stolbice stolbice komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímalo by mě, zda si autor už ve své době uvědomoval, jak bude tahle kniha nadčasová a stále aktuální. Je to vážně děsivé a nejen vzhledem k psanému příběhu, ale i k tomu, že jsou místa, kde se to děje.
"Jestli chceš obraz budoucnosti, představ si vysokou botu, která dupe po lidské tváři - navždycky."
Myslím, že si teď půjdu přečíst nějakou dětskou knížku s obláčky, sluníčky a hopsajícími roztomilými králíčky.

16.09.2016 5 z 5

On On Elle Kennedy

Co napsat, co už tu nepadlo....netuším, já to prostě žeru a chci víc, víc, víc :-D

05.02.2024 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Zombí žánr je už dle mého docela vycucaný a tahle kniha mě v tom jen utvrdila. Nic nového, nic překvapivého, nic zajímavého, romantická linka to jen zbytečně oslazuje. Je to čtivě napsané, ale to je asi tak všechno. A ten konec, to snad ani nemám sílu komentovat :-( Dávám 2 hvězdy jen za hezkou obálku a čtivý styl psaní.

24.07.2017 2 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Výborné pokračování nebo spíše začátek...konečně znám odpověď na otázky :-) teď už jen sledovat, jak to všechno nakonec dopadne. Víc není třeba dodávat, jen bych opakovala to, co už tu někdo napsal. Jen snad, jsem zvědavá, jestli do dalšího vývoje nějak významně zasáhne silo 40 :-)

23.02.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Výborná kniha, výborné čtení, prostě super :-) Chvílemi jsem si teda nebyla ani já jistá, co je skutečné a co ne :-) Skvělá oddychovka, doporučuji!

13.09.2016 5 z 5

Tajemství Morrowů Tajemství Morrowů Susan McNally

FAKT NE, nuda, utrpení......že já to čtení knížek nevzdávám....měla jsem...Pokud to bylo cílené na malé děti, tak asi ano, ale myslím, že by tam nemuseli být zmínky o hnijících mrtvolách, kuchání, podřezávání, potocích krve a tak dále. Takže předpokládám, že to má být kniha pro teenagery, ale v tom případě se to vážně nepovedlo. Příběh by byl asi fajn, kdyby to bylo napsané čtivější, poutavější formou. Takhle to neudrželo moji pozornost, neustále mi utíkaly myšlenky někam jinam a ve finále, kdy bych měla být napnutá jak struna, jsem měla chuť knihu zavřít a už neotevřít. S postavami jsem se vůbec nezžila, bohužel, jejich divné, ukvapené, nerozumné, nelogické a místy naprosto nepochopitelné jednání mě prostě nepřibilo do židle. Přijde mi to takové uspěchané, autorka nám toho chtěla zřejmě hodně říci, ale nějak se jí to nepovedlo zkombinovat a navázat tak, aby to dávalo smysluplný celek, chtělo by to lepší vyjadřovací schopnosti.
Například jedinou představu, kterou jsem si dokázala udělat o Špehomorech, byla ujetý slintající zvrhlík :-(
A až moc často se tam někdo kousal do rtu, emoce se dají vyjádřit i jinak.

25.05.2016 2 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Tak jo, tohle mě dostalo :-) musím říct, že ze začátku mi to přišlo takové vlažné, ale pak se to rozjelo a nestačila jsem se divit genialitě těch hajzlů. Postavy jsou propracované, skvěle je vykresleno i prostředí a omezenost mužů zákona (nejde se proto divit, že si sem tam pomůžou) a naopak neomezenost pachatelů. Napsala bych, že je to vynikající detektivka, ale trochu mě děsí, že to vážně může být pravda....

03.02.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím říct, že za mě nic moc, bohužel. Kniha je neskutečně rozvláčná, zbytečně popisná a nevím, prostě mi přišla nudná. Ano zápletka fajn, ženská potvora, chudák chlap...obdivuhodné dedukční schopnosti té mrchy se nedají než vychválit do nebes, protože do jaké míry to měla promyšlené....no klobouk dolů, ale...nevím, nijak extra mě to nezaujalo, možná pro tu dokonalou konstrukci, která byla místy až na hraně, každopádně mě to nevtáhlo do děje a musím se přiznat, že některé stránky jsem vyloženě přeskakovala....viz třeba kapitola deníku, kde popisuje setkání s kamarádkami.....Shrnutí - četla jsem a dočetla jsem, ale vracet se k tomu určitě nehodlám.

21.01.2015 2 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Skvělý závěr trilogie! Na rozdíl od předchozích dílů se autor už tak nerozepisuje, charaktery postav jsou známe, s prostředím jsme detailně obeznámeni a těch pár otázek, které nám ještě zbyly, jsou zodpovězeny, tudíž jde vše ráz na ráz. Jen mi je líto některých postav, které si, dle mého, zasloužili dožít konce.

