tarabas tarabas komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hezky napsaný příběh jedné rodiny, jen bohužel mi vadilo to přeskakování. Jeden odstavec popisuje život jednoho člena rodiny, hup a druhý odstavec a jsem úplně jinde a u někoho jiného, jiná situace a někdy i jiné časové období. V jedné kapitole děda Leopold umře a v druhé je živý a zdravý. To mě trochu vadilo. Možná to chtělo alespoň trochu víc štěstí pro někoho z rodiny. Samá smůla.

12.07.2015 3 z 5

Zimní evangelium Zimní evangelium Brendan Kiely

Trochu smutná kniha o středoškolákovi Aidanovi. Rozhodně stojí za přečtení.

11.07.2015 4 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Moc hezky napsané, bavila jsem se.

20.06.2015 5 z 5

Nejsem namalovaná! Nejsem namalovaná! Alice Kopřivová

Čtení, které ukazuje život s mírnou nadsázkou. Je fanj zjistit, že trapasy nevyrábím jen já.

11.05.2015 3 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Styl autorky mi naprosto vyhovoval. Možná ke konci knihy už jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo, vnučky, neteře. Vztahy v rodině nejsou nikdy jednoduché, aby věci fungovali musí se dělat kompromisy a mezi lidmi musí být spoustu lásky. Ukažte mi rodinu, kde všechno funguje. V knize bylo dobře vidět jak lehce jde udělat chybu, která se pak s člověkem táhne celý život a jak těžké je něco změnit.

11.04.2015 4 z 5

Syn Jidášův Syn Jidášův Markus Heitz

Hlavními aktéry v knize jsou upíři. Pokud čekáte romantiku typu stmívání, rozhodně se nedočkáte. Upíři v knize jsou opravdové krvelačné bestie, které se nedokáží a ani většinou nechtějí vzdát své oblíbené lidské krve. Postavy mají své kladné i záporné stránky jak jen to u upírů jde.

Jde o příběh upírky, která hlídá své potomky. Většinou jen dává pozor, aby se z nich nestaly bytosti jako je ona sama. V současné době udělala výjimku a zapojila se do života mladě ženy a její dcery. V podobě tetičky jim pomáhá a chrání je. Netuší, že z dávné historie se vynoří někdo, kdo ji nenávidí a snaží se jí zničit. Navíc má schopnosti, pomocí kterých by se mu to mohlo podařit.

Příběh nás zavádí do různých historických období, procházíme i různé země. Díváme se na děj z pohledů různých postav.
Rozhodně se nemusíte bát, že by Vás příběh nudil. Jsou zde celkem překvapivé zvraty, které jsem nečekala.

05.04.2015

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mě se kniha líbila. Přistupovala jsem k ní dost skepticky, ale byla jsem mile překvapena. Četla se moc dobře, člověk se odreaguje a zajímá ho jek to těm dvěma dopadne.

22.02.2015 5 z 5