T800 T800 komentáře u knih

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Já se Hovnem bavil. Je to svižné, vtipné a dobrodružné. Od první stránky jsem se smál až do samého konce. Tady nené co řešit, za pět. Torsten je borec a já si nenechám ujít jeho další dobrodružství. Vřele tento příběh doporučuji a doufám, že další dvě knihy v této sérii budou mít stejného ducha, když už to hovno nezůstalo.

05.05.2019 5 z 5

Rumcajs se vrací I. Rumcajs se vrací I. Michal Opitz

Velmi zajímavý projekt. Nejdříve jsem pojal podezření na nějaký podvod a mazanici, ale po rozbalení v počítači jsem jen čuměl. To je prostě nádhera. Taková nostalgická vzpomínka křížená novodobým Vetřelčím tématem. Doslova jsem obrázky hltal. A příběh samotný má logiku. Trochu bych to přirovnal k příběhu Vetřelci vs. Predátoři. Jen se to neodehrává v USA, ale u nás v Řáholci.

25.09.2020 5 z 5

Návrat zabijáka Návrat zabijáka Miroslav Žamboch

Krátké, ale obsahu vše, co má dobrý příběh obsahovat. Akci, lásku, dobrodružství, humor a trochu toho šafránu. Prostě Žambochova klasika.

09.09.2018 5 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Jo, dobré dobrodružství, spousty odkazů na hudbu, filmy, celkem povedené hlášky a akční děj. Nemrtvá inkvizice se mi zdá vyspělejší a asi je to zatím nejlepší kniha v této Apocalypse.

16.08.2020 5 z 5

Anděl bez slitování Anděl bez slitování Miroslav Žamboch

Mistr Žamboch a další Bakly. Co jsem očekával, to jsem dostal. Bakly je zabiják a moc se nad tím nepozastavuje. Běž mu z cesty, jinak chcípneš.

15.10.2018 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Jo, tak tohle je jízda. Na Českého spisovatele si pan Urban dost troufá. A i když je v tom cítit jistá nervozita a dětinkost, je to hravé, vtipné a akční. Opět spousty popkulturních odkazů, které vás rozesmějí. Další várka akce a příběh se posouvá dál. Jo, tohle se mi líbilo dokonce víc než úvodní kniha. Dávám o jednu hvězdu víc a hurá na další příběh. Vlastně už se docela těším, tohle je podle mého gusta.

09.04.2020 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Zajímavé. Povedeně popsané prostředí, spousty postav, které se vám kupodivu nepletou, sem tam nějaký ten vtípek a čtenář snad ani nemá čas se nudit. Jev tom cítit trochu nezkušenosti, je to koukám prvotina pana Urbana a tak to určitě není na pět hvězd. Vjeřím, že další příběhu už budou propracovanější a Vyvyan rozumnější :-)

12.08.2018 4 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Tohle byla obrovská chyba, zvát do příběhu paní Vrbenskou. Úplně to posr...alalala. Chtěl jsem dát odpad, ale to by nebylo fér. Bohužel se ten její příběch zapsal do kroniky JFK a už jej nikdo nikdy nevymaže.

01.10.2017 1 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Tohle je šílený. A tak nádherný, že ještě dva dny po přečtení, dostávám záchvaty smíchu. Ty Johnovo buráky, to je geniální. A vlastně celý příběh je boží. Tohle by stálo za nafilmování. Jsme bohužel maličká zemička a tak si nás asi Lucas nevšimne. Škoda.
Vzhledem k tomu, že tato kniha se nedá sehnat za normální peníze, jsem si jí zadara stáhnul v elektronické podobě. Ještě že máme tu demokrácii.

23.02.2017 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

To, co jsem od mistra Spielberga viděl, to jsem také dostal v této knize. A ještě trochu víc. Absolutní spokojenost. Napětí, krev, láska a dobropdružství.

