SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Tři a půl. Příběh je podle mě na 4*, ale půl * ubírám za editorskou práci...

08.09.2020 3 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Kniha mě dost zklamala. Sparks umí mnohem lepší...

05.06.2020 3 z 5

Moc se mi líbily příběhy všech členů Klubu. Jediný, který mi vadil, byl ten Michalův. Bohužel je mu věnována velká část knihy. Proto nemůžu dát víc než 3*

28.05.2020 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Úžasný příběh. Zaslouží si 5* Dojem z četby trochu kazí pravopisné chyby v textu. ( "v býlích šátcích" to jsem rozdýchávala dlouho)

11.07.2019 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Současná dějová linka byla hodně slabá a ta z minulosti byla vyprávěná hodně neosobně a chladně.

17.06.2024 2 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Námět je určitě originální a i samotné rozuzlení je překvapivé. Byla jsem zvědavá, jak se s tím autorka popasuje, aby byl konec uvěřitelný. A musím, říct, že se mi to moc líbilo. Jen byl celý děj psaný nějak neosobně a jakoby za sklem, proto nemůžu dát plný počet hvězd.

26.05.2024 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Není to nejhorší kniha, ale já čekala něco jako Muž jménem Ove... Tohle je spíš pohádka se špatným začátkem a dobrým koncem.

17.05.2024 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Ačkoliv dávám jen 2*, na knihu dlouho nezapomenu. Jestli mě někdy u čtení nějaká knížka rozčilovala, byla to tahle. Po celkem slibném začátku následuje snaha autora připravit čtenáře o rozum příliš mnoho postavami, vztahovými propletenci, opakováním částí textu. Došlo to tak daleko, že jsem začala nenávidět Harryho i Marcuse. Konec trochu můj dojem vylepšil, ale opravdu jen trochu...

16.04.2024 2 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Kniha se mi moc nelíbila, ale konec to hodně vylepšil. Všechny postavy až na babičku mě svým chováním rozčilovaly a při čtení na mě padal splín.

05.04.2024 3 z 5

Samotnému románovému příběhu bych dala i 4*. Ale knihu vždy hodnotím jako celek a překlad spolu s editorskou prací jsou tak odfláknuté, že mi to kazilo dojem ze čtení.

08.03.2024 3 z 5

Na plný počet hvězd kniha není. Chybělo mi větší propracování charakterů postav a jednotlivých příběhů. Některé kapitolky působily spíš jako popis fotky než příběh.

07.03.2024 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Vidím, že půjdu proti proudu. Námět příběhu je moc fajn, ale zpracování je jako z červené knihovny. Postavy jsou jenom kladné a těch několik málo, co nejsou, časem také obrátí. Ale abych nebyla jen záporná. Moc se mi líbily pasáže týkající se knih, čtenářů a knižních příběhů.
"Čtení je jako vypravit se někam a nepoužít ani vlak ani loď, odhalovat nové, neuvěřitelné světy..."

23.02.2024 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Výborná detektivka, standardní Brynza. Jednu hvězdu ubírám za sexuální násilí. Je v téměř každé jeho knize a začíná to být unavující.

16.02.2024 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl se mi líbil o trochu víc než první. Jasně, že Alina byla místy na facku, ale to je vývojem postavy. Nemůže být chytrá, úspěšná a bezchybná od začátku. Doufám, že ve třetím díle se všechno, co zůstalo nejasné a tajemné, vysvětlí.

13.02.2024 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Povídky jsou napsané krásnou češtinou, jak taky jinak, když jde o pana Svěráka. Ale knihy hodnotím subjektivně a zjistila jsem, že mi krátké povídky nevyhovují. O každém jednotlivém hrdinovi bych chtěla vědět mnohem víc, než se vejde do pár stránek.

08.02.2024 3 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Tato kniha se mi líbila víc než předchozí díl Odpusť nám jejich viny. Jsem ráda, že se zde šťastně uzavřel příběh Kateřiny. Jen ten konec byl hodně useknutý. Ale vlastně se to jmenuje Zbav nás od zlého a to se stalo...

23.11.2023 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Řekla bych, že je to nejslabší kniha z celé série. V těch jménech podezřelých a zmizelých velmožů jsem se ztrácela stejně, jako Oldřich a jeho pomocníci v bludišti skal. Asi by stačil mnohem menší počet stran a více logiky v jednání postav. Méně je někdy více...

08.11.2023 1 z 5

Za časů odvahy Za časů odvahy Suzanne Kelman

Na podobné téma jsem četla již mnoho knih, ale tahle mi přišla dost slabá. Postavy byly hodně povrchní, práce v odboji popsaná jen tak mimochodem. Obávám se, že za dva měsíce nebudu vědět, o čem kniha vlastně byla.

26.10.2023 3 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Hledala jsem něco nenáročného a romantického a to tahle kniha přesně je. Historická dějová linka je mnohem silnější, propracovanější a lépe uvěřitelná. Ta současná je dost naivní, ale i tak je to hodně čtivé.

19.10.2023 4 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Nádherný a neobvyklý příběh má pro mě jeden bonus navíc a sice to, že se odehrává v Praze a jména postav jsou česká. Díky tomu jsem se mnohem lépe orientovala v ději. Plný počet hvězd ale nemůžu dát. Politických zamyšlení tady bylo moc a hlavně z úst dvanáctileté dívky mi přišly až přitažené za vlasy.

17.10.2023 4 z 5