Když se nemožné stane - Dobrodružství za hranicemi běžného vědomí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Esotrerika, psychologie i medicína. Fascinující příběhy, které obsahují Grofův půl století trvající průzkum oblastí, které konvenční psychologie dosud nezmapovala. Od prvního zážitku s LSD, který dr. Grofovi poskytl záblesk kosmického vědomí, až po jeho zatím nejčerstvější dílo Holotropní dýchání, i tato kniha zkoumá fascinující pokusy v oboru astrální projekce, pozoruhodné případy synchronicity, upamatování se na vlastní porod a prenatální život, přežití vědomí po smrti a mnoho dalších témat. Při jejím čtení se nám naskýtá úchvatná možnost vypravit se za hranice běžného vědomí, která každopádně otřese základy toho, co jsme doposud považovali za realitu, a nabídne nový pohled na náš lidský potenciál...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108380/big_kdyz-se-nemozne-stane-dobrodruzstvi-1gr-108380.jpg 4.678
Žánr:
Literatura naučná

Vydáno: , Práh
Originální název:

When The Impossible Happens: Adventures In Non-Ordinary Reality, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Když se nemožné stane - Dobrodružství za hranicemi běžného vědomí

asakz
08. dubna

Fascinující soubor kazuistik i čistě osobních zkušeností autora uspořádaný do tematických bloků - Záhada synchronicity, Žili jsme už někdy dříve?, Mimosmyslové vnímání a onen svět, Nekonvenční psychiatrie apod. Vesměs jsou to příběhy, které zasazují zásadní a nevyléčitelnou ránu materialistickému světonázoru. Pokud je ovšem člověk velmi skeptický a opatrný, čemuž naprosto rozumím, potřebuje něco podobného zažít na vlastní kůži. Už proto je smutné, že většina psychedelických látek je v současnosti téměř na celém světě kriminalizována, a to i pro lékařské účely. Bohužel nelze než konstatovat, že se jedná o jeden z mnoha zásahů "systému", jak udržet ovečky v otroctví. Na druhé straně, že je na místě určitá kritičnost a opatrnost, dokládají příběhy o Srí Jantře v Oregonu nebo o křišťálové lebce (první z nich vysvětlený zcela prozaicky, druhý minimálně částečně). Přesto lze knihu jednoznačně doporučit každému, koho zajímá moderní pojetí spirituality.

Ermisuck
10.04.2022

Ctive, prilis zjednodusujici, nekriticke, na druhou stranu obohacujici pohled na spiritualitu


DYRKA98
07.04.2022

Krásná kniha.

MarqueeMoon
06.02.2021

Myslím, že Stanislav Grof je priekopníkom a zaslúžené uznanie sa mu dostane až o veľa rokov neskôr. Možno. Stále toho o vedomí/podvedomí/ ďaleko viac nevieme ako vieme. Človeku zvyknutému na presné dáta, objektívne analýzy a konvenčný akademický prístup môže pripadať p.Grof možno až ako šarlatán alebo pseudo-vedec, no nič nie je vzdialenejšie pravde, keďže okrem iného jeho cesta a výskum na poli bádania vedomia skrz psychotropné látky a holotropné dýchanie môže byť skutočne pre niekoho ozdaravujúca a život meniaca skúsenosť. Moje logické rozmýšlanie ma varuje nech sa mám na pozore, no intuícia a pokora pre nevedomosť v oblasti metafyziky a transcendentna ma absolútne neoprávňuje kritizovať - páči sa mi s akou citlivosťou a akýmsi duchovným vytržením bola kniha písaná.

surikata246
03.10.2020

Zajímavé vyprávění o holotropním dýchání, alternativních trendech v psychiatrii, astrologii a osobních zážitcích autora. Kniha se mi líbila, ale nedala se číst jedním dechem. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí.

LauraDuSantiago
03.05.2020

Extatická četba.

klara1550
27.03.2020

Myšlenky a zážitky velmi zajímavé, ač části byly pro mě zdlouhavé. Myslím, že je důležité číst i o ne všemi uznávaných směrech a věřím, že přístupy a techniky transpersonální psychologie jsou velmi užitečné. Někdy mi ale přišlo, že tahle kniha má v některých částech velmi průstřelné argumenty a zbytečně si tak nabíhá na skeptickou reakci.

peterberes
15.02.2019

pecka dalšia dokonalá kniha

1