Má léta u Diora

Má léta u Diora https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356707/bmid_ma-leta-u-diora-1qH-356707.jpg 4 29 8

„Za každým velkým mužem hledejte ženu!“ Vzpomínky šéfky Diorovy kanceláře z let největšího rozkvětu slavné značky. Suzanne Lulingová byla jednou z výjimečných osobností Diorova nejužšího týmu. Právě ona měla rozhodující podíl na vzestupu tohoto módního domu a jeho věhlasu doma i v zahraničí. Christian Dior a Suzanne Lulingová se narodili v Granville a znali se odjakživa. Ona nikdy nepochybovala o jeho úspěchu, on obdivoval její nevyčerpatelnou energii a dobrou náladu. Suzanne před válkou pracovala v oboru reklamy po boku Marcela Bleustein-Blancheta, zakladatele skupiny Publicis, a na kariéru v oblasti módy neměla ani pomyšlení. Když si ale Christian v roce 1946 otevřel vlastní módní salon, trval na tom, aby jeho podnik, prodej a komunikaci vedla právě Suzanne. Tak se tato žena výjimečného temperamentu a neodolatelného šarmu stala jednou z klíčových postav značky Christian Dior a neopominutelnou osobností pařížské smetánky té doby. Své vzpomínky na „ducha jedné epochy“ zachytila formou krátkých textů doprovázených fotografiemi.... celý text

goofinkaa
goofinkaa
22.09.2020 3 z 5

Oddychové čítanie na dovolenku :)

Vakalik
Vakalik
02.03.2020 2 z 5

Od této knihy jsem čekala, že se dozvím nějaké zajímavosti s módního byznysu. Kniha mě poměrně zklamala. Jde o jaké si úryvky z deníku, údajně psané na zrovna dostupný kus papíru. I podle toho dílo vypadá. Trochu zmatené a název předchází obsah.

Sydney Rose
Sydney Rose
05.01.2020 3 z 5

Autorka sama byla takové malé tornádo a přesně taková je její kniha. Sama přiznává, že text knihy psala po pozvánkách a volných listech, což se pak silně odráží v jednotlivých kapitolách. Jedná se spíš o takové "vzpomínání", kdy jsou přednější události jenž si pamatuje hlavně Suzanne než ty, které by vysvětlily proč byl butik Dior Jiný než jeho konkurence. Zajímavé bylo vidět jak Suzanne smýšlí o Ch. Diorovi, jenž byl zároveň její přítel, zaměstnavatel a modní génius, kterého obdivovala. Poznámka na okraj: celou knihu jsem se divila, jak to udělala, že při takovém pracovním tempu se ji nerozpadlo manželství. Možná měla napsat knížku spíš o tomhle...

Lucie89
Lucie89
21.12.2019 2 z 5

Nedocetla jsem. Nebavilo mě to..

Anie94
Anie94
14.09.2019 3 z 5

Poněkud zmatená kniha, autorka přeskakuje z jednoho tématu na druhé. Ale taková už asi Suzanne byla a jestliže tohle je její deník, tak by to tomu i odpovídalo. :-) Jinak pěkné nahlédnutí pod pokličku módního průmyslu, ale asi trošku jinak než jsem čekala.

Stanenka
Stanenka
06.04.2019 4 z 5

Tak jako byla Suzanne stale v jednom kole, tak knizka je mistami zmatena, ale beru to jako jeji denik a ze ona takova jednoduse byla. Rozhodne zajimava kniha o rozjezdu jednoho z nejvetsich navrharu vsech dob.

bagel
bagel
02.06.2018 4 z 5

Velmi útržkovité zachycení života jedné obdivuhodné ženy a jejího okolí.

KatkaK13
KatkaK13
23.03.2018 4 z 5

Poněkud chaotické zápisky Suzanne Lulingové, která byla téměř celý život po boku Ch. Diora. Tím "chaotické" nemyslím špatné, protože Suzanne byla jako neřízená střela a myslela a dělala tisíce věcí najednou, a tím vystihuje její postavu. Suzanne přiblížila život v oblasti módy za života Diora a jeho nástupce Y. S. Laurenta. Chvíli mi trvalo, než jsem si na druh psaní zvykla, ale pak jsem se začetla. Kniha to je pohodová nenáročná..

Autorovy knížky

Suzanne Luling