Kapky štěstí a naděje

Byl pátek, prvního září třicet devět, patnáct minut po čtvrté hodině ranní a vypukla druhá světová válka... Šokující příběhy čtyř židovských dívek a jejich nejbližších z doby německé okupace v Polsku vznikly na základě faktů a skutečných vzpomínek jedné z nich. Autentické svědectví se vryje pod kůži, je tu s námi tady a teď a je tak bezprostřední a sugestivní, že si podmaní i toho, kdo o této době už mnohé zná. Skrývání před gestapem, život zoufalých a ztracených v ghettu a pokusy o útěk na svobodu provázené strachem i nadějemi. Někdy stačila alespoň kapka, kapička štěstí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244763/big_kapky-stesti-a-nadeje-7H7-244763.jpg 3.741

Kniha Kapky štěstí a naděje

Ivana11

Kniha mě nijak nezaujala.

cori
11.04.2019

Paní Kubešová literárně zpracovala vzpomínky jedné ze čtyř sestřenic z židovské rodiny Abelowiczů. Příběh sester Chavy a Ariel a jejich sestřenic z Krakowa Hanny a Mayy začíná v dubnu 1939, kdy se Hanna zamiluje do Poláka Januše, pokračuje líčením okupace Polska, holocaustu, schováváním Chavy a Ariel na venkově, láskou Chavy a německého vojáka Heinricha, neúspěšnými pokusy o útěk, životem v krakowském a waršavském ghettu a židovskému povstání. Tři z nich válku přežijí, ale do Polska se už nevrátí.

Silwia20
09.01.2019

Mohla to byt putavejsia kniha, keby bola prepracovanejsia v tom zmysle ... autorka casto preskakuje z postavy na postavu a tym citatel straca prehladnost.

veronika0382
23.08.2018

Autentické příběhy čtyř židovských dívek a jejich nejbližších z doby německé okupace v Polsku, vznikly na základě faktů a skutečných vzpomínek jedné z nich. Šokující svědectví se vryje pod kůži každému… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Gi-Gi
25.07.2018

musím dát za pravdu některým čtenářům, že se tam hodně přeskakovalo, nicméně mi to nepřišlo na závadu a v ději jsem se vyznala. Děj mě spíš děsil, dá-li se to tak napsat. ne ten děj, ale čeho jsme schopní (ted myslím to negativní) a pořád nechápu, jak to někdo může popírat... na druhou stranu nelze neobdivovat lidskou vůli k životu

starostova
03.07.2018

Až na nějaké faktigrafické chyby, které mi docela vadily, to bylo dobré. Nechápu, jak mohla někomu přijít nepřehledná.

angelak
05.01.2018

Zajímavá knížka z války ,ale bohužel jsem se těžko prokousávala - hodně zmatené, přeskakování mezi hrdinkami ... knihu jsem nedočetla. Nesplnila mé očekávání.

bábuška
20.05.2017

Neskonale nešťastné osudy obyvatel Polska v době, kdy si jej rozdělili Německo a Sovětský svaz. Příběh začíná v Krakově a nepostihuje jen židovské rodiny, ale i polské obyvatele. Na osudech čtyř dívek, Hanny, Chavy, Malwiny a Mayy poznáváme krutost té doby, kdy z celé země je prakticky jeden koncentrační tábor. Z každé stránky této knihy jsou cítit slzy, beznaděj a ponížení člověka.