surikata246 surikata246 komentáře u knih

Velmi zajímavá a překrásná kniha, kterou jsem přečetla téměř jedním dechem. Donutí čtenáře i k zamyšlení o různých životních tématech. Hlavně o záchraně života po útěku do svobodné Francie a snaze zase žít.

12.12.2020 5 z 5

Procházky s Peetym Procházky s Peetym Eric O’Grey

Dojemný příběh obézního a osamělého člověka, který touží po změně. sám si nedokáže pomoci a náhle mu vstoupí do života pes z útulku Peety. Změní způsob stravování, pohyb a poznává nové stránky života. Velmi zhubne a vše prožívá se svým psem a věří, že mu zachránil život. Krásné i poučné čtení o přátelství zvířat a lidí.

09.11.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět další napínavá kniha s detektivem Martinem, která mě připoutala ke křeslu a jen jsem četla. Konec byl překvapivý.

08.11.2020 5 z 5

Jsem z toho jelen Jsem z toho jelen Rudolf Křesťan

Pěkné fejetony glosující různé životní strasti i radosti nadhledem autora.

04.11.2020 4 z 5

Bohyně malých vítězství Bohyně malých vítězství Yannick Grannec

Co říci- silný až neuvěřitelný příběh obdivuhodné, silné a velmi statečné ženy a jejího geniálního a naprosto šíleného manžela. Přesto se mi to líbilo, ale nedá se to číst jedním dechem. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých informací, které jsem nevěděla o významných postavách vědy.

31.10.2020 5 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Z počátku jsem se nemohla začíst, ale později jsem se bavila a
obdivovala odvahu v cestování i bezprostřední chování hlavní hrdinky. Krásná knížka, která nese i poučení, ze věk i zdravotní omezení nehrají roli.

17.10.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha psaná krásným jazykem o těžkém životě několika generací žen jedné rodiny. Moc hezké čtení.

13.10.2020 5 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Trochu spletitý příběh lásky a pomsty ,chvílemi zdlouhavé a nudné.

09.10.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knížka se četla i přes drsný obsah celkem hladce.

07.10.2020 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Velmi zajímavá kniha s krásnými citáty .ale zanechala ve mně mnoho otázek i neporozumění. Nejsem odborník na ekonomii, proto je to spíše můj problém než autorův.

03.10.2020 3 z 5

Když se nemožné stane - Dobrodružství za hranicemi běžného vědomí Když se nemožné stane - Dobrodružství za hranicemi běžného vědomí Stanislav Grof

Zajímavé vyprávění o holotropním dýchání, alternativních trendech v psychiatrii, astrologii a osobních zážitcích autora. Kniha se mi líbila, ale nedala se číst jedním dechem. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí.

03.10.2020 4 z 5

Jak najít nebe - Pravdivé příběhy o nebeských setkáních a posmrtném životě Jak najít nebe - Pravdivé příběhy o nebeských setkáních a posmrtném životě Theresa Cheung

Trochu zvláštní kniha se spoustou všeobecně známých informací doplněných o příběhy či prožitky jiných lidí. Asi jsem očekávala něco více.

03.10.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Byla to tedy divoká jízda od začátku až do konce a závěr hodně překvapil. Určitě přečtu i další.

03.10.2020 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Další drsné realistické pojetí zjitřených porevolučních let. Skvěle vykonstruováno.

16.08.2020 5 z 5

Trochu krkolomné vyprávění prošpikované glosami na světové politiky současnosti. Nedalo se to číst jedním dechem jako kniha předchozí.

12.08.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kam až ambice a touha po moci člověka zavede,nakonec vše převálcuje a zničí.

03.07.2020 4 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Nemohla jsem dočíst a zkoušela to asi dvakrát. Pak jsem to vzdala, zkusím později.

29.06.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Nemohla jsem se odtrhnout a nedala se odlákat k jiné činnosti. A najednou byl konec.

29.06.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět strhující děj,napětí,šok,děs a touha stále jen číst.

29.06.2020 5 z 5

Zvěrolékař v divočině Zvěrolékař v divočině Luke Gamble

Krásné čtení,ale velmi náročná mise pro záchranu zvířat,

28.05.2020 4 z 5