi průhledně snaží vykompenzovat závěrečnými statistikami, které už ovšem jen málokdo čte. Jsem odpůrcem každého fanatismu, zvláště pak náboženského, proto si myslím, že by autor literatury faktu měl být zvláště v takhle choulostivé oblasti a době ve svých úsudcích mnohem objektivnější.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Povolení zabíjet v seznamech

Egmont R. Koch