susu susu komentáře u knih

Josef Sudek Josef Sudek Zdeněk Kirschner

Sudkovy fotografie - to je něco úchvatného, při pohledu na ně jste plni emocí. Sudek měl kromě perfektně zvládnutého řemesla i úžasný cit pro kompozici a detail.

21.11.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

A helemese, parťák Lucien ze Zloby se vrátí.... Jinak pátrání po vrahovi bylo výborné, ale motiv se mi zdál slabší.

10.07.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

No tak...... to se nedělá :( Autor má ale zaručen další příjem.
První díl byl plný zvrácenosti, druhý byl lepší. Pro pochopení děje je ale nutné přečíst napřed Čtvrtou opici. Já jsem si musela v průběhu čtení dokonce zopakovat některé pasáže ze Čtvrté opice, abych byla v obrazu.

08.06.2019 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Líbilo se mi to moc, chtěla jsem dát nejvyšší hodnocení. Jenže od začátku jsem tušila, kdo je pachatelem, což je u detektivního thrilleru špatně. A konec bohužel nepřekvapil. Rozhodně je to ale lepší kniha než prvni tři části série, které u nás zatím vyšly.

20.03.2019 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Bez debat nejlepší Kingovka!

04.04.2016 5 z 5

Kniha se mi zároveň líbila i nelíbila. V poměru 1:1.

24.05.2015 3 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Bylo to výborné, napínavé, přečteno na jeden zátah. Ale konec byl prostě divný, nereálný, změnil celý předchozí děj ve sci-fi.

14.02.2021 3 z 5

Praha Praha Ivan Doležal

Výpravná barevná obrazová publikace s minimem průvodního textu dělená na několik tematických celků. Tato kniha bývala oblíbeným dárkem pro návštěvy ze zahraničí. Trochu k pousmání je z dnešního pohledu poslední část knihy, nazvaná "současná Praha", kde jsou fotky metra, paláce kultury, spartakiády, stavebních dělníků ....

20.11.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Poslední dobou jsem četla hlavně detektivky a asi bych měla změnit žánr. Začínají mi vadit neschopní policisté, neuvěřitelně geniální zločinci, vedlejší zbytečné příběhové linky, podivné motivy pachatelů, překombinovaný a zdlouhavý děj, potoky krve. Nechala jsem se zase nalákat na edici bestsellerů, ale očekávanou kvalitu příběh nemá.

04.08.2019 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tíživé a beznadějné

30.11.2018 3 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Zatím jsem přečetla tři Griesselovky a tato je rozhodně nejlepší. A pro nás exotické prostředí je přidanou hodnotou knihy.

07.08.2018 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

13.10.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Celou dobu jsem myslela, že dám 4 hvězdy, ale po dočtení posledních vět musím ohodnotit plným počtem :) a těším se na pokračování...

03.07.2017 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowski psal výborně, ale občas se to nedá číst :)

08.05.2017 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Nenáročné čtení, trochu těžkopádné se zbytečným vysvětlováním děje, prostě takové důkladně německé. Ale když přečtete první kapitolu, musíte pokračovat, abyste věděli, jak to dopadne :)

22.11.2016 3 z 5

Šlo povidlo na vandr Šlo povidlo na vandr Jan Vodňanský

Kakao se rozlilo, moc a moc se zlobilo...... :)

02.04.2016 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Pět hvězd za za téma kolektivizace, je dobré si tu hrůzu občas připomenout a v knize byla podána velice dobře. Ještě hvězdu navíc za letní jižní Čechy. Ale právě střídání těchto dvou rovin bylo rušivé, některé myšlenky byly podány bez návaznosti nebo jim chyběl začátek a občas i konec. A na hlavním hrdinovi mi cosi vadilo, zřejmě jeho povaha :) Takže dvě hvězdy dolů, ale dávám ji do doporučených.

27.08.2015 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Moje nejoblíbenější kniha ve třinácti letech.

16.04.2015 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Top od Agathy - i po mnoha letech si pamatuji, jak kniha skončila

16.04.2015 5 z 5

Námluvy pana Pipa Námluvy pana Pipa Stanislav Holý

Laskavá poezie v kresbě. Knihu jsem kdysi dávno vlastnila, ale během let se kamsi zatoulala.

11.07.2021 4 z 5