tabaluga tabaluga komentáře u knih

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Krásné pohodove čtení, moc jsem Liamovi a Joell přála trochu toho štěstí a jako bonus mne hodně překvapil příběh "Carlynn". Jako matka nedokážu pochopit postoj Delory, která vše povysovala, nad štěstí své dcery.Ze svého okolí jsem takovou osobu nepotkala a doufám, že tato osoba byla pouze smyšlená:-(

10.02.2020 4 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Wolfgang Hohlbein

Knihu jsem si vybrala pro splnění jednoho z požadavků Čtenářské výzvy roku 2016, ale musím říci, že kniha mne moc nenadchla. Bylo tam spoustu chyb, některá slova se ve větě i opakovaly a na mne to působilo rušivým dojmem. Mám ráda historické knihy, ale tato mne opravdu zklamala. Námět zajímavý, kdy inkvizitor má odsoudit bývalou lásku svého života ke smrti na hranici, ale autor to nedokázal již proměnit... Čtivé to bylo, ale určitě se z toho nechalo dostat mnohem více. Ten konec mne naprosto uzemnil...Ale jednou ke čtení stačilo...

01.08.2019 3 z 5

Medvídci na vandru Medvídci na vandru Carlos Busquets

Rodiče nám moc knih nekupovali, ale tuto jsem si vyprosila. Jsou to kratke příběhy s krásnými ilustracemi. Dokonce se kniha líbí i mým malým dětem. Čteme ji pořád dokola.:-D

19.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Luisa objevuje New York nejprve jako asistentka bohaté paničky,kterou bere i jako přítelkyni. Jaké to musí pro ni být rozčarování, když zjisti,že se v ní spletla. Naopak ji podá pomocnou ruku osoba u které by to nečekala. Louisa má svůj osobitý styl jak v oblékání tak samozřejmě i v chování a příběh je moc krásně psaný. Každý by si měl své sny plnit jenom ne každý máme tu odvahu. Zajímalo by mne jestli bude ještě čtvrtý díl...

23.04.2019 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

No co ke knize napsat.. Bylo to pro mne psané trochu těžkopádně, musela jsem se domýšlet, co vlastně tím autor chce napsat. Ale děj je moc hezký, láska na pozadí války, která byla zničena jedinou událostí... Docela jsem jim fandila:-( Samotný anglický pacient vzpomíná na svou zakázanou lásku....

14.03.2019 3 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Knihu na toto téma jsem četla první. Zápletka se mi libila a postavy byly charakterove dobře vykreslene. Do každé z osob jsem si dokázala někoho promitnout..

26.01.2019 4 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Kniha se četla jedním dechem a nejsem schopná posoudit, jestli to v muslimskem světě tak chodí. Ale vesměs mi bylo dívky líto, protože pro mne je tento život nepředstavitelný...

06.03.2018 4 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Peter O'Donnell

Musím říci, že v této knize jsem se nejvíc nasmála, když se hlavní hrdinka objevila v Anglii a neznala tamní zvyky. Doporučuji knihu k přečtení - romantika, dobrodružství...

05.03.2018 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl a neméně hezký jako ten první. Osud se s Céline opravdu nemazlil,ale jak říkám i v normálním životě, všechno zlé je k něčemu dobré a ona díky těmto útrapám potkává muže, který ji naslouchá a je jejím skutečným přítelem. Ten konec bych tedy ještě trochu rozvedla, protože si to opět můžeme pouze domýšlet:-D tak třeba někdy příště:-D

13.06.2024 5 z 5

Poslední restaurace v Paříži Poslední restaurace v Paříži Lily Graham

Tématika druhé světové války a tři časové linky. Za mne velká spokojenost, kniha se četla téměř sama. Z knihy mi vyplynulo i ponaučení, že ne všechno, co se na první pohled zdá jasné a průzračné, je opravdu takové, jaké to vidíme.

14.05.2024 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Odpočinkové čtení, kdy vztahy v rodině se občas někdy i zvrtnou. Nicméně jsem zjistila, že tento styl psaní není vůbec pro mne.Vsechno mi přišlo takové všední a v podstatě o ničem. Občas tedy nějaká zápletka.

