Oldřich z Chlumu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je malým dárkem těm čtenářům, kteří si zamilovali příběhy královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu. Autor v ní vypráví, jak pracuje s historickými prameny a spolu se svou ženou Alenou poodhalují zákulisí jejich autorského života. Čtenář zde rovněž nalezne literární zajímavosti (včetně životopisu Oldřicha z Chlumu), stejně jako historická fakta (topografie Českého království, základní data příběhů). Součástí publikace je několik povídek, které vyprávějí o méně známých etapách života Oldřicha z Chlumu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231388/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-oldr-Kph-231388.jpg 4.3196
Série

Hříšní lidé Království českého

Žánr
Povídky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Oldřich z Chlumu

Přidat komentář
begoni
30.12.2019

Po přečtení Oldřicha z Chlumu pana Vondrušku bezmezně obdivuji.

ZaS
02.09.2019

Příjemná exkurze do světa Vondruškova hrdiny.


Pavelpi
10.04.2019

Kniha je autorem označena jako dárek čtenářům a je to opravdu pěkný dárek.Konečně jsem se dozvěděl,jak to bylo v začátcích Oldřicha z Chlumu a jak s jeho spolupracovníky.A na závěr další povídky,no prostě paráda.

oolinkaa
29.03.2019

Kdo má rád romány od Vondrušky s Oldřichem z Chlumu, tuto knihu by neměl opomenout. Je to skvělý dodatek k příběhům, je zde dovysvětleno plno věcí , jak a proč to takhle autor píše, základní údaje o Oldřichu se tu také najde - chronologie a zda je to skutečnost či román. Za mě super. Navíc kniha obsahuje i 4x příběhy, které se v sérii hříšní lidé neobjevují .

maateeo
19.03.2019

Pěkná kniha kterou jistě ocení každý příznivec příběhů Oldřicha z Chlumu.

BizaL
03.01.2018

Příjemný dárek od pana Vondrušky. Knihu jsem si užil přečetl jsem ji snad za den. První část s "povídáním" od autora mne bavila. 4 hvězdy dávám kvůli povídkám, které už mne moc nebavily a protiřečily ostatním knihám.
Nemůžu dát 5 hvězd, když existují rozhodně lepší knihy.
Nicméně pro fanoušky Oldřicha z Chlumu je povinnost přečíst si tuto knihu.

NymphMaeve
08.11.2017

Kniha je opravdu skutečným dárkem. Pan Vondruška v něm osvětli vše, co vedlo ke stvoření postavy Oldřicha z Chlumu, veškerých podrobností historických i smyšlených, podrobné kapitoly z jeho života a vše je doplněno kratšími povídkami, které nechávají nahlédnout do ne úplně objasněných částí Oldřichova života. Stejně tak dává dohromady, jak na sebe navazují jednotlivé knihy, jak jdou za sebou z hlediska Oldřichova života (vycházejí na přeskáčku, stejně jako Letopisy). Také se věnuje knihám, které byly vydány jako první a to pod pseudonymem Jan Alenský. A tyto knihy to vše odstartovaly. Oldřich z Chlumu se mi stal od puberty idolem a vzorem co se týká cti, spravedlnosti a statečnosti. A já se těším na každý další příběh. Pro milovníky série Hříšní lidé Království českého je tato kniha nutností :)

jindrich7442
03.11.2017

Z knihy jsem byl nadšený, sáhl jsem po ni a narušil posloupnost celé série právě kvůli své "akurátnosti", abych si srovnal nejen nesrovnalosti faktů (jména osob rodů, které neexistovali, nebo osobnosti, které žili o několik desítek let později, než se odehrává příběh), ale i příběhové odchylky a nedostatky. S neskonalou radostí, že mám tedy jasno jsem se doslova zakousl do čtyř příběhů osvětlující Oldřichovi "počátky" ("konkubína" Annemarie, první manželka Blanka, přijetí Diviše do služeb a příběh o Wolfgangovi). V posledně jmenovaném příběhu na mě v prvních řádcích vybaflo několik nových nesrovnalostí.
Tento příběh o Wolfgangovi se odehrává v roce 1262. Ze zdejšího úvodu je řečeno, že W. vstoupil do služeb Oldřicha z Chlumu před 4 lety. (Bylo to v románu Dýka s hadem při vyšetřování na Grabštejně - ten se však odehrává v roce 1261! V příběhu již figuruje jeho manželka Šonka, ktero poznal v knize Olomoucký bestiář. Podle autorových časových popisků (jsou součástí této knihy) se tento díl odehrává v letech 1263-1265...

1