08.04.2016 4 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Finále bylo tedy hektické, to se nedá zapřít. Mám však pocit, že ačkoliv celá série byla povedená, na konec příběhy zapomenu. Už teď se mi ztrácí v paměti, kdo zemřel, kdo zůstal a jak k tomu finále došlo. Ale nevadí, přesto je to celé čtivé, vtipné a pohodové. Určitě všechny knihy ze série doporučuji.

08.02.2021 4 z 5

Soumrak Camelotu Soumrak Camelotu Karolina Francová

Karolína Francová mile překvapila. Její svět je věrohodný a mě se v něm líbilo. JFK sice není takový, jaký se jevil v předešlých dílech, ale dá se to s ním vydržet. Absence humoru není chybou příběhu, ale tím, že paní spisovatelka si v něm asi moc nelibuje.

09.02.2018 5 z 5

Odplata 1 - Země prokletých Odplata 1 - Země prokletých Jan Hlávka

Pomalu, ale jistě zjišťuji, že Honza (Jan) Hlávka je celkem borec. Zde vyzvedl sérii JFK do úplně jiné dimenze a dokázal, že dokáže. Že dokáža plně pojmout svět někoho jiného, v tomto případě svět Žamboch&Procházka, a plně se v něm adaptovat. Připadá mi, že světu JFK přidal na vážnosti a součastně dokáže víc rozesmát, než ostatní účastníci na této sérii. Už se těším na pokračování.

26.10.2017 5 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Nebylo to tedy moc přitažlivé, ale nějaký ten dobrý nápad to má a i když je to těžké na čtení, průměrný čtenář to zvládne a fanda EF to zhltne jako malinu a ani nebude v prdeli, jak se v příběhu také povídá.

05.04.2017 3 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Opět velmi povedený příběh ze série JFK. Pan Procházka se do toho obul a vyrazil na houby. Nezáleží na tom, že si některou z nich před počátkem psaní vylouhoval v čaji, záleží jen na tom, že pak psal jako šílenec. A to dobrej šílenec. Tohle by mohl někdo zfilmovat. Ale probůh, hlavně ne Troška!!!!

05.03.2017 5 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Pparáda, paráda. Tohle se četlo skoro samo. Perfektní příběh, velmi povedená zápletka a zajímavé dobrodružství. Tuhle sérii jsem si oblíbil. Hurná na další příběh.

29.01.2017 5 z 5

Chladná hra Chladná hra Tomáš Němec

Postapo Praha, šílené dobrodružství, humor, láska a hlavně chlad. To vše vám dává spisovatel Tomáš Němec, který toho zas tak moc nenapsal. Ještě. Tady dokazuje, že psát umí. Vytvořil krásnou chladnou realitu a umí pracovat s postavama. Příběh nedrhne, nemá hluchá místa, prostě jen chladně spěje do finále.

08.12.2016 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Jo, jo a jo. Tohle je opravdu Peklo. Perfektní prostředí, spousty sice známých, ale o to lepších situací. Perfektně promíchané a temně ponuré.

26.08.2016 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Trvalo mi to strašně dlouho. A je to dáno hlavně tím, že mě to zrovna moc nebavilo. Jakoby se pan Kotleta snažil být ještě sprostší, než jsme věděli, a možná se snažil o jakousi space-akční jízdu, ale všechno to vypadá až moc uměle. Pryč jsou časy Alláhova hněvu a Hustého nářezu. Tam to vzniklo a tam to taky zůstalo. Ostatní příběhy už prostě klesají. Nemá to vtip ani pořádný náboj. Všechno se jen opakuje a už to není ani vtipné.

04.05.2021 2 z 5

Rumcajs se vrací II. Rumcajs se vrací II. Michal Opitz

Tady snad není co řešit. Pan Opitz v nás probudil patrioty a já vyrazil chránit Řáholec i Jičín a vůbec mě nenapadlo, že tam můžu být roztrhán Vetřelci.

24.10.2020 5 z 5