Stolda Stolda komentáře u knih

A o tom ten život je....
Skvěle napsané, životem ověřené, naprosto férové čtení bez patologických příkras o životě .

24.07.2017 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Co důležitého by měl český člověk o této době vědět je v této knize jasně vysvětleno a jako bonus- je to vysvětleno naprosto jasnou a srozumitelnou řečí. Nezbývá, než nám čtenářům popřát víc takových knih a autorovi hodně trpělivosti při jejich psaní, protože takovou čtivou formou popsat tehdejší události - to klobouk hluboce dolů.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Po dlouhé době jsem se vrátil k Čapkovi, nepochybně i proto, že začínáme balit na dovolenou a já v naší knihovně hledal, co s sebou na tu dobu podvečerního relaxu a klidu, kdy vnučky budou spát a my dva s partnerkou budeme debatovat o knihách, v klidu a v pohodě, bez pracovního stresu. Letos dovolenové čtení vyhrála Čapkova Válka s mloky a to jen proto, že Krakatit mi padl do ruky dříve, nežli Válka. A musím se opět opakovat. Při čtení knih pana Čapka žasnete nad jeho předvídavostí, bojíte se budoucnosti a jste rádi za ucházející přítomnost. Víc neprozradím, spojlery nesnáším a krom toho si myslím, že číst Čapkova dramata, to je snad naše národní povinnost.

Neklidné babí léto Neklidné babí léto František Kožík

Bezesporu kniha má svoji poezii, kterou pan Kožík umí nesmírně krásně popsat, ale ve srovnání třeba s Mánesem a s Největším z pierotů jsem byl trochu zklamán, dozajista i proto, jak praví i staré lidové rčení : " Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem" a proto za mě hodnocení průměrné

05.07.2017 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Podle mě naprosto dokonale a hlavně velice čtivě popsáno, co se dělo před atentátem, během atentátu a hlavně , pro laickou veřejnost velice jasně popsáno, proč se to všechno dělo a hlavně i to, že v Anglii naše vláda tušila, jaké represe budou následovat, ale potřebovali jsme přece získat pro republiku zpátky tak těžce nabitou mezinárodní prestiž a český odboj na to svými skromnými silami nestačil. Nemyslím tím , že nestačil statečností, myslím tím vybavením a i tím, že se dostával do kleští díky výslechům, kdy ne každý psychicky vydržel. Ono se to teď po letech snadno píše, ale představme si, že nám lámou ruce, pálí nás cigaretou, vytlučou nám zuby, posléze vyhrožují likvidací rodiny, no kdo by tohle zvládl? Tato kniha - a to se mi obzvláště líbilo, ukázala i ty běžné, lidské strany našich výsadkářů. Nejen jejich neskutečnou statečnost, ale i běžné, lidské chyby, které máme všichni.

05.07.2017 5 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Asi je z mých komentářů čitelné,že jeden z uživatelů této databáze má se mnou společnou knihovnu a lampu u večerního čtení zhasínáme spolu. Ale názory na knihy máme každý jiné. Mně například tahle kniha líbila, tím víc je mi líto komentáře mé přitelkyně,když některé pasáže přeskočila ( že by prudérnost? pak ale nečekejte ,že příjde nějaké Wau...) a tím pak nepochopila , protože nechtěla, dost důležité souvislosti. Ano,lidská touha a sexualita jdou ruku v ruceZa mě hodnocení knihy je vysoké. A oceňuji,že tato kniha vyšla a čte se. A jistě,nám chlapům se asi čte lépe,protože na rozdíl od těch našich slabších poloviček,my si při čtení takových knih nic nemalujeme na růžovo.

23.06.2017 5 z 5

To okno je malé! To okno je malé! Miroslav Fišmeister

Odpusť mi lásku!
Za tebou běžím svitem slunečním,
jak papežský dopis bílou pouští.
Odpusť mi,
jednou budu snit jen ve spánku

Když jsem našel na svém noční stolku tuhle útlou knížečku s vloženou záložkou od své přítelkyně s dovětkem Nic neříkej,jen si to zkus přečíst a i když nejsi na poezii,zkus to,fakt je to supr Tak jsem přečetl náhodně vybranou stránku a pak se pokorně vrátil na začátek a doporučuji. Jiné,honosnější doporučení ke čtení nemám a panu Fišmeisterovi přeji ,aby ta jeho múza,co při něm stojí u ně stála neustále a nám ,pouhým spotřebitelům, přinesla mnoho milých okamžiků s jeho knihami. Děkuji

23.06.2017 5 z 5

Právo šaría pro nemuslimy Právo šaría pro nemuslimy William Bryan French

Přečetl jsem si knihu už z toho popudu,že jsme doma řešili vymazání komentářů mé partnerky zde na Databázi k podobné knize. Lidi,proboha,kde jsme zapomněli toleranci? Nejen k jiným kulturám,ale i k názorům na ně.Muslim ať zůstane muslimem,křesťan křesťanem,ale každý ať zůstane tam.kde mu jeho vira a čest velí zůstat. A bude pokoj na téhle krásné Zemi.

14.05.2017 5 z 5

Lea z Leeuwardenu Lea z Leeuwardenu Arnošt Lustig

Lustig a jeho knihy netřeba komentovat. Psal to, co sám zažil,o to je čtení jeho knih smutnější.

14.05.2017 4 z 5

Katyň Katyň Andrzej Mularczyk

Přečetl jsem o Katyňském neštěstí dost literatury,ale vždy to byly dokumenty a vojenské rozbory. Až nyní,pri čtení této knihy jsem o tomto,ano řekněme masakru začal přemýšlet jinak.Vzdy jse to bral z pozice vojáka,který plní vojenské rozkazy nadřizených- viděno očima polských důstojníků. Ovšem podívám li se na to očima otce,který má tři syny,kteří by museli jít plnot rozkazy,je mi z toho úzko a smutno. Kniha je napsána vwlice sobře a tíživé pocity z toho,čeho je člověk schopen jsou namistě.

14.05.2017 5 z 5

GPS od A do Z GPS od A do Z Ivo Steiner

Ano, fungující navigace je úžasná věc, pokud se vám v ní nezačne vrtat nějaký rádoby odborník. On si navigátor hlavně nesmí plést pravou a levou stranu a ne 50 metrů za frekventovanou křižovatkou říct....hm, asi jsme měli odbočit...., to jen tak dovětek ke komentáři psaný hned pode mnou.
Ale souhlas s tím, že tohle vydání je přehledné a pochopitelné. Nezbývá, než si přát , aby se s tím ztotožnil i můj navigátor, který si myslí, že pohodu a klid rodinného krbu zachránil tím, že totálně rozvrtanou GPS sám/ sama/ snad zprovozní .

26.04.2017

Dějiny zemí Koruny české I. Dějiny zemí Koruny české I. Vratislav Vaníček

Ano,jedná se o základní shrnutí,ale těch informací,které jsme z dob školní vyúky panečku zapomněli ale je,co ? Moc mě tahle kniha bavila,dokonce až tak,že jsem ji dočítal včera na rybách a ta pohoda nelze vypsat. Sluníčko,pučící jaro,klid u vodY,nahozeny dva pruty, zajímavá kniha,takhle já si představuji klidný víkend u vody.

10.04.2017 5 z 5

Vyšehradský hřbitov - Slavín Vyšehradský hřbitov - Slavín Václav Potoček

Dárek k svátku, který překvapil a potěšil. Občas do Prahy zamíříme na návštěvu dětí a pomalu objevujeme krásy Prahy. Na Vyšehrad nám pořád nezbýval čas, možná i proto mně má drahá polovička sehnala v antikvariátu tuto knihu s příslibem, že příště výlet na Slavín určitě dopadne a mám se na něj připravit samostudiem - tak jsem zvědav. Kniha je poutavě , zajímavě zpracována, myslím, že si na příští návštěvu Prahy ten čas rozhodně uděláme

20.03.2017 5 z 5

Ani opona, ani most... Ani opona, ani most... Jan Masaryk

Zajímavé čtení, možná mě ke čtení donutil i film Masaryk, prozatím ale vstřebávám pocity z filmu, z knihy mám zatím pocity smíšené.

20.03.2017 4 z 5

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Ne vždy jsem zastánce audio knih, ale v tomto případě u mě vyhrála audio kniha. Nejprve jsem knihu četl a nedočetl, pak jsem slyšel nahrávku a to bylo snad úplně jiné dílo. Poté jsem se ke klasickému čtení vrátil a knihu v jednom zátahu dočetl. Už jen to, že jsem slyšel sám sebe s tou správnou intonací k dobru celé pozdější četby.

06.02.2017 3 z 5

Černé slunce Černé slunce František Kožík

Musím přiznat, že ke čtení mě vlastně nechtěně donutila moje partnerka, která měla touhu v době, kdy knihu četla , mi něco pikantního z té knihy sdělovat. Z počátku jsem si myslel, že čte nějakou erotiku, ale kupodivu jsem se do knihy začetl a víc mě oslovila dějová linie popisu tehdejší doby , tu erotickou linii jsem totiž znal z výše uvedeného předčítání. A musím říct, že Kožík mě opět svým úžasným ,vypravěčským uměním dovedl do jakéhosi čtenářského rauše, kdy jsem nemohl přestat číst a chtěl vědět, co bude dál.

06.02.2017 5 z 5

Taras Bulba Taras Bulba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Přiznám, že jsem začal knihu číst díky zdejším komentářům a trochu jsem se zastyděl, že jsem vlastně takhle známou knihu nečetl. Název knihy známe jistě všichni ze školních lavic , ale tím to hasne. Musím však přiznat, že po přečtení nejsem z knihy až tak uchvácen. Každému , co jeho jest, ale tohle je další ukázka, jak lze zfanatizovat ve jménu čehosi davy lidí, kteří už nemyslí svoji vlastní hlavou, ale mají v té své hlavě zakodován jakýsi bacil, který jim velí - ty jsi ten vyvolený, ostatní jsou póvl, pryč s nimi. Bohužel takhle funguje do dnešních dnů.

15.01.2017 3 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Zvědavost mi nedá a pravděpodobná exukrze po Libni bude při nejbližší návštěvě následovat . Kniha velice dobře napsaná, mám rád dobu první republiky a dobu před ní a v této knize jsem se opravdu "našel". Jediné co mohu - doporučit k přečtení, pokud vnímáte dobu nedávno minulou a její tehdejší - snad vůni?, tak s touhle knihou budete nadšeni.

13.01.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, kterou jsem odkládal s tím, že nemám čas na dětské úvahy o životě. Loni na podzim jsem našel doma účtenku z Luxoru a tam uvedena tahle kniha. A tak jsem s napětím čekal věcích příštích. Jéžišek mi dávno odpustil, že jsem (ne vlastní vinou podotýkám,) vypátral, co bude pod stromečkem a já se po hektickém večeru a po povinném přejezení u štědrovečerního stolu těšil, až všechno utichne a my dva budeme šustit otáčejícími stránkami našich nových knih a maximálně cinkat lžičkou o skleničku s vánočním punčem. A taková pohoda nastala a já během jednoho večera přečetl tuhle úžasnou knihu a při cestě na půlnoční jsme se bavili o Malém princi a o tom, co by na tenhle náš svět asi říkal, což umocnilo nejen zážitek z čtení téhle krásné knihy, ale i celý sváteční den zakončen právě půlnoční mší. . Určitě ale souhlasím s tím, že knihu nemohou vstřebat mladí a už vůbec ne děti. Nemyslím, že kdybych ji četl vnučkám, že by věděli, o čem jim to vlastně čtu. Ale pro mě nejen samotné čtení, ale i okolnosti při čtení této výjimečné knihy zůstanou, pevně doufám,nesmazatelně vepsány do mé šedé kůry .

09.01.2017 5 z 5

Míjím se s měsícem Míjím se s měsícem Miloň Čepelka

Ano, velice souhlasím s názorem, že co člověk to názor, obzvláště, pokud tento komentář píše někdo, s kým jsem tuto "debatu" vedl a moje argumenty vedly poněkud do ztracena :-) .
Ale v každém případě určitě doporučuji k přečtení, určitě velice zajímavé a opravdu obdivuhodné.

06.01.2017 5 z 5