Suzynka29 Suzynka29 komentáře u knih

Král Artuš Král Artuš Petr Kopl

Konečně jsem si přečetla legendu o Artusovi a v tomto podání mě moc bavila.

05.06.2016 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech (komiks) Tajemný hrad v Karpatech (komiks) Petr Kopl

Byla to moje druhá kniha tohoto autora a nedočetla jsem. Přišlo mi to přeplácané, nepřehledné a častokrát jsem se v tom ztrácela. A hlavně mě to od druhé kapitoly nebavilo.

05.06.2016 2 z 5

Rychlé šípy, 1. díl Rychlé šípy, 1. díl Jaroslav Foglar

Mám tuhle knihu po taťkovi a je už opravdu "unavená zivotem", ale stále skvělá! Bratrstvo Kočičí pracky, Maxmilián Dráp a x dalších věcí, které mi utkvely v paměti. To se mi u dnešních komiksů stává jen málokdy...

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Moje nejoblíbenější kniha od Foglara. Nikdy neomrzí. Doufám, že jednou zaujme i mého syna.

Sek a Zula Sek a Zula Miloslav Švandrlík

Taky moje milovaná knížka z dětství. Sice je už chudák celá sledovaná, ale aspoň je vidět, že je čtená opravdu x-krát. Super obrázky, pořád mám v paměti Šavlozubého tygra...

Kouzelná lampa Kouzelná lampa Ljuba Štíplová

Prostě Čtyřlístek je nejlépe.

Cirkus Pepi / Loupež století Cirkus Pepi / Loupež století Jaroslav Němeček

Četla jsem tolikrát, že ani spočítat nemůžu. Mám to spojené s prázdninami na chalupě a čtením Ctyrlistku až do zblbnutí...

05.06.2016 5 z 5

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Čtyřlístek je prostě NEJ!

Víno Víno André Dominé

Naprosto skvělá kniha pro milovníky vína. Hodně praktických rad a skvělých fotografií. Rozděleno podle oblastí, přehledně zpracováno. Knihu jsem si pořídila kvůli práci, když jsem pracovala ve firmě, která se zabývala dovozem lihovin a vína do ČR, abych měla větší přehled a vyplatilo se. Můžu jen doporučit.

Bylinkový receptář Bylinkový receptář Dionýz Dugas

Přehledná kniha plná nádherných fotografií a skvělých rad. Perfektně rozděleno do kategorií podle toho, nač se která bylina používá.

Houby - česká encyklopedie Houby - česká encyklopedie Vladimír Antonín

Naprosto super atlas hub. Krásné a reálné fotky. Hlavně oceňuji ten mini atlas jako přílohu, který se mi vejde do batůžku, když jdeme do lesa.

Zvíře Zvíře David Burnie

Miluju tuhle knihu, protože miluju zvířata. Je naprosto skvěle udělaná, přehledná plná důležitých informací s nádhernými fotkami a stručným a výstižným popisem! Pro milovníky přírody a zvířat opravdu poklad.

05.06.2016

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Četla jsem už hodně dávno. Vím že mě kniha bavila, Jitka v ní už chodila na střední školu, tak se to hodně motalo okolo toho. Ale první díl byl prostě lepší.

05.06.2016 4 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Ladys a Alcea mi mluví z duše. Vidím naši "soušku ucitelku", která se ze dne na den stala paní učitelkou a celkem to nedávala. Nenáviděla jsem tuhle povinnou četbu, hlavně kvůli té rachomejtli , co nám dokola cpala svůj názor. Takže knížce i autorovi se v duchu omlouvám, oni za to nemůžou, ale můj vztah k této knize se ani po 25ti letech nezměnil.

04.06.2016 2 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Tahle kniha mě od mala děsila. Už jen ilustrace ve mně vzbuzovaly rozporuplné pocity, spíš děs a hrůzu. Kostěj Nesmrtelný je pro mě opravdu nesmrtelný. Ale možná to mám spojené i se zlou a protivnou učitelkou, která nás ve škole nutila z této knihy číst a vnucovala a nám svůj názor na toto dílo. Bylo to někdy v roce 1990...

04.06.2016 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, která neomrzí! Ovšem častokrát dost morbidní.

04.06.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako jedinou knihu tohoto autora a bavila mě. O to víc jsem ji ocenila, když jsem navštívila Marseille a pevnost If. Pro hodne lidí nudná "klasika" nebo povinná četba. Pro mě obrovské a nezapomenutelné dílo.

04.06.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem ji jako náctileté a brala jsem jo jako odstrašující případ. Všechno zlé je k něčemu dobré.

04.06.2016 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Skvělá knížka, z které mi četla babička. Nejlepší je, jak vařili dort, taky si v kuchyni někdy tak připadám...

04.06.2016 5 z 5

Já jsem asi divná, ale příběhy Harryho Pottera mě prostě nebavily.

04.06.2016 1 z 5