tarabas

Voda, která hoříVoda, která hoříJitka Vodňanská

Kniha se moc dobře čte. Popisuje různé historické období života. Autentické dopisy, příhody, strasti a radosti života.

22.12.2020

Matěj maluje mapyMatěj maluje mapyMichaela Hošková

Kniha se moc dobře čte.
Jsem učitelka, proto mě zajímal život autisty. Byla jsem zvědavá na různé aspekty vývoje těchto dětí. Většinou mám vše načteno z odborné literatury, tady byl popsán pohled matky. Rozhodně doporučuji k přečtení.

22.12.2020

ChuligánChuligánPhilipp Winkler

Vhled do života fanoušků fotbalů. Jsou ochotni prolévat krev a nechat se mlátit pro svůj tým.

02.12.2017

Vlčice ze SernovodskuVlčice ze SernovodskuIrena Brežná

Drsný obraz války.

31.10.2017

Měj mě rád/aMěj mě rád/aMarkéta Hejkalová

Kniha o životě s plnou jeho barevností. Procházíte dějinami a sledujete jak se historie podepsala na osudech jednotlivých lidí a rodin.

31.10.2017

Jake je fakeJake je fakeCraig Robinson

Jednohubka u které jsem se moc dobře bavila.

02.10.2017

Čuníkův neobyčejný deníkČuníkův neobyčejný deníkEmer Stamp

Čuník je pěkné kvítko a pořád vymýšlí nové lotroviny, které ztěžují život jeho milovaným majitelů . Spolu s kamarády Kačerem a Krávou se zapletou do ne jednoho nebezpečí. Moc hezká kniha pro mladší čtenáře. Ti se s knihou hezky pobaví.

26.08.2017

Běh života: Lid versus O. J. SimpsonBěh života: Lid versus O. J. SimpsonJeffrey Toobin

Nikdy by mě nenapadlo jak poutavě se dá psát o zdlouhavém soudním procesu. Jde o velmi čtivou knihu, která nám dává nahlédnout do života slavného sportovce. Díky procesu se dozvíme hodně i o fungování soudního systému a náladě společnosti.

21.08.2017

Stínová královnaStínová královnaC. J. Redwine

Pěkná pohádka.

13.08.2017

Lord John a důvěrná záležitostLord John a důvěrná záležitostDiana Gabaldon

Pěkná oddechovka s detektivní zápletkou. Moc mě nezaujala hlavní postava.

24.07.2017

BivojBivojJuraj Červenák

Připomenutí Starých pověstí českých v mnohem zábavnější podobě.

19.07.2017

Franz Kafka - Člověk své a naší dobyFranz Kafka - Člověk své a naší dobyRadek Malý

Musím pochválit zejména grafiku knihy. Krása.

27.06.2017

Lahodně s Ellou a přáteliLahodně s Ellou a přáteliElla Woodward

Velmi zajímavé recepty. Na některé suroviny jsem si musela zvykat.

04.06.2017

Jákobovy barvyJákobovy barvyLindsay Hawdon

Jákob je osmiletý cikánský chlapec ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny Jeniš. Tohle prosté konstatování předurčilo jeho osud a osud jeho rodiny. Rómský holokaust je něco o čem se moc nemluví, ale co je nezvratnou skutečností. Pár lidí si řeklo, že si některé osoby nezaslouží žít a začali realizovat očistu světa. Bohužel trvalo léta, než se je podařilo zastavit.
Kniha je plná emocí, které na vás dýchají z každé stránky. Možná bych nedávala tolik časových linek, ale jinak není co knize vytknout.

31.05.2017

Kniha radostiKniha radostiDouglas Carlton Abrams

Kniha mi přinesla plno podnětů k přemýšlení, ale i zábavu. Najdete zde plno historek ze života slavných mužů. Můžete si tak udělat obrázek, jak žijí a co vše musí zvládnout.

04.05.2017

Vor v zakone - hlava mafieVor v zakone - hlava mafieVítězslav Jareš

Po knize 12.12 jsem se na čtení moc těšila. Tentokrát to ale bylo o level lepší počteníčko. Kniha mě chytla hned na začátku a já se ocitla ve světě mafie a jejich bojů. Gratuluji autorovi ke skvělé knize.

11.02.2017

Lovci duchůLovci duchůNeil Spring

Pro mě je kniha strašidelná tak akorát. Líbí se mi propojení fikce a skutečnosti. Čtenář si může dohledat, jak to vše bylo, jak farma vypadala a co vše se stalo.

07.02.2017

Kapky štěstí a nadějeKapky štěstí a nadějeBlanka Kubešová

Úvodních 40 stran jsem se přemlouvala, abych knihu neodložila. naštěstí jsem to neudělala. Po vysvětlení počátečního zmatku se příběh dívek rozvinul a stál za přečtení.

27.01.2017

ZtracenáZtracenáAdam Nevill

Kniha mě pohltila, velmi dobře se mi četla.

14.12.2016

I viděl Bůh, že je to špatnéI viděl Bůh, že je to špatnéOtto Weiss

Kniha, která mě přes svou odlehčenou formu, naprosto dostala.

08.11.2016

Vídeňské bratrstvoVídeňské bratrstvoIngar Johnsrud

Napínavá kniha,která nenechá člověka ani chvilku se nudit.

09.08.2016

Padesát minutPadesát minutRobert M. Lindner

Kniha nás provede myslí šesti lidí. Pět z nich jsou pacienti, tím šestým je sám autor, který nám představuje svou práci.

10.06.2016

SégrySégryRaina Telgemeier

Super komiks. Moc se mi líbila tahle jednohubka ke čtení.

06.06.2016

Jak jsem svým vnoučatům vyprávěl o vesmíruJak jsem svým vnoučatům vyprávěl o vesmíruHubert Reeves

Útlá knížečka, která rozhodně stojí za pozornost. Jednoduše a zábavně vysvětlené největší otázky spojené s vesmírem, vznikem světa a přírodních zákonů. Autor si bere na pomoc přirovnání, legendy a selský rozum.

20.05.2016

SítěSítěPetra Dvořáková

První kniha od této autorky. Musím říct, že mě zasáhla. Donutila mě přemýšlet nad svým životem. Navíc skvěle napsaná.

28.03.2016

Jak stvořit dívkuJak stvořit dívkuCaitlin Moran

Pro mě příjemná kniha, která sice trochu přehání, ale možná i tím je tak zábavná. Musím se přiznat, smála jsem se a to pěkně nahlas.

28.02.2016

Kouzelné tenisky mého kamaráda PercyhoKouzelné tenisky mého kamaráda PercyhoUlf Stark

Krásná obálka a vtipný příběh pro děti. Dobrá kombinace.

06.02.2016

Mozek teenageraMozek teenageraFrances E. Jensen

Poučná a navíc zábavná kniha.

03.02.2016

NavěkyNavěkyJ. M. Darhower

Kniha je, víc než co jiného, popis zrodu nového člověka. Přetváření osobnosti, která dostala možnost se rozvíjet. Moc dobře se čte, příběh je uvěřitelný.
Láska, mafie, otroctví - velmi přitažlivé téma.

31.01.2016

DceryDceryKateřina Dubská

Kniha mě zaujala svým obalem. Styl psaní mi zcela vyhovoval. Jen těch temných stránek života tam bylo trochu moc., Co se dá dělat, takový je život.

17.01.2016