stefinam stefinam komentáře u knih

Čarodějky ze Sanctuary Čarodějky ze Sanctuary V. V. James (p)

Strhující a pěkně napsaný příběh, hezky vykreslené postavy a hlavně ten psychologický vývoj v průběhu událostí. Doporučuji

09.03.2023 5 z 5

Písně starodávné lidu obecného českého, namnoze nezbedné a pohoršlivé Písně starodávné lidu obecného českého, namnoze nezbedné a pohoršlivé Jan Jeník z Bratřic

Dlouho jsem se tak od srdce nezasmála, moc pěkné

22.01.2021

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Díky letošní výzvě mám dalšího oblíbeného autora. Kriminalisté v jeho románech jsou mi blízcí, nejsou to žádní superhrdinové, ale normální lidi, kteří také dělají chyby. Naprosto uvěřitelné příběhy, které se mohli stát kdekoli. Nechybí akce a napětí. Moc prima čtení.

21.01.2021

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Pěkné, tak hurá na další...

20.08.2020 5 z 5

Rýmy a nádchy Rýmy a nádchy Leonard Medek

Nejsem milovník poezie, ba dokonce si myslím, že jí vůbec nerozumím, ale tohle dílko se mi líbilo. Díky výzvě se mi rozšiřují obzory.

12.08.2020 4 z 5

Kobaltové nebe Kobaltové nebe Wilbur Smith

Knihu jsem si vybrala do výzvy, jako knihu o holocaustu. Tohle téma jako obsah celé knihy bych totiž nedala, ale takhle zabalené v románu se dalo skousnout.
Děj byl napínavý a celá kniha mě bavila. Musím, ale dočíst několik knih ze ságy, které jsem vynechala.

09.08.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Ani další dobrodružství Sněžné lvice nezklamalo. Příjemné čtení

23.07.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Parádní čtení, napínavé. Baví mě knihy, ve kterých se pořád něco děje. Brzy se vrhnu na další ze série

18.07.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak to byla síla. Zaráží mě kam až jsou severští autoři ve svých představách schopni zajít, nebo to nejsou jen představy a něco podobného se v těchto zemích odehrává?!
Příběh napínavý a dobře vykreslené charakteristiky. Celkově se mi to líbilo.

30.06.2020 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Jako vždy bez komentáře. Skvělé!

25.05.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na komentář mi došla slova. Asi bych se měla nějaká naučit. Úžasné

25.08.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

... a tak zase budu čekat na další díl. Už teď jsem napnutá jak to bude pokračovat.

20.07.2019 4 z 5

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Zajímavý a napínavý příběh v předválečné Budapešti. Tohle město mám moc ráda a tak jsem po knize s chutí sáhla. Jen se mi nelíbily počeštěné názvy ulic, vůbec jsem se u nich nechytala.

11.06.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Mrzí mě, že je kniha všude označená jako druhá část, i když to tak není. Tady se totiž vše začíná. Jako první jsem četla Oběť bez tváře a teď mi teprve došly všechny souvislosti.
Dějová linka parádní, bez nudných pasáží. Přečteno jedním dechem

05.04.2019 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Po všech těch napínavých krvácích byly oba díly příjemnou změnou. Nazvala bych to něco jako napínavá romantika.

15.02.2019 4 z 5

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Tak tohle byla jízda. Strhující děj od začátku do konce.

13.02.2019 5 z 5

Z Čech až na konec světa Z Čech až na konec světa Alois Jirásek

Cestopisy nejsou zrovna můj šálek, ale tento docela potěšil. Sem tam jsem musela přemýšlet co které slovo znamená, ale o to to bylo zajímavější. A jako třešnička na dortu krásné ilustrace Mikoláše Alše. Přečteno v rámci letošní výzvy.

09.02.2019 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Ilustrace moc pěkné, text divný. I když nemůžu nepřiznat autorovi pěknou práci s jazykem a překladatel se asi taky pěkně nadřel. Zajímavé by bylo slyšet to v originále

04.02.2019 2 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Oldřichu zase za 1*

04.02.2019 5 z 5

Tajemství Ďáblova kaňonu Tajemství Ďáblova kaňonu Charles P. Whitte (p)

Taková docela hezká pohádka. Ačkoli westerny normálně nečtu, tak se mi to líbilo.

17.11.2018 4 z 5