Praha

Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263812/bmid_praha-263812.JPG 4 2 2

Úvodní slovo Miroslav Florian ; překlad do ruštiny Margarita Rogačová, do němčiny Valter Kraus, do angličtiny Joy Kadečková ; text a popisky Jiří Burian, 1. vyd., 272 s. : barev. il. 370 ; Souběžný anglický, německý a ruský text.

Literatura naučná

Vydáno: , Olympia

Arkagas
13.02.2021

Kniha, kterou jsem milovala hned, jak se mi v mých 13 letech dostala do rukou. Praha je pro mě srdcovým městem, některá místa více, některá méně, a byť tu už roky netrávím čas, vzpomínky na toto krásné město ve mě zůstanou ještě dlouho. Tato kniha v sobě skrývá nádherné a originální fotografie a její prohlížení je balzám pro duši. I po tolika letech si ji prohlížím moc ráda.

susu
20.11.2019 4 z 5

Výpravná barevná obrazová publikace s minimem průvodního textu dělená na několik tematických celků. Tato kniha bývala oblíbeným dárkem pro návštěvy ze zahraničí. Trochu k pousmání je z dnešního pohledu poslední část knihy, nazvaná "současná Praha", kde jsou fotky metra, paláce kultury, spartakiády, stavebních dělníků ....

Autoři knihy

Ivan Doležal