tamara1351 tamara1351 komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Jednoznačně doporučuji,tolik emocí,smutku, lehké radosti, zklamání i nadějí- to je zkrátka život,který tu držíte ve svých rukou.A pevně ho drží i Štěpán, narozdíl od svých rodičů.Místy velmi dojemné,nikdy trapné,často uvěřitelné.Výborný román ze současnosti,který autenticky odkrývá dospívání kluka v muže.

11.11.2022 5 z 5

Volání divočiny (7 povídek) Volání divočiny (7 povídek) Jack London

Opravdu dobré povídky,můj i Buckův návrat ke kořenům a třeba Rozdělat oheň,tak to je něco, neskutečně sugestivní, drsné a syrové.Doporučuju,jestli máte v dnešní době pocit, že je vám zima:)))

08.11.2022 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Nevím,zas takové terno to pro mě nebylo.

31.10.2022 3 z 5

Slídil Slídil Tana French

Já bych tuto knihu klidně připodobnila k novodobému westernu.Starší ošlehaný sympaťák unavený životem se přesídlí do drsného kraje, touží jen po trošce klidu a odpočinku,ale jeho nátura mu nedovolí odmítnout pomoc člověku v nouzi.Skrze nově nabytý vztah je konfrontován se svou minulostí,děj plyne poklidně a drsnost přírody i její laskavost bravurně kopírují děj.Temnota a věci pod povrchem se na skok vynořují,aby byly nakonec uzavřeny hluboko v zemi.

30.10.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Pro mě nový objev české literatury.Silné téma , úderný styl,mnoho postav a osudů, které dotvářejí časové období,v kterém se příběh odvíjí.Já osobně miluji takové" mimoděčné" nahlížení do osudů rodin.Tuto knihu mohu jen doporučit, protože svět ani události v něm prostě nejsou černobílé a tento příběh je toho skvělým příkladem.

18.10.2022 5 z 5

Výborná kniha ,mnoho slavných jmen,mnoho jmen mně neznámých.Osudy žen, které proklestily cestu moderním ženám.Hluboce se klaním a obdivuji jejich odvahu a odhodlání.

13.10.2022 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

No čtivé to bylo,to rozhodně nemůžu zpochybňovat,ale ta zápletka?Podle mého názoru značně pokulhává i motiv a způsob provedení vraždy.Chybí tomu logika a to i konečnému vysvětlení,jakoby to Strike vyřešil intuitivně.Kniha je obsáhlá a je v ní spousta postav,rozhovorů, událostí a to vše má pravděpodobně čtenáře mást a to se daří stoprocentně,čtenář je zmaten a je velmi náročné udržet všechny detaily pohromadě.Co ale udržuje celé dílo čtivé je dvojice detektivů a jejich vyvíjející se vztah.

08.10.2022 3 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Milá a poklidná kniha o jednom nesourodém vztahu,o osamění,o spoustě jídla a spoustě,ale opravdu spoustě saké .A já myslela, že na špici v konzumaci alkoholu jsme my:)))).

21.09.2022 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

I já nemohu hodnotit jinak,než pěti hvězdami a ty jsou opravdu zasloužené.Příběhová linie je do detailů propracovaná,psychologie postav není plochá.Děj je často naturalistický a autor čtenáře nešetří.Často jde až na hranu,ale o to více je román autentický.Postupný vnitřní rozpad hlavních hrdinů poukazuje na nesmyslnost jakéhokoliv násilí.Velmi dobrý román, který by zasluhoval mnohem více pozornosti.

15.09.2022 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Velmi svižně a lehce psaný román ,takový čerstvý vítr v české kotlině.Neotřelé téma zpracované ve třech rovinách, hledání sebe sama,trocha lásky,trocha magična, hodně Japonska.Pohodové čtení třeba na dovolenou.

25.08.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nebyla to vůbec špatná detektivka, žádné drsné scény, příběh byl spíše zaměřený na výslechy a podrobné vyšetřování.Zajímavý byl rodící se vztah mezi soukromým vyšetřovatelem a jeho novou asistentkou.Určitě se podívám i na další knihy ze série.Rowlingová zkrátka umí psát.

17.08.2022 3 z 5

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky Nevstoupíš dvakrát do téže řeky Jiří Kratochvil

Veskrze aktuální, vtipné,melancholicko-magické.
"A žít ve světě bez příběhů,bez příběhové kauzality,znamená utopit se v moři úzkosti."

30.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak tohle byl krok mimo.Kniha je plná motivačních řečí, které na vás vykouknou v každém druhém ženském časopisu.Sem tam se objeví nějaké filozofické moudro,ale jako celek to jen klouže po povrchu, stejně jako samotní "kluzáci"(návštěvníci svých paralelních životů)

20.07.2022 2 z 5

Pět ročních období Pět ročních období Jiří Klečka

Knihu jsem přečetla poměrně rychle,je čtivá,graficky velmi hezky zpracovaná.Téma vyrovnání se s úmrtím blízké osoby je citlivě zpracováno.Střídání dvou rovin,snové a reálné dodává knize kouzlo,ale někdy je tam všeho až příliš, příliš zbytečných postav, příliš opakujících se motivů, točení se v kruhu a náhlé prozření,že je třeba věřit,ale možná jsem jen taky dokonale nepochopila pointu.

17.07.2022 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

A já četla a četla:)V té knize je všechno,napětí.láska,špionáž,vydírání,pokus o vraždu....Je v ní prostě vše,co mají i desítky současných románů,které proletíte a brzy nevíte,že jste je četli. A tady přichází ten podstatný rozdíl,zde je mnohem víc,tahle kniha je poctivá,postavy jsou plastické,žijí svým vlastním životem,atmosféra doby je skvěle vystižená spolu se zajímavým prostředím internátní školy pro bohaté.Příběh lásky je uvěřitelný a sentimentu je zde tak akorát.

11.07.2022 4 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Knihu jsem četla bez větších očekávání.Povídky nejsou moje top,ale tyto mě neskutečně bavily.S každou další se moje nadšení zvyšovalo a k poslední povídce nemám slov.Mistrně vystavěné,jazykově vytříbené,v celkovém vyznění značně znepokojivé.

29.06.2022 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Smíchejte alkohol s kapkou nostalgie,přidejte pořádnou dávku humoru a Opilé banány jsou tu.Konzumujte v jakémkoliv množství, rozhodně neškodí.

24.06.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Krásná kniha o pravé víře, odpuštění a boji za svobodu.
Že opravdové člověčenství,lidskost a pomoc bližnímu v nouzi je to pravé křesťanství a že bezhlavé lpění na dogmatech ho jen devalvuje.A pak taky, že Boží mlýny melou pomalu , ale jistě.

19.06.2022 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Nadčasové, vtipné, zdánlivě v jednoduchém stylu,a proto geniální.Přístupné všem.A tak aktuální:).

"Každej to myslí náramně dobře s lidstvem,ale s jedním každým člověkem,to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasim.Svět bude zlej,pokud nezačnou lidi věřit v lidí"

30.05.2022 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

(SPOILER) Můj Murakami mi rozumí:). Nádherné čtení,čisté, krystalické a přímé,bez mnoha odboček.Takové poklidné,ale velmi čtivé,vtipné i dojemné.
Závěr,to je dokonalost sama.Střezte se své třinácté komnaty nebo vás pohltí nadobro.

23.05.2022 5 z 5