Šlo povidlo na vandr

Šlo povidlo na vandr https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232250/bmid_slo-povidlo-na-vandr-232250.JPG 5 31 8

AbsolutníHrobař
21.03.2024 5 z 5

Naprosto legendární kniha, klenot české poezie (nejen) pro děti. Vlastně se divím, že se po vydání tohoto nepřestaly vydávat sbírky dětských básní. Za mě jednoznačně vrchol dětské poezie, půlku těch básní dodnes umím nazpaměť. Cokoliv, co přišlo pak, Povidlu nesahá ani po kotníky a vy víte, že mám pravdu.

JointlieKat94
30.03.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem přes rok sháněla své nejlepší kamarádce, která se mi zmínila, že tuto knihu měla doma jako malá holka ještě, a že jí milovala. Teď má sama malou holčičku, čeká kluka, a já jí konečně sehnala, a samozřejmě jsem se na to čtení hned vrhla. :)

Jsou tu nádherné básničky, krásné obrázky a celé je to prostě moc povedené. Moc se mi to líbilo, dokonce jsem u poslední básničky měla slzy v očích, jelikož to pro mě byla tak známá říkanka, a byla úplně zapomenuta.

"Kolik je na světě očí, kolik je na světě snů, kolik se koleček točí, kolik je nocí a dnů..."

ivanaci
29.11.2020 5 z 5

Bylo jedno povidlo...

changaj
06.11.2020 5 z 5

Vtipné básničky s dadaistickým laděním a výborné ilustrace Aloise Mikulky. Není co vytknout, oba autoři se očividně dobře bavili a vy se budete bavit také.

surikata246
26.09.2018 5 z 5

Milovala jsem od raného dětství když jsem ještě neuměla číst a babička s dědou dost trpěli ,stále mi ji četli. Mým dětem se také líbila.

cérka
15.05.2018 5 z 5

Moc milá knížka nejen pro děti :-). Ach mé krásné dětství, plné něhy, lásky, štěstí... Kam si se to podělo? Proč si mě tu nechalo! :-)

Čtyři koně houpací
Honí auto šlapací
Sem a tam se houpají
Smutně za ním koukají
Celý den jsou na nohou
Dohonit ho nemohou
A to auto šlapací
Má z nich jenom legraci
Kdybych v něm však nešlapal
Nevědělo by jak dál
Koukalo by v rozpacích
Na ty koně houpací

:-):-):-)

susu
02.04.2016 5 z 5

Kakao se rozlilo, moc a moc se zlobilo...... :)

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha dětských básniček. Je opravdu vtipná, vřele doporučuji :)

Jan Vodňanský
česká, 1941 - 2021
1990  79%Jak mi dupou králíci
1975  92%Šlo povidlo na vandr
1985  88%Hádala se paraplata
2007  60%Moje tužka ušatá
2004  86%S úsměvem idiota

Kniha Šlo povidlo na vandr je v