Zdravé těhotenství, přirozený porod

Citlivý průvodce těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením, který nabízí ověřené praktické návody, jak v těchto obdobích využít bylinek, homeopatických přípravků a éterických olejů. Německá samostatná porodní asistentka IS využívá svých bohatých zkušeností, které nasbírala během více než dvacetileté praxe, aby v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod ženám poradila, jak podpořit zdravý průběh těhotenství a jak nenásilně řešit běžné zdravotní potíže, které se mohou během těhotenství, porodu a šestinedělí objevit, pomocí přírodních přípravků jako jsou bylinky, éterické oleje a homeopatické léky. Kniha je rozdělena na tři základní oddíly, které se podrobně věnují těhotenství, porodu a šestinedělí. Každý oddíl se pak dále dělí na kapitoly (např. Těhotenství je rozděleno na první, druhý a třetí trimestr) a ty zase na podkapitoly (věnují se např. průvodním jevům v těhotenství, vyšetření plodové vody atd.). Kniha je odborně na vysoké úrovni a přitom je čtivá a lehce srozumitelná i pro laiky. Pro rychlejší vyhledávání konkrétních témat je doplněna rejstříkem. Přestože autorka připravuje ženy na přirozený porod v domácím prostředí, sama upozorňuje na to, že tento způsob vedení porodu není vhodný pro všechny ženy. V některých případech jsou to zdravotní důvody, v jiných psychické, které znemožňují porod doma. Ale samozřejmě i ty ženy, které dají přednost lékařsky vedenému porodu, mohou mít užitek (a mají) z jejích rad a postřehů. Kniha je určená těhotným ženám připravujícím se na porod, ale také porodním asistentkám a dalšímu porodnickému personálu (zejména ti začínající, ať již porodní asistentky, dětské sestry nebo lékaři, nemající dostatek vlastních zkušeností, v knize naleznou a jistě ocení množství praktických informací), který je nakloněn otevřenějšímu přístupu k porodu a těhotenství. Vzhledem k tomu, že autorka je vyškolena taktéž v klasické homeopatii, může se kniha stát inspirací i pro mnohé homeopatické lékaře/lékařky a terapeuty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144011/zdrave-tehotenstvi-p-144011.jpg 4.732

Hebammen-Sprechstunde

Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, One Woman Press

Kniha Zdravé těhotenství, přirozený porod

Stanenka
03.10.2017

Pročítám tuto knihu už podruhé (mám za sebou druhé těhotenství a porod) a můžu jen doporučit. Knížka je napsaná s citem. I když autorka podporuje porody doma, nikdy nevylučuje lékařskou pomoc. Provází celým těhotenstvím, pak následně popisuje všechny fáze porodu. Plus k tomu autorka doporučuje homeopatika, aromaterapii a bylinky. Kniha je skvělým průvodcem nádherným obdobím budoucí maminky a následně rodičky.

petra7210
04.07.2017

Úžasná kniha! Už název napovídá o čem je :) Věřím, že porody v ČR budou stále více přirozenější

Danielka001
01.06.2017

Toto je těhotenská porodnická poporodní bible všech biblí, vynikající, báječná, úžasná, skvělá, no prostě nejlepší

simecef
01.07.2016

Vzhledem k tomu, že náš porod provázela kamarádka - dula a tato kniha byla jedním z hlavních zdrojů, z něhož při svém teoretickém studiu čerpala, o to víc jsem byl příjemně překvapen, když jsem zjistil, že jsme rodili téměř navlas stejně, jak radí autorka knihy.

Spousta věcí, o kterých se před autoritou v bílém plášti nediskutuje, protože (slovy jedné porodní asistentky) "ženská má poslouchat doktora, který tomu rozumí a ne do toho kecat", z knihy vyplynula jako přirozená a tisíci lety prověřená a člověku až zpětně dojde, jak západní lidstvo posledních padesát let zblblo a najednou začalo stříhat pupečník hned po porodu, odnímat dítě od matky, bránit v přirozené porodní poloze atd. atd.

Možná by můj koment vypadal jinak v případě, kdybych si knihu přečetl ještě před porodem (to jsem v ní jen zběžně zalistoval) nicméně pět hvězdiček bych asi přiklepl tak jako tak.

lilienn
28.01.2016

Obsáhlá kniha o všemožných situacích v těhotenství, porodu a šestinedělí - jak u matky, tak u dítěte. Rozhodně nelituju, že jsem četla. Jako prvorodičku mě to všechno teprv čeká a myslím, že mě dost věcí naučila. Zahrnuje hezký osobní přístup, duševní rovinu, přírodní prostředky k léčbě včetně alternativních. Líbila se mi :) Řekla bych, že je tam možné najít všechno, ale to bych neměla pravdu. Rozhodně pěkné čtení, které nepřibarveně popisuje každodenní situace, které mohou nastat, z nejlepšího možného úhlu pohledu :)
Koho zajímá léčba pomocí bylin, homeopatie a aromaterapie, bude z knihy jistě nadšen.

Ivabel
20.11.2015

Kdo chce rodit tady v ČR, tak to raději nečtete, protože pak budete v šoku, jaké ohromné rozdíly jsou u nás a v Německu :-)

Nico
02.07.2014

Bezva super knížka, ve které je abolutně vše, co může ženu v těhotenství potkat a kompletní pojetí péče o novorozence se vším všudy, takže po přečtení je člověk teoreticky vzdělán téměř jako PA. Inspirace co se týče aroma olejů. Kniha, která nedělá z těhotenství byznys jak to vidíme dnes a vládne v ní úplně jednoduchý a přirozený přístup k mateřství... Doporučuju všem nastávajícím maminkám.

těhotenství porod

Ingeborg Stadelmann

Ingeborg Stadelmann
německá, 1956

Kniha Zdravé těhotenství, přirozený porod je: