sydney sydney komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Knížka mi sedla od první chvíle a dokázala bych ji přečíst na jeden zátah, kdyby tam nebylo tolik na mě příliš drastických scén. Přesto hodnotím 5* jelikož Jasmin byla hrdinka na úrovni Joony Linny. Jen po dočtení knížky jsem byla trochu zklamaná, doufala jsem v trochu jiný závěr.

27.07.2017 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Dávám jen tři *, protože knížka podle mě nebyla až tak dobrá jako ohlasy na ní. Nudili mě předlouhé popisy, které se v knížce vyskytovaly v hojném počtu. Samotný příběh byl ovšem velmi zajímavý stejně jako dvě hlavní postavy v něm.

27.07.2017 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Moc pěkná a čtivá knížka, která se hodí do seznamu knih k maturitě i k oddechové četbě. Čte se velmi rychle a zároveň příběh dokáže člověka plně pohltit. Za mě 5 *

27.07.2017 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Knížku jsem si koupila a přečetla hlavně z důvodu kladných hodnocení, ale mě osobně příliš neohromila. Bylo to spíš oddychové čtení, nic moc zápletka, ale láska k druhému je krásně popsána.

13.09.2016 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tato krátká novela se mi celkem dobře a rychle četla, nicméně znovu bych si jí už nepřečetla. Děj byl opravdu jednoduchý na pochopení, akorát autor některé pasáže zcela jasně nevysvětlil.

29.08.2016 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Podle mě je to úžasně napsaná knížka, která skvěle vystihuje tehdejší ponurou atmosféru a skutečnost. Všechny postavy byly velmi pěkně vylíčené a děj knížky měl spád. Autor se nebál zajít do nejmenších i když ne zrovna příjemných detailů, z kterých mi až vyskakovala husí kůže.

22.09.2015 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Třetí díl této triologie nebyl nic moc. Už druhý díl nebyl žádná sláva, ale ten třetí byl tah vedle... Přišel mi jednotvárný se snadno předvídatelným dějem, který nebyl žádná velká jízda.

22.09.2015 3 z 5

Příběh byl zase strašně vtipný jako u Staříka, vlastně možná ještě o něco víc. Knížka je zase plná spousty zajímavých nápadů, které má autor opravdu skvěle vymyšlené a propracované - chvílemi jsem si říkala:,, A jak sakra tohle mohl vůbec vymyslet!'' :D Zkrátka to byla zase naprosto absurdní knížka, která stojí za to si přečíst..

05.04.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opravdu skvělá knížka. Po dočtení jsem byla úplně ohromena a mile překvapena tím, jak celý příběh dopadl. Ačkoliv si myslím, že prostředek knížky byl slabší, ale to asi celkově u všech dílů série HH, jak se vždy objeví nějaký zločinec, ale nakonec Harry zjistí, že se musí pokračovat v pátrání. Nicméně zápletka byla zatím nejlepší ze všech Jo Nesbových knih.

09.03.2015 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Já nemám slov...
Pan Joël Dicker je fakt Borec.

12.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Celou dobu jsem se těšila na nějakou napínavou akci, ale knížka je vlastně celá jak přes kopírák. Zbytečně moc dlouhá, ale má celkem zajímavý konec.

12.12.2014 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tato knížka rozhodně stojí za přečtení. Děj se však pořádně rozjede až někde před půlkou knihy, pak ale má každá další kapitola napínavý konec a až do konce je to úžasný příběh. Nejzajímavější je epilog, takový jsem ještě nikdy nečetla, je sice trochu smutný, ale přesto palec nahoru.

25.11.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Mě tahle knížka nijak zvlášť nezaujala ani nebavila. Na začátku to vypadalo, že se děj trochu rozjede na rozdíl od druhého dílu, který byl celý úplně zbytečný a táhlý, ale asi od str. 100 do str. 280 to bylo celé děsná nuda - stále stejné nezajímavé kapitoly. Pak na konci mě to zase upoutalo. Děj byl napínavý skoro až strhující a samotný konec byl celkem nečekaný, ale velmi dobře propracovaný.

31.10.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Labyrint je vážně dobrá knížka. Děj je zajímavý, originální a dobře promyšlený. Jediné, co není tak dobré jsou postavy v knížce. Všechny mají téměř stejný charakter a nepůsobí nijak zajímavě. Ani hlavní hrdina není postava, kterou bych si nějak moc musela oblíbit.

29.10.2014 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Podle mě je to další super bomba od Browna. Jeho knížky jsou tak napínavě strhující a zároveň naprosto úžasně napsané, že.. prostě nemám slov :)

27.10.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha mě celkem zklamala na to, jak vysoké má hodnocení. První díl byl dobrý a líbil se mi, ale tento druhý byl naprosto zmatený a všechno, co se v něm dělo, bylo naprosto nelogicky uspořádané. Hlavní hrdinka (Tris) byla trochu zvláštní, dělala celkem hloupá rozhodnutí a zároveň si hrála na spasitele světa. Ten konec měl být děsně napínavý, ale zřejmě jsem to vůbec nepochopila, protože napínavý vážně nebyl. Celkově se knížka četla špatně a dala by se napsat jako krátká součást třetího dílu, přičemž by tento druhý díl vůbec nebyl.

27.10.2014 2 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

Byla to celkem zajímavá knížka, akorát ten konec byl takový nedodělaný...

23.09.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Knížka byla super, četla se sama a byla dost napínavá. Akorát mi vadilo, že by ve skutečnosti byla naprosto nereálná, zkrátka tam bylo moc shod okolností. Také mi přišlo nemožné, že když byli Saga, Jurek a Bernnie asi po třetí sami v obýváku, tak personál si klidně udělá inventuru a je jim jedno, že nikdo nehlídá kamery...

06.08.2014 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Byla to zase skvělá knížka od Dana Browna plná napětí, ale nebyla od něj nejlepší

28.06.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Super knížka. Strašně mě překvapil konec. Myslím, že zatím nejlepší od Larse Keplera a rozhodně si přečtu Písečného muže.

11.05.2014 5 z 5