01.02.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak jo, mám to za sebou a vrhám se na další díl....nechápu, že jsem čtení téhle úchvatné knižní série mohla tak dlouho odkládat :-) Je pravda, že mě trochu děsila rozsáhlost autorova díla, ale po přečtení první knihy chci víc a víc :-)

02.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst, protože se na ní odkazuje jiná, moje oblíbená, kniha. Je to zajímavé čtení, i když pobyt v táboře nebyl žádný med, je celý den popisován celkem optimisticky a v dobré náladě, takže se to dobře čte.
Shrnula bych to asi takto: raduj se z maličkostí, mysli pozitivně, nestěžuj si a hlavně přeží!

09.02.2016 4 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Výborná kniha a skvělé pokračování, první díl byl zajímavý, něčím nový, napínavý....ale po druhém dílu....nevím, jestli zvládnu tak dlouho čekat na další, čte se to opravdu jedním dechem, neskutečně mě to nadchlo :-) Pro někoho to je možná až moc drsné, ale tak to je, líbí se mi, že si autorka na nic nehraje, zabíjení a boj popisuje kolikrát i dost detailně, není to hezká záležitost a nikdy nebude, smiřte se s tím :-) Vztahy hlavních hrdinů jsou úžasně popsány, nic nepůsobí křečovitě nebo moc kýčovitě, je to tak opravdové...líbí se mi ta rozporuplnost a to, že se Nathan teprve hledá...prostě smekám!

30.06.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Musím říct, že kniha mě mile překvapila. Ze začátku jsem se do ní musela spíš nutit. Na můj vkus to bylo až moc rozvláčné vpravování čtenáře do příběhu, jak nemám u některých knih ráda obrazně hození do vody, ať si čtenář plave a namáhá závity, tak tady mi to zase přišlo až zbytečně podrobné, ale...ono to vlastně nebylo na škodu :-) Postupně umírají všechny postavy, o kterých si myslíte, že budou ty hlavní a do popředí se dostávají jiné, kterým začínáte přát větší úspěch než těm předešlým. Asi od 150 strany už mě kniha bavila a posléze jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh lidí, omezených prostorem a vědomostmi, které se jim ti vyvolení rozhodli sdělit nebo spíše nesdělit je zajímavý, i když už na toto téma tady toho bylo hodně - boj proti systému, snaha něco změnit, dělat věci jinak a lépe....každopádně je to dobře podané, zasazené do celkem depresivního prostředí zničeného světa a života pod zemí. Těším se, pokud budou další díly, určitě si je přečtu.

10.12.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha je neskutečně krásná a dojemná, nemám slov, kterými bych vyjádřila všechny pocity, jež ve mně probudila...i když jsem něco podobného čekala, od autora jsem četla již trilogii Chaos, která mě naprosto dostala a tuhle knihu jsem přečetla za jediný den! Text má hloubku, styl a obsahuje tolik pravdy..ilustrace pak už jen krásně dokreslují obsah, že není vždy vše tak, jak se na první pohled zdá.

23.10.2014 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Začínám tuhle autorku mít fakt ráda :-) krásná romanťárna na oddech. Je to hravé, uvěřitelné, vtipné a sexy. Je to celkem hodně optimistické, ale o tom to má být, jinak už by to nebyla romantika ale drama :-) Takže za mě jo, super, bavila jsem se a ráda si přečtu něco dalšího.

16.01.2024 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Úsměvné a humorné čtení. Líbilo se mi i filmové zpracování.

29.03.2017 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Moc povedená oddechovka :-) pány spisovatele mám ráda, jejich humor, styl, vždy se neuvěřitelně bavím....Tahle kniha je možná trochu rozvláčná a příběh sám o sobě by se dal shrnout na pár stránkách, ale mě to i přes to bavilo. Barvité popisy, humorné odbočky, bez toho by to prostě nebyli oni. Velmi se mi líbil v závěru odstavec o představě budoucnosti a jejich narážka na knihu 1984. "Jestli chcete obraz budoucnosti, představte si......." tak tahle, je dle mého, mnohem ale mnohem lepší než ta páně Orwelova :-)

23.03.2017 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Přečteno za jeden den, co víc k tomu dodat :-)

15.10.2015 4 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Vynikající knížka! Zase jednou něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout :-) Nápad s oživováním mrtvých je výborný, hlavního hrdinu si člověk snadno oblíbí a děj je celkově napínavý, rozumně vyvážený akcí a napětím. Takže už se moc těším na další díly, snad budou brzy.

24.04.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mám ráda tyto příběhy po konci světa tak, jak ho známe, ale...trošku hůře se mi to hodnotí, protože jsem přečetla všechny knihy a musím bohužel říct, že s pokračováním úroveň klesá a třetí díl mě spíše rozmrzel než nadchnul :-/ ale zpátky k jedničce - která se mi líbila, měla jsem chuť číst dál, fandila jsem Katniss a Petovi v jejich boji o život v aréně, ale i před ní. Ve světě, kde je většina lidí jen pěšáky na šachovnici, které je snadné obětovat. Trochu mi to připomíná starý Řím, kde se v arénách byli otroci pro pobavení lidu a i když vyhráli a porazili vše, co jim organizátoři nachystali, svůj život neměli jistý. Podobné je to i tady, vše jednou skončí a vyvstává otázka, co bude dál? Což celkem umě rozjel druhý díl, ale třetí to naprosto pohřbil.

23.10.2014 5 z 5