Stanenka Stanenka komentáře u knih

Mytopédia: Encyklopédia mýtických bytostí a ich magických príbehov Mytopédia: Encyklopédia mýtických bytostí a ich magických príbehov Anna Claybourne

Krásně zpracovaná kniha o mytologických bytostech z celého světa. Četla jsem dětem před spaním. Některé bytosti a příběhy k nim strašidelné.

05.11.2023 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Netušila jsem vůbec, co mám čekat od tohoto příběhu. Znala jsem jen název knihy. Překvapila mile, pobavila jsem se. Povaha Holdena se mi zalíbila, bavilo mne jeho vyjadřování.
Neplánovaně jsem před touto knihou přečetla Indiánské léto, které se taky odehrává v NY po válce. Jen to je příběh vážnější.

02.07.2023 5 z 5

Cvoci Cvoci Miloš Zapletal

Neznala jsem pana spisovatele a velmi mile mne překvapil napínavý příběh z českých hor. Humorný, dobrodružný příběh party kamarádu ze skauta. Tak by se mi líbilo, kdyby moji synové zažívali dospívání - v přírodě na výpravách.
Určitě se budu snažit dostat k předchozím knížkám o této partičce.

30.03.2023 5 z 5

Jirka a modrý měsíc Jirka a modrý měsíc Stephen William Hawking

Naše oblíbená série příběhu o Jirkovi a jeho vesmírných dobrodružstvích. Koho zajímá vesmír a má rád napínavé příběhy, ideální četba :-).

30.03.2023 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Já knihu předčítala svým synům (2 a 5 let) a příběh je zaujal. I toho mladšího! Já, ač se vůbec nezajímám o vesmír, jsem touto knížkou i druhým dílem nadšená.

30.04.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První jsem viděla seriál, který pro mne byl jednoznačně lepší a obsáhlejší, co se týče děje. Hlavně tedy díky hereckému obsazení to byl pro mne kvalitní seriál. Ale i tak mne kniha nezklamala. Kniha je napínavá, čtivě napsaná.

30.04.2020 4 z 5

Jirkův vesmírný lov pokladů Jirkův vesmírný lov pokladů Stephen William Hawking

Četla jsem 5letému synovi a moc nás pribeh bavil. Napínavé čtení určite i pro starší deti i dospelé. Dost se dozvíme o vesmíru. Zajímavé jsou i fotky či obrázky z vesmíru. Určite doporučuji všem, co se zajímají o vesmír i tem, co mají rádi napetí.

27.02.2020 5 z 5

Útěk z Tábora 14 Útěk z Tábora 14 Blaine Harden

Ze zvedavosti jsem sahla po teto knizce a nelituji. Vlastne jsem ani netusila, ze v teto dobe muze neco tak odporneho existovat. Diky knize jsem si priblizila KLDR, jak to tam funguje, ze existuji pracovni tabory, neco o historii, politice. A taky jak utecenci prezivaji v "novem" svete - za hranicemi KLDR, jak je tezke zacit zit zivot obycejneho smrtelnika.

28.06.2019 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Trvalo mi delsi dobu, nez jsem se odhodlala napsat hodnoceni k Divocine. Byla jsem a stale jsem z pribehu nadsena. Tak se mi knizka libila, ze jsem oddalovala konec knizky a poslednich asi 20 stranek jsem cetla veeelmi pomalu :D.
Jsem mama, kdybych ji nebyla, mozna bych se odhodlala vydat se na podobnou zivotni cestu.
Prvni jsem videla film. Hraje v nem moje oblibena Reese Whiterspoon, kterou jsem si celou dobu pri cetbe predstavovala.
Jedna z nejlepsich knizek, co jsem kdy cetla!!!

24.06.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Moje orvni knizka od Keplera. Velmi dobry thriller!!!

05.05.2019 5 z 5

Má léta u Diora Má léta u Diora Suzanne Luling

Tak jako byla Suzanne stale v jednom kole, tak knizka je mistami zmatena, ale beru to jako jeji denik a ze ona takova jednoduse byla. Rozhodne zajimava kniha o rozjezdu jednoho z nejvetsich navrharu vsech dob.

06.04.2019 4 z 5

Svobodu medvědům Svobodu medvědům John Irving

Souhlasím s predchozimi komentari. Knizku jsem cetla zhruba 4 mesice. Zajimalo mne, jak pribeh dopadne, netusila jsem. Ale nedokazala jsem se do deje zacist, jako u jinych knizek (Pravidla mostarny se ctou velmi dobre). Ale i tak hodnotim dobre, zajimave cteni, dost na zamysleni.

06.02.2019 4 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Od Dána jsem četla lepší, příběh mne nenadchl.

06.02.2019 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

O teto knize se neda napsat, ze by dejove byla pekna. Autorka si zazila peklo a nekdy jsem nevericne nektere vety cetla nekolikrat, protoze jsem neverila, ze toto bylo mozne delat. Knizka je pekne napsana, dobre se cte, jen ma smutny obsah. To clovek nikdy nepochopi, co se za valky delo :-O.

30.07.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímave propletené príbehy, i když jsem se nekdy ztrácela v postavách. Lehká, oddychová četba.

16.05.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Většinou u knihy dočtu velmi rychle, protože jsem zvědavá, jak příběh dopadne. U této knihy to bylo jasné snad od začátku a posledních 20 stránek jsem četla asi týden. Zbytečné pokračování pěkného příběhu.

25.03.2018 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Před knihou jsem viděla 2x film, tak jsem věděla, o čem příběh bude, ale i tak jsem stránky hltala, i když místami bylo vyprávění zbytečně zdlouhavé. Při čtení jsem místami nenáviděla Nicka, poté Amy a často jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Dobře napsaný psychologický thriller.

05.02.2018 4 z 5

Zdravé těhotenství, přirozený porod Zdravé těhotenství, přirozený porod Ingeborg Stadelmann

Pročítám tuto knihu už podruhé (mám za sebou druhé těhotenství a porod) a můžu jen doporučit. Knížka je napsaná s citem. I když autorka podporuje porody doma, nikdy nevylučuje lékařskou pomoc. Provází celým těhotenstvím, pak následně popisuje všechny fáze porodu. Plus k tomu autorka doporučuje homeopatika, aromaterapii a bylinky. Kniha je skvělým průvodcem nádherným obdobím budoucí maminky a následně rodičky.

03.10.2017 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Nejvíc mne bavila třetí část knihy. Některé pasáže byly zdlouhavé, četla jsem knihu fakt dloouho. Ale kladně hodnotím, že věřím, že spisovatelka všechno zažila (netuším, jestli tomu tak opravdu je ve všech případech-příbězích).

17.09.2017 3 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Nechápu, proč jsem verneovky nečetla už dříve. Jsou to čtivé, napínavé, perfektně vykreslené příběhy. Už se těším na další dobrodružství a určitě si dokoupím chybějící v mé knihovně.

08.07.2017 5 z 5