Sussanah Sussanah komentáře u knih

Čertovo kopyto Čertovo kopyto Jan Sviták

Velice čtivý a zajímavý příběh! =) Je to o přátelství a odvaze, o které jste sami ani nevěděli, že je v sobě máte =)

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Naprosto syrový a oteřvrený příběh, který překvapuje každým slovem a jestli je to skutečně tak, jak se píše, tak je to opravdu drsné. K přečtení doporučuju.
Líbí se mi i grafická úprava ´=)

08.01.2012 4 z 5

Pomsta hlídaných Pomsta hlídaných Bill Watterson

Je to pořád skvělé! Doufám, že se můžeme těšit ještě na další pokračování =)
Mimochodem, je to trochu antikoncepce a velké lákadlo sestrojit stroj času a vrátit se do vlastního dětství =D

Poděsové z jiný planety Poděsové z jiný planety Bill Watterson

Tohle se nečte, to se prožívá! Jsou to skvělé momentky ze života =)

Vezmi černou slepici Vezmi černou slepici Andrzej Pilipiuk

Povídka Titanik mi přišla už krapet přitažená za vlasy, nicméně i s touto knihou jsem byla rychle hotová. Ve smyslu takovém, že se velmi dobře čte ;)
Opravdu mi není jasné, kam autor chodí na ty neustálé nečekanosti a překvapivosti =) Klobouk dolů!

08.01.2012

Jakubovy housle Jakubovy housle Daniela Mičanová

Česká upířina z dnešního Brna v kombinaci se starým Egyptem? Už tohle pro mě byl jasný signál "kup!" a jak se zdá, udělala jsem dobře. Příběh je čtivý a ač je potřeba si nejprve zvyknout na utorčin styl, jsem velice spokojená, že jsem si knihu pořídila (respektive, že jsem si o ni napsala Ježíškovi =) )
Plus má u mě bod za tvrdou vazbu a stužkovou záložku!

Poznámky během četby (mohou obsahovat spoilery!):
- už dvakrát se mi stalo, že jsem obsah scény pochopila až po jejím ukončení a v obou případech šlo o scénu erotickou, buď s tím má autorka problém, nebo se až moc snaží to zpoetizovat, což si myslím je docela na škodu
- nabubřelé nadužívání přívlastků a honosných přirovnání, kterými je zahlcen začátek knihy (odhadem tak prvních pět šest kapitol), postupně mizí, připadá mi to buď jako vyčerpání zásoby, nebo zkouška čtenářovi trpělivosti, ze začátku jsem měla stavy "na pěst", nicméně jakmile toto zmizelo, kniha se stala velice čtivou a těžko opustitelnou

08.01.2012 3 z 5

Kniha o Cyranovi Kniha o Cyranovi Jindřich Pokorný

Kniha je velká a těžká a je v ní právě tolik informací! Nejsem velký fanda historie (natož jejího učení se), ale informace vyčtení z této knihy si pamatuju už několik let. Je to samozřejmě hlavně tím, že jsem Cyranem krapet posedlá, ale to by ze špatné knihy neudělalo dobrou. Tahle kniha je dobrá a rozhodně ji můžu doporučit =)

19.01.2012 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

V tomhle dílu mě nesmírně míchala Harryho nekomunikace... Nicméně i tak jsem knihu přečetla velice rychle a vrhla se na další =)

17.01.2012 3 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Celá série Mediátor je to nejlepší, co jsem kdy četla! Taky jsem si podle knih vytvořila svou přezdívku =)

V pasti V pasti Meg Cabot

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Navnazena první knihou pustila jsem se i do druhé. A ani ta mě nezklamala! =)

08.01.2012 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Kniha mě velice a velice mile překvapila! V době plné blýskavých upírů je tohle něco jiného a neuvěřitelně osvěžujícího! =) Všechno v knize je zajímavé, každá informace má svůj důvod. Rozhodně stojí za přečtení =)

Pekelný advent Pekelný advent Jan Sviták

Kdo nevěří na pohádky pro děti, měl by si tohle rozhodně přečíst! =)

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Kniha a film jsou dva různé příběhy. Osobně jsem se nevyhnula myšlence na filmového Atreje při čtení knihy, ale i bez něj by mi kniha přišla daleko lepší než film.
Knihy jsou prostě knihy =)

Pod postelí něco slintá Pod postelí něco slintá Bill Watterson

Jako první jsem zmerčila tenhle díl, ale muž mi je kupuje postupně a je to pořád skvělé! Každý by měl mít takového Tygra =)

Vzhůru na Yukon! Vzhůru na Yukon! Bill Watterson

Dokonalý záznam dětství takového, jaké si všichni přejeme =)