Sudin Sudin komentáře u knih

Souostroví Gulag Souostroví Gulag Alexandr Isajevič Solženicyn

Zhruba do poloviny mě to celkem bavilo, pak už mi přišlo že to je pořád na jedno brdo a začal jsem stránky jen prolétávat. Myslím že si dám teď chvilku pokoj od takové hutné literatury.

05.04.2020 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Dobře se to četlo, konečně se už uzavírá linka s blechou. Tahle kniha patří k tomu lepšímu co jsem od Mo Hayder četl.

05.04.2020 4 z 5

Učebnicový případ Učebnicový případ Jeffery Deaver

Jak už bylo napsáno, nenadchne, ale ani neurazí.

05.04.2020 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Trošku zklamání po minulém dílu, známé postavy, ale příběh byl poměrně nudný. Asi je dobře, že příští díl už je poslední, téma mi přijde už vyždimané ze všech stran a jen se to zbytečně natahuje. Příští týden už nebudu vědět o čem to bylo.

14.03.2020 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Mně osobně se to líbilo. Pěkně propojené a navázáno na původní sérii, autor je samozřejmě jiný čemuž i odpovídá styl psaní, každopádně původní myšlenku se podařilo udržet. Spokojenost.

29.02.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Za mně to byl nejslabší díl série. Čekal jsem thriller, ale dostal jsem akční scifi. Každopádně se to pořád čte dobře a rychle to odsýpa. Snad se duo Lars Kepler vrátí ke kořenům a nebudou pokračovat v tomto duchu.

15.02.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Fajn oddechová detektivka, podle mně lepší než Dívka v ledu. Ideální čtení na dlouhé zimní večery.

20.01.2020 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Zajímavý námět, originální prostředí, za mně spokojenost. Hvězda dolů za to, že bylo dost předvídatelné kdo za tím stojí. Těším se na další díl série.

08.01.2020 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Super kniha, originální námět, docela složitý děj, ale čte se to samo. Rozhodně budu v sérii pokračovat.

26.12.2019 5 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Jedna ze slabších knih od Karin. Za mně průměrná kniha, Triptichu a Genesis se ani zdaleka nepřiblížila. Každopádně si přečtu i další knihy.

21.12.2019 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

První kniha od autora a spokojenost. Dobře se to četlo, prolínání minulosti a současnosti mě vždycky baví, příběh hezky plynul, hezká sonda do otřesné minulosti.

27.11.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zatím nejlepší kniha s Harrym (čtu postupně) i přes to, že jsem viděl před dvěma lety film, nešlo knihu odložit. Nonstop jízda od začátku až do konce. Jasných 5*

16.11.2019 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Úplně jiný typ knihy, než na co jsem zvyklý, ale líbilo se mi to. Bylo to čtivé, surové, některým věcem jsem až tak neuvěřil, ale jistým způsobem odrážejí realitu tehdejšího Sovětského svazu.

15.11.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Na knihy od Keplerů se vždycky těším a nezklamou i když tento díl byl pro mne jeden z těch slabších. Bylo tam hodně zbytečných dějových linek, sice to hezky ubíhalo, ale že by se kniha nedala odložit, to zase ne. Každopádně cliffhanger na konci opět naladil na další čtení ...

05.11.2019 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Mnohem lepší kniha než prvotina Maminčin mazánek. Na počátku jsem měl problém se začít, ale pak už mě kniha chytla a bavila i když vraha jsem věděl zhruba od poloviny knihy. Bylo tam až moc indicií.

31.10.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Perfektní severská krimi, jen jsem se občas ztrácel v dánských jménech. Po delší době kniha od které se nešlo odtrhnout.

21.10.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přišlo mi to takové průměrné, asi už toho mám hodně přečteno a jsem z toho moc rozmlsany :-). Jelikož je to autorova prvotina tak si určitě přečtu i další knihu v pořadí.

16.10.2019 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Originální zpracování historického dramatu. Úplně jiný Nesbo než jsme zvyklí, což je pochopitelné když příběh vymyslel někdo jiný.

27.08.2019 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Moc povedený psychotriler. Závěr byl fakt strhující.

27.08.2019 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Docela promrhaný potenciál. Chvílemi se člověk nudí, některé pasáže jsem jen prolétl očima a vůbec mi ve finále nechyběly. Takový průměr.

10.08.2019 3 z 5