Pod postelí něco slintá

Jsou věci, u kterých jedna porce nestačí. Třeba Calvin a Hobbes. Takže už se připravuje druhá kniha, ve které se vrací nejen malý sígr Calvin a jeho věrný tygr Hobbes a s nimi i monstra pod postelí, ďábelské učitelky a možná i maniakální sněhuláci.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37840/big_calvin-a-hobbes-pod-posteli-neco-sl-N00-37840.jpg 4.897

Calvin a Hobbes 2.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Something Under the Bed is Drooling, 1988

Kniha Pod postelí něco slintá

Naias
07.10.2018

Na Calvina a Hobbesa nedám dopustiť. Kresba je podarená, stripy sú skvele vypointované a to, ako sa Calvin zo všetkých síl bráni akémukoľvek ponaučeniu, ako dokáže všetko otočiť vo svoje morálne víťazstvo (vo svojich očiach), vysloviť múdro hodné filozofa a vzápätí skutkom kompletne poprieť svoje slová, pomocou svojej prebohatej fantázie perfektne zladiť realitu s predstavami, tá zmes detskej naivity, tvrdohlavosti, sebeckosti a dospeláckej vychytralosti, to nemá chybu. A Hobbesova irónia je čerešnička na torte.

Atlantis
27.03.2018

Calvina a Hobbese jsem znal pouze z doslechu, a tak jsem rád, že první setkání bylo velmi příjemné. Kresba dokáže být minimalistická i skvěle vykreslující a jednotlivé pointy jsou v drtivé většině vtipné.
Hvězdu srážím proto, že zejména u celostránkových gagů můžete bez problémů přeskočit na poslední okénko, abyste si užili vtip a předchozí je pouhopouhá omáčka kolem.

martinstefko
11.01.2017

Já jsem rád, že jsem si s knihou "Calvin a Hobbes 2: Pod postelí něco slintá" zase mohl připomenout, jak je krásné být dítětem a dívat se na svět trochu jinýma očima. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1348-calvin-hobbes-2-pod-posteli-neco.html

hroubek
19.11.2015

Pod postelí něco slinta je neskutečně silný komiks. Watterson je v nejlepší formě a slabý fór v komiksu nenajdete, navíc se jedná o precizní nálož, která dokáže krásně dojmout(o mývalovi) či rozesmát(stříhání, malý tygří atd). Calvin a Hobbes jedou.

Kapis
09.03.2014

Tak pokračuji ve své stripoidní sérii, která jede už od zimního slunovratu, kdy jsem dostal jen tento typ komiksů pod čímsi ověšenou směsí větví, stojící ve váze - jj, když jsem býval ještě starý mládenec, tak jsem takovéhle věci koncem roku doma neměl:-) No nic, přidávám pár bodíků, oproti prvnímu svazku, protože se mi zdá lepší, a to že je to naskenované jsem nijak nepocítil. Lepší, lepší, to není to správné slovo, ona je ta kvalita stejná, jen jsem možná už s touhle dvojkou více seznámen, možná zde autor zvolil citlivější přístup k dětství jako takovému, těžko říct. V čem tato série totálně vede a na hlavu poráží ostatní stripoidy je preciznost kresby a detaily, se Snoopym a Dilbertem snad kresbu srovnávat ani nelze, slavné obrazy taky nikdo příčetný nedává do lajny s výtvory disgrafiků, Garfield je už více vypracovaný, ale přece jenom CaH má opravdu promakané exteriéry i interiéry, je to radost se tím pročítat. Ovšem nehodnotím podle kresby, Dilbert u mě totálně vede, možná že prostá schématičnost svědčí stripům více, kdy se člověk nerozhlíží po panelech co kde je a pointa stripu ho udeří palicí přímo po palici.

Tyto knihy stripů jsou úžasné hlavně z hlediska komplexnosti - když si člověk sem tam něco přečte v novinách, tak je to fajn, ale není to ono, tak jako když toho mám plnou knihu, kdy jedu jeden za druhým, nemluvě o tom, že mnohdy na sebe jednotlivé stripy navazují. Za poslední dobu jsem hodně přivykl si před spaním otevřít některou z těchto knih, dát si pár stránek, kdy nemusím pátrat po tom, co se dělo před tím a když už mě to zmáhá, tak jdu spokojený spát.

akrij
25.03.2013

Náhodou jsem na tenhle komiks narazil, aniž bych ho předtím znal a jsem teď za to moc rád. Skvělý komiks!

Sussanah
08.01.2012

Jako první jsem zmerčila tenhle díl, ale muž mi je kupuje postupně a je to pořád skvělé! Každý by měl mít takového Tygra =)