Pod postelí něco slintá

Pod postelí něco slintá https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37840/bmid_calvin-a-hobbes-pod-posteli-neco-sl-N00-37840.jpg 5 104 8

Calvin a Hobbes série

< 2. díl >

Jsou věci, u kterých jedna porce nestačí. Třeba Calvin a Hobbes. Takže už se připravuje druhá kniha, ve které se vrací nejen malý sígr Calvin a jeho věrný tygr Hobbes a s nimi i monstra pod postelí, ďábelské učitelky a možná i maniakální sněhuláci.

Žánr:
Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Something Under the Bed is Drooling , 1988


více info...

Komentáře (8)


pistikpistik
pistikpistik
10.11.2023 4 z 5

Dvojka. Calvin: „Prečo by mala mať ďalšie dieťa? Má už MŇA?“ Hobbes: „Áno, človek by povedal, že už dostala za vyučenú.“ Pokračovanie príbehov dieťaťa s tigrom, obsahovo to je širšie, filozofia komiksu aj samotné príbehy a charaktery sa rozširujú. Strašne dobrý nápad urobiť komiks o pekelnom dieťati, s ktorým ako tak vychádza jediný kamarát tiger a baví to aj dospelých, lebo ono to je až moc o svete všeobecne. Oco číta Clavinovu rozprávku: „V chalúpke uvidela tri misky s ovsenou kašou. Veľkú misku, strednú misku a malú misku. Práve chcela kašu ochutnať, keď sa domov vrátili tri tigre. Tí hneď naporciovali zlatovlásku na veľké, stredné a malé kusy a tie si potom namáčali do kaše a... Calvin, toto nebudem čítať ďalej! Je to nechutnosť!!“ Calvin: „Ani sa nepozrel na naše ilustrácie.“ Hobbes: „Áno. A ja teraz mám hlad.“ Chvíľami riadny úlet.

Naias
Naias
07.10.2018 5 z 5

Na Calvina a Hobbesa nedám dopustiť. Kresba je podarená, stripy sú skvele vypointované a to, ako sa Calvin zo všetkých síl bráni akémukoľvek ponaučeniu, ako dokáže všetko otočiť vo svoje morálne víťazstvo (vo svojich očiach), vysloviť múdro hodné filozofa a vzápätí skutkom kompletne poprieť svoje slová, pomocou svojej prebohatej fantázie perfektne zladiť realitu s predstavami, tá zmes detskej naivity, tvrdohlavosti, sebeckosti a dospeláckej vychytralosti, to nemá chybu. A Hobbesova irónia je čerešnička na torte.


Atlantis
Atlantis
27.03.2018 4 z 5

Calvina a Hobbese jsem znal pouze z doslechu, a tak jsem rád, že první setkání bylo velmi příjemné. Kresba dokáže být minimalistická i skvěle vykreslující a jednotlivé pointy jsou v drtivé většině vtipné.
Hvězdu srážím proto, že zejména u celostránkových gagů můžete bez problémů přeskočit na poslední okénko, abyste si užili vtip a předchozí je pouhopouhá omáčka kolem.

martinstefko
martinstefko
11.01.2017 5 z 5

Já jsem rád, že jsem si s knihou "Calvin a Hobbes 2: Pod postelí něco slintá" zase mohl připomenout, jak je krásné být dítětem a dívat se na svět trochu jinýma očima. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1348-calvin-hobbes-2-pod-posteli-neco.html

hroubek
hroubek
19.11.2015 5 z 5

Pod postelí něco slinta je neskutečně silný komiks. Watterson je v nejlepší formě a slabý fór v komiksu nenajdete, navíc se jedná o precizní nálož, která dokáže krásně dojmout(o mývalovi) či rozesmát(stříhání, malý tygří atd). Calvin a Hobbes jedou.

Kapis
Kapis
09.03.2014 5 z 5

Tak pokračuji ve své stripoidní sérii, která jede už od zimního slunovratu, kdy jsem dostal jen tento typ komiksů pod čímsi ověšenou směsí větví, stojící ve váze - jj, když jsem býval ještě starý mládenec, tak jsem takovéhle věci koncem roku doma neměl:-) No nic, přidávám pár bodíků, oproti prvnímu svazku, protože se mi zdá lepší, a to že je to naskenované jsem nijak nepocítil. Lepší, lepší, to není to správné slovo, ona je ta kvalita stejná, jen jsem možná už s touhle dvojkou více seznámen, možná zde autor zvolil citlivější přístup k dětství jako takovému, těžko říct. V čem tato série totálně vede a na hlavu poráží ostatní stripoidy je preciznost kresby a detaily, se Snoopym a Dilbertem snad kresbu srovnávat ani nelze, slavné obrazy taky nikdo příčetný nedává do lajny s výtvory disgrafiků, Garfield je už více vypracovaný, ale přece jenom CaH má opravdu promakané exteriéry i interiéry, je to radost se tím pročítat. Ovšem nehodnotím podle kresby, Dilbert u mě totálně vede, možná že prostá schématičnost svědčí stripům více, kdy se člověk nerozhlíží po panelech co kde je a pointa stripu ho udeří palicí přímo po palici.

Tyto knihy stripů jsou úžasné hlavně z hlediska komplexnosti - když si člověk sem tam něco přečte v novinách, tak je to fajn, ale není to ono, tak jako když toho mám plnou knihu, kdy jedu jeden za druhým, nemluvě o tom, že mnohdy na sebe jednotlivé stripy navazují. Za poslední dobu jsem hodně přivykl si před spaním otevřít některou z těchto knih, dát si pár stránek, kdy nemusím pátrat po tom, co se dělo před tím a když už mě to zmáhá, tak jdu spokojený spát.

akrij
akrij
25.03.2013 5 z 5

Náhodou jsem na tenhle komiks narazil, aniž bych ho předtím znal a jsem teď za to moc rád. Skvělý komiks!

Sussanah
Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Jako první jsem zmerčila tenhle díl, ale muž mi je kupuje postupně a je to pořád skvělé! Každý by měl mít takového Tygra =)

Štítky knihy

komiksy

Kniha Pod postelí něco slintá je v

Právě čtených2x
Přečtených117x
Doporučených13x
Knihotéce57x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x