29.03.2024 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Příběh z Německa z konce druhé světové války jedné kavárenské rodiny. Život je popisován z více pohledu jednotlivých osob. Takové oddychove čtení.

16.02.2024 4 z 5

Otcovy hříchy Otcovy hříchy Jeffrey Archer

Zatím moje první kniha od tohoto spisovatele a nakonec jsem zajistila, že se jedná o ságu a zacinam druhým dílem. Budu si muset doplnit první díl, abych si doplnila některé střípky Harryho života. Druhý díl konci zajímavě, takže cekam, jak se bude Harryho život dále vyvíjet:-)

12.11.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Hledala jsem knihu u které nebudu muset přemýšlet, a tato kniha podmínku splnila více než dostatečně. Párkrát jsem se i zasmála:-) ale myslím si, že mne tato kniha asi vekově už minula, kdybych ji četla drive, byla bych určitě nadšená, takto mi některé vtipy přišly nemístné. Ale dokážu si představit, že hudebníci jsou takoví zastydlí puberťáci:-)

10.01.2022 3 z 5

Dobrodružství jezerních skřítků - Hrací kniha Dobrodružství jezerních skřítků - Hrací kniha Lenka Moravcová

Koupila jsem synovi k Vánocům a to bych nebyla já, abych to taky nepřečetla. Syn(7 let) byl nadšený, moc ho to bavilo. A chystá se to číst znovu s jinou postavičkou:-) byl to můj první gamebook a je to opravdu moc hezké čtení pro děti. Menší množství ilustraci ponechává větší prostor představivosti. Vyzkoušela jsem i variantu, kdy jsem neposlechla svého učitele a opravdu to mělo i své důsledky:-) takže za mne i poučné:-) ještě zkusím jiného skřítka:-)

02.01.2022 5 z 5

Zdivočelé pohádky Zdivočelé pohádky Roald Dahl

Knihu jsem pořídila mladšímu synovi za úspěšné ukončení školního roku a hned ten den jsme ji skoro celou přečetli. Vtipně pojaté světové známé pohádky. Líbily se nám všechny, ale naprosto nás odzbrojila Mášenka, tu jsem musela číst několikrát a pokaždé se děti válely smíchy:-D?Takže za mne ano i když je to těžší na pochopení, když jsou pohádky veršované.

03.07.2021 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

No musím říct, že jsem trochu zklamaná. Moc se mi nelíbil styl psaní. Očekávala jsem, že tam bude více psáno o jejím životě, jakým způsobem vládla atd. Občas jsem se v knize i ztrácela. Jediná pasáž, která se mi opravdu libila, byla, když se švédský kral dvořil vnucce carevny. Asi mi moc nesedlo, jak to bylo psáno na smrtelné posteli a Kateřina přeskakovala z jednoho období do druhého...zimní palác byl mnohem lépe psaný..

27.04.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Příběh 20 leté Hanka, která přišla o otce, matku a vlastně se i zamilovala do nepravé osoby, která ji v podstatě využívala. Vůbec se nedivím, že Hanka dopadla, jak je v knize napsáno. Líbí se mi, že spisovatelka v knize poukazuje na to, že každou skutečnost, každý okamžik, je možné vidět z více úhlů pohledu..

06.02.2019 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Knihu jsem zakoupila jako dárek a stihla jsem si ji i pročíst. Musím s tím, co Tom v knize napsal,jenom souhlasit. Důležité je podle mne jíst pravidelně a dodávat tělu živiny, které potrebuje. Jenom takto nastavené stravování je dlouhodobě udrzitelne. Neumím si představit, že by člověk kvůli hubnutí držel dietu a takto už vydržel celý život,aby se nedostavil slavný Jojo efekt. V knize je i spoustu rychlých receptů, které určitě vyzkouším..

04.02.2019 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Kniha mne opravdu nezklamala. Autorka se mi dobře čte a o této tematice jsem zatim jeste nic necetla. Život v Keni v době kolonizace nebo respektive, když si Afričané začali uvědomovat sami sebe nemohl být lehký..

25.01.2019 5 z 5