Jirkův vesmírný lov pokladů

Fantastická cesta vesmírem při hledání vesmírného pokladu je plná nejen neuvěřitelných dobrodružství Jirky a jeho kamarádů, ale i nejnovějších vědeckých poznatků o vesmíru a také úvah předních světových vědců. Knížka, kterou napsali Lucy Hawkingová a její otec, profesor Stephen Hawking, nejslavnější vědecký génius ve vesmíru, navazuje na úspěšný první díl Jirkův tajný klíč k vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59846/jirkuv-vesmirny-lov-pokladu-nw2-59846.png 4.443

Jirkova vesmírná dobrodružství / Gregorové vesmírne dobrodružstvá (2.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Universum (ČR)

George's Cosmic Treasure Hunt (2009)

Kniha Jirkův vesmírný lov pokladů

Briv

Stephen Howking mě vždycky fascinoval, klobouk dolů před jeho myšlením. Jednou jsem si od něj půjčila knihu (pro dospělé) a naprosto jsem se ztratila. Tak jsem si řekla, že začnu pěkně od podlahy a to jeho dětskými knížkami :).
Teď jsem pokračovala druhým dílem a i když dítě už dávno nejsem, tak je psaná naprosto úžasně.Vesmír mě vždycky hodně zajímal, všichni ti trpaslíci, černé díry obři a tak... Škoda, že když jsem byla menší, tak tahle knížka ještě neexistovala. Příběh je moc hezký, ilustrace nádherné a samozřejmě informace o vesmíru - ty žeru. Určitě půjdu na další díl a až budu mít děti, doufám, že je to bude taky bavit.

milena8281
19.10.2018

Další úžasný příběh Jirky a Aničky, dobrodružné prázdniny a tajemný vesmír. Plný počet hvězdiček.

alef
22.02.2016

Taky jsem se do čtení pustila spolu se synem ... máme za sebou druhý díl a mé hodnocení se nemění ... příběh, který zajímavou, dobrodružnou formou podává dětem (a jistě nejenom jim :-) nechcí říct přímo odpovědi, ale určitě zajímavé úvahy a podněty na otázky, na které se ptáme i my, dospělí: Je možné cestovat napříč vesmírem? Jsou tam venku, ve vesmíru, Marťani nebo prostě bytosti z jiných galaxií anebo prostě jen jiné formy života? ... si zaslouží vysoké hodnocení :-).

efka.saf
31.01.2015

Druhý díl o Jirkovi, Aničce a superpočítači Kosmovi, byl opět naprosto excelentní! Jsem opravdu nesmírně ráda, že se mi tato trilogie dostala do ruky, protože takový zájem o vesmír, jako cítím po přečtení těchto dvou knih, jsem v životě necítila. Vesmír pro mě byl vždycky něco nepředstavitelného, obrovského, co je mimo moje veškeré chápání, ale teď mám alespoň trošku pocit, že i bez znalosti teoretické fyziky se jde ve spoustě věcí krásně zorientovat, když vám to někdo dobře podá. To tedy k informačním pasážím napsaným předními současnými vědci, kterých je v knížce poměrně hojné množství.
Co se týče příběhu Jirky a Aničky, ani tedy nemám do čeho rýpnout. Příběh je celkově vhodný, předpokládám, pro děti 2. stupně základní školy, ale i já jsem při honu vesmírného pokladu byla chvílemi pěkně napnutá! Konec byl takový trošku cukerínový, ale to vůbec nevadí, pro děti to je samozřejmě nejen vhodné, ale celkové zakončení lze brát i jako pozitivní příklad do života. Naprosto úžasná knížka a už se vrhám na třetí díl :)

delfin32
18.09.2014

Knihu resp. celou sérii mi doporučil k přečtení syn školou povinný.
Tak tedy, že jó, že si to přečtu, když se mu to tak líbilo :-) Dala jsem si kopeček knih na noční stolek, že do toho jen tak nakouknu, abych věděla vo co go, mohla zasvěceně diskutovat a za pár dní, že mu je vrátím... nooo, nakonec jsem je přečetla celé a všechny tři :o)

Chata v Jezerní kotlině

Stephen William Hawking
britská, 1942 - 2018

Lucy Hawking
anglická, 1970

Kniha Jirkův vesmírný lov pokladů je: