Standa24 Standa24 komentáře u knih

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Stejně jako u ostatních příběhů od Petera Maye odehrávajících se na hebridských ostrovech se i v této knize prolíná minulost hlavních postav s přítomností. A právě dávné křivdy a nenaplněné touhy jsou klíčem k odhalení vraha. Knize chybí ještě jedna kapitola, ve které by některé věci byly dovysvětleny.

04.01.2020 4 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Pobavilo :-)

01.01.2020 3 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Napínavé a dobrodružné čtení jako vždy. Jsem rád, že se část knihy odehrává i v severních Čechách, na místech která dobře znám. Jen poslední část knihy mi přišla trochu nereálná.

01.01.2020 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Příběh je čím dál rozvětvenější, ale stále čtivý. Kromě zemí Koruny české navštívíme i několik dalších míst v Evropě. Narůstající počet postav a jejich, někdy složité, příbuzenské vztahy jsou trochu matoucí.

30.12.2019 4 z 5

Příjemné čtení, jako vždy. Osudy rozvětvené rodiny Prokopů se proplétají s významnými událostmi 15. století.

25.12.2019 4 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Před několika lety jsem viděl film, teď jsem narazil na knížku. Obojí se mi líbilo. Na válku nelze pohlížet jen černobíle.

21.12.2019 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Oceňuji detailní psychologickou charakteristiku obou postav. Stále jsem doufal v happy end, i když od začátku bylo zřejmé, že nepřijde.

17.12.2019 4 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Přečteno za dva večery. Příjemné čtení o nepříjemném tématu. Nejvíce se mi líbil příspěvek Dr. Honzáka.

15.12.2019 4 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Knížku jsem přečetl kvůli čtenářské výzvě, moc se mi ale nelíbila. Detektiv, který holduje alkoholu, drogám a prostitutkám mi moc sympatický nebyl.

10.12.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silný a velice smutný příběh, který je ale svým způsobem i krásný.

05.12.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Přečteno v angličtině. První část je zbytečně zdlouhavá, soustředí se hlavně na osobní život hlavních postav a jejich problémy. Po nalezení mrtvoly dostane kniha mnohem větší spád a vyšetřování se pohne kupředu.

01.12.2019 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Závěr byl sice hodně překombinovaný, ale jinak pohodové čtení jako vždy :-)

21.11.2019 4 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

První díl se mi líbil o trochu víc. První kniha byla více o přátelství, druhý díl je více o jednotlivých postavách a jejich individuálních příbězích a vnitřních konfliktech. Trochu mě zklamal i překlad, občas jsou použity výrazy, které dobově nesedí.

16.11.2019 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Krásný, napínavý a místy až pohádkový příběh o putování, tajemství, zradě, přátelství i lásce. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout a četl jsem ji každou volnou chvíli.

10.11.2019 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Opět oddechové čtení, oceňuji že tentokrát dostal více prostoru i Diviš. Ale rozuzlení mi přišlo zbytečně překombinované.

01.11.2019 3 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Napínavý příběh, který se dobře čte, jen těch šťastných náhod na konci bylo trochu moc ...

28.10.2019 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Knížku jsem si přečetl díky čtenářské výzvě a rozhodně toho nelituji. Při čtení jsem se vrátil do svých chlapeckých let, kdy jsem dobrodružné cestopisy četl poměrně často. Účastníci expedice prožili neskutečné dobrodružství, ale měli také obrovské štěstí a to nejen během plavby, ale už před vyplutím, kdy se jim za poměrně krátkou dobu podařilo získat finance, dřevo na stavbu voru a mnoho lidí jim pomohlo a vyšlo vstříc.

28.10.2019 5 z 5

Pražské orgie Pražské orgie Philip Roth

Přečteno za jeden večer. Je to opravdu spíše povídka než román. Zajímalo by mě, jak moc se jedná o Rohtovy osobní zážitky z návštěvy komunistického Československa a jak moc o fikci. Jsem zvědavý na filmové zpracování.

10.10.2019 3 z 5

Kdo je psychopat Kdo je psychopat Jon Ronson

Knížka mě zklamala, čekal jsem něco jiného a více odborného. Většina kapitol mě moc nezaujala, autor se sám snaží diagnostikovat psychopaty a jeho jedinou kvalifikací je kurz od Roberta Harea.

10.10.2019 2 z 5

Peklo v duši - Deprese a mánie Peklo v duši - Deprese a mánie Tomáš Novák

Knížka obsahuje základní přehled duševních nemocí, může posloužit jako úvod do dané problematiky. Kdo se chce dozvědět více, musí sáhnout po dalších zdrojích.

15.09.2019 3 z 5