Stanenka Stanenka komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Jako ateistka jsem měla s hodně pasážemi problém, ale byla jsem zvědavá a nakonec v knížce našla i místa k zamyšlení.

05.06.2017 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Určitě hodnotná kniha, přehodnotila jsem svoje manželství a budu na sobě dále pracovat, aby celá naše rodina byla spokojená. Myslím, že by neuškodilo, kdyby si jí přečetl každý.

31.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je napinava uz od sameho zacatku. Moje pocity byly smisene - jednou mi hlavni hrdinka lezla na nervy, pak jsem ji litovala a nakonec fandila.

13.01.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Modrina: Netuším, proč jsem si myslela, že to je trilogie :-D. Tak se taky teším na další díl :-).

13.08.2016 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Očekávala jsem víc od posledního dílu trilogie. Sice napětí tam bylo, tak jsem četla každou volnou chvíli, ale dost unáhlený konec mne zklamal.

06.08.2016 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jsem knihou nadšená. Netušila jsem, že existovaly "bohyně" a jsem ráda, že jsem se to díky této skvělé knize dozvěděla. Velmi poutavý příběh, chtěla jsem jí přečíst na posezení.

08.07.2016 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Zase jedna kniha na zamyšlení. Velmi obdivuju Waris, jaká je bojovnice. Nejdřív bojovala za svůj život, a pak začala bojovat za práva žen. Během čtení knížky jsem si opět uvědomila, jak je dnešní doba konzumní, chceme víc a víc a přitom někde jsou lidi vděční za trochu vody. Kniha je nasycené tolik dějem, že jsem chtěla číst a číst :-). Můžu jen doporučit!

18.03.2016 5 z 5

Žádná setkání nejsou náhodná Žádná setkání nejsou náhodná Kay Pollak

Velmi inspirativní kniha, spousta věcí k zamyšlení. Kdyby tuto knihu přečetl každý člověk na této planetě, tak by se tu hned lépe dýchalo ;-).
Kniha o pozitivním myšlení a že ve zlu máme vždy vidět volání o pomoc. Dříve než začneme kritizovat druhé, zamysleme sa nad sebou. Určitě se k této knize znovu vrátím!

04.03.2016 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Joy Adamson

Nádherná kniha o životě v přírodě mezi zvířaty. Dost na zamyšlení, proč člověk tak zasahuje do přírody a do života zvířat a pomalu tuto harmonii ničí. Joy Adamson je pro mne velmi inspirativní a statečná žena.

02.02.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Naprosto úžasná kniha (a film právě tak). Doporučuju, ať si každý přečte sám a užije si tento neuvěřitelný příběh.

15.03.2013 5 z 5

Příběh levhartice Penny Příběh levhartice Penny Joy Adamson

Velmi oblíbenou knihou pro mě vždy byla ta o Else, k ní přibyla i tato o Penny. Nechápu, jak někdo může napsat knihu o zvířeti a při čtení není možné se nudit. Člověk stále prožívá příběh s lvicí či levharticí.
Doporučuji všem, co mají rádi přírodu a především tu africkou!

25.09.2012 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Kniha mi pomohla ve chvílích, kdy jsem se necítila psychicky moc dobře. Je pravda, že oblast, zabývající se hlavně meditováním, se mi četla hůř, ale i tak jsem nakonec musela knížku všude vychvalovat a doporučovat :-).
Hned bych se sebrala a odjela na stejnou roční cestu!

05.04.2012 5 z 5