surikata246 surikata246 komentáře u knih

Na Modrém Nilu Na Modrém Nilu František Flos

Skvělá dobrodružná knížka, četla jsem ji před lety. Pěkné vzpomínky jsou stále živé.

03.03.2021 4 z 5

Kočka leze dírou Kočka leze dírou Pavel Šrut

Patřila k mým srdcovkám v dětství.

25.02.2021 4 z 5

Kočičí omalovánky Kočičí omalovánky Julija Mamonova

Překrásný dárek od kamarádky a moc se mi ilustrace líbí.

22.02.2021 5 z 5

Vítek hádá dobře Vítek hádá dobře František Hrubín

Přečteno v dětství a zůstalo jen pár vzpomínek, ale nedávno jsem na ni narazila při úklidu sklepa a prolistovala ji.

14.02.2021 4 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Docela napínavé čtení, pobavila jsem se.

14.02.2021 4 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) Eduard Hofman

Velmi oblíbená knížečka v dětství a i později pro další děti v rodině i okolí.

13.02.2021 5 z 5

Krista Krista Jurij Brězan

V dětství se mi moc líbila, ale bylo to moc smutné.

13.02.2021 3 z 5

Malý inspiromat Malý inspiromat * antologie

Moc hezká a má oblíbená knížka. Občas z ní čerpám dodnes.

13.02.2021 4 z 5

Deník Deník Eugène Delacroix

Pro mě moc hezká knížka z babiččiny knihovničky.

13.02.2021 4 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Po přečtení mám stále smíšené pocity a převažují spíše ty negativní. Myslela jsem, že ani nedočtu a bizarnosti tam bylo opravdu mnoho. Pocit zmaru ještě převážil po ponuré a obtížné noční službě. Kolegyně prohlásila. že si budeme předčítat pohádky či nějaké příběhy kde vše dobře dopadne abychom zvládali ty obtížné situace.

12.02.2021 3 z 5

Přírodopisný atlas rostlin 1 Přírodopisný atlas rostlin 1 Jan John

Překrásná knížka ve které jsem si jako malá s tetou Lídou listovala. Byla velmi vzácná tak jen v rukavicích. Při letním pobytu na chalupě jsem ji přečetla a vzpomínala na krásné chvíle s tetou.

10.02.2021 5 z 5

Barevné smoothie: Rychlé a zdravé Barevné smoothie: Rychlé a zdravé Tanja Dusy

Docela dobré recepty na osvěžení dne.

03.02.2021 3 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Musela jsem přečíst velmi rychle, protože další kolegové a kolegyně už jsou nedočkaví.
Líbilo se mi to moc a myslím, že patří k nejlepším s hlavním hrdinou Reacherem. Moc se těším na další setkání.

02.02.2021

Ortopedie Ortopedie Pavel Dungl

Výborná kniha od velmi statečného a renesančního člověka.

25.01.2021 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Opět to bylo napínavé jak říká moje kolegyně jako kšandy. Nemohla jsem se odtrhnout a už mám na stole další. Těším se na další jízdu.

23.01.2021 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Moje první setkání s autorem dopadlo dobře a už se těším na další knihy. Bylo to strhující a napínavé. Doufám, že příští knihu už přečtu ve větším klidu a soustředění, ale zatím to není možné. Situace u nás na klinice je velmi náročná, protože pacientů je stále více, dochází nám síly i personál.
Prosím Vás dodržujte hygienická pravidla opravdu to není žádná legrace. Nechci zde moralizovat, ale opravdu někteří lidé jsou ohrožení na životě nejen senioři a bohužel umírají i zdraví mladší pacienti. Opatrujte se i své blízké.

02.01.2021 4 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Opět to mělo grády až jsem téměř připálila poslední plech cukroví jak jsem se začetla. Téma trpících starých lidí ve starobinci bylo smutné.

22.12.2020 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Obdivuji osobnost a sečtělost pana doktora a vzpomínám na jeho zábavné přednášky. Na knížku jsem se moc těšila a doslova si na ni pochutnala.

20.12.2020 5 z 5

Co pes našel, aby zahnal kašel Co pes našel, aby zahnal kašel Ljuba Štíplová

Krásná vzpomínka na dětská léta patřila k mým nejoblíbenějším knížkám. Vtipné básničky a pěkné obrázky.

16.12.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha určitě stojí za přečtení, ale místy je to trochu chaotické a zdlouhavé. Konec je docela překvapivý.
U nás na klinice máme čtenářský klub kde si povídáme o knížkách, půjčujeme si je mezi sebou a doporučujeme dalším. ˇJsem vděčná čtenářům databáze za kvalitní tipy na čtení, určitě mnoho titulů by uniklo naší pozornosti. Práce je celkem náročná a knihy nám hodně pomáhají .

15.12.2020 4 z 5