Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak nějak nevím, co si z této knihy mám vzít. Knihu jsem sháněla dost dlouho, protože jsem si ji prostě musela přečíst, když jsem na ni četla takové ohlasy - jedna z nejděsivějších apod. Na dvěstěpadesáté stránce jsem si pořád říkala, čeho se mám bát a že to děsivé teprve přijde. Možná mě mělo vyděsit, že hrdinové najednou nevěděli, co se s nimi děje ani kolik jich vlastně bylo.
Pokud bych měla hodnotit vyprávění formou reportáže, bylo to dost pravděpodobné a slušně podané. Pokud se ale zamyslím nad hlavní postavou, která ujíždí na tripu a nezná nic lepšího než se zviditelnit na blogu, asi bych o hodnověrnosti příběhu dost pochybovala. Člověk si umí vsugerovat různé věci (nesmysly). Jak říkám, nevím, možné je vše...

03.04.2022 3 z 5

Přes mrtvoly Přes mrtvoly Michael Palmer

Přestože je to thriller z lékařského prostředí a jmenuje se "Přes mrtvoly", těch mrtvol je tam nějak moc... :-) Poslední dobou čtu M. Palmera hodně a už se těším na další knihu "Doktor chodí tiše", kterou jsem ještě nečetla. Zatím mě Palmerovy knihy nikdy nezklamaly a vždy jim dávám nejvyšší hodnocení.

30.03.2022 5 z 5

Druhý názor Druhý názor Michael Palmer

Opět velice čtivý román z lékařského prostředí. Zajímavá zápletka se zajímavým a nečekaným koncem.

24.03.2022 5 z 5

Hry Osvobozeného divadla Hry Osvobozeného divadla Jan Werich

Krásné hry, tento humor a satiru obsaženou ve hrách můžu číst stále a nikdy mě neunaví.

22.03.2022 5 z 5

Hry Osvobozeného divadla Hry Osvobozeného divadla Jan Werich

Přečteno již dávno, ale protože miluju pana Wericha, pana Voskovce i tuhle klasiku, těším se, že si knihu přečtu co nejdříve znovu.

22.03.2022 5 z 5

Smyčka Medúzy a jiné příběhy Smyčka Medúzy a jiné příběhy Howard Phillips Lovecraft

Zajímavě pojaté povídky s hrůzostrašnými tématy. Vzhledem k tomu, že to tehdy bylo ještě neotřelé téma, je to dobré čtení. Čtenář musí obdivovat ten jazyk, který popisuje jevy a události. Je fakt, že se mi nejvíce líbila krátká úsměvná povídka "Skolení monstra" a poslední povídkou "Noční oceán" jsem se už horko těžko prokousávala.

19.03.2022 3 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Opět nádherný příběh s tajemstvím, které by odhalilo dost nepěknou pravdu. I když trochu překombinovaný děj (nejspíš to jinak nešlo), stejně mám romány Steva Berryho moc ráda.

12.03.2022 5 z 5

Smrt si počká Smrt si počká Michael Palmer

I když je kniha staršího vydání, líbilo se mi téma a docela jsem i věřila, že se něco takového může ve skutečnosti dít. Bohužel, žijeme v komerčním světě, ve světě byznysu a obchod s lidskými orgány by byl určitě hodně lukrativní...

09.03.2022 5 z 5

Železná řeka Železná řeka T. Jefferson Parker

Nevím, jestli byl tento román zfilmován, ale určitě by si to zasloužil. Úplně jsem viