Neklidné babí léto

Neklidné babí léto https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53823/bmid_neklidne-babi-leto-xGf-53823.jpg 4 50 9

Životní příběh malířky Zdenky Braunerové (volné pokračování románu Na křídle větrného mlýna).

Ilona70
02.11.2022 5 z 5

Druhý díl úžasného románu. Zase čtivé i když první díl se mi líbil víc. Ale to je dáno tím, že příběh měl větší spád, mladší léta malířky byla zajímavější. Pan Kožík si uměl vybrat osobnosti pro své knihy a přiblížit je čtenářům.

KURACHJO2018
18.12.2018 5 z 5

Krásné převyprávění osudu paní Zdeňky Braunerové rukou jednoho z našich nejlepších autorů, zabývajících se historií , to už samo o sobě je poklad. Nádherně popsané životní trable i touhy člověka-ženy, která ovlivnila a troufám si tvrdit , že dodnes ovlivňuje malířský svět.

Jana283
04.07.2018 5 z 5

Jako k mnoha krásným knihám tak i k této mne přivedla moje babička. Obě jsme ji četly mnohokrát. Je to můj nejmilejší Kožík a osud Zdenky Braunerové tolik toužící po lásce a přátelství, mne nepřestane nikdy oslovovat a dojímat...

Stolda
05.07.2017 3 z 5

Bezesporu kniha má svoji poezii, kterou pan Kožík umí nesmírně krásně popsat, ale ve srovnání třeba s Mánesem a s Největším z pierotů jsem byl trochu zklamán, dozajista i proto, jak praví i staré lidové rčení : " Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem" a proto za mě hodnocení průměrné

Damato
04.06.2017 5 z 5

Kožík je pojem,jeho knihy se čtou jak kdyby se čtenář stal součástí děje. Tahle kniha mě donutila vytáhnout z police knihu Nahý jsem přišel na svět a ač jsme doma vedli vášnivou debatu,že porovnávám neporovnovatelné, myslím, že ač život A.Rodina probíhal po zcela jiných cestičkách než Z. Braunové,měli ( krom samozřejmě uměleckých ambic) ve své podstatě něco společného. A v to byl v našich debatách ten problém,který budil v noci sousedy,neboť jsme si oba za svým názorem stáli. Umělci mají rozhodně něco společného,ale určitě to závisí na mnoha aspektech-kde a jak žijí,jak byli vychováni,jací jsou to ve své podstatě lidé...není přece logicky možné,aby všichni malíři,sochaři, hudebníci, byli nesvědomití intrikáni,zatímco na druhé straně bankéři,ekonomové a účetní by byli za vzor všech ctností. To tak v životě rozhodně není, ale je zajímavé číst o tom,jak i do takového života umělce občas vstoupí intriky,ale co mě neustále u těchte druhů knih znovu a znovu udiví je to,že to byli lidé se stejnými starostmi i radostmi,jakě měli, mají a budou mit miliony obyčejných lidí. Ale veliká,hluboká poklona Kožíkovi,tak jak on to nedokáže nikdo.

hanča34
11.05.2015 4 z 5

Nějak jsem knihu nedočetla. Už příliš mnoho jmen a hlavně půtky spisovatelů a umělců vůbec, trochu mi to připomínalo naši dobu. Jinak obdiv Kožíkovi jako obvykle.

iva23
19.01.2015 4 z 5

Nádherně napsaný životní příběh jedné ženy, kterou jsem vůbec neznala, ač zasáhla a často i ovlivnila životy tolik známých českých a francouzských umělců. Kniha obsahuje tolik myšlenek, že si ji v budoucnu musím přečíst znovu.

Blíženec
28.01.2014 5 z 5

Pan Kožík je mistr biografických románů. Druhý díl navazuje na knihu Na křídle větrného mlýna. Opět se setkáváme s paní malířkou Zdenkou Braunerovou. A jejím prostřednictvím i s mnoha kulturními osobnostmi přelomu 19 a 20 století. Určitě se na jaře pojedu podívat do Roztok u Prahy do jejího ateliéru. Velice silná osobnost,,,

maryzka
29.04.2012 3 z 5

je to pokračování biografického života malířky Zdenky Braunerové, společesnké klimatu v 19. století a osud malířky na počátku 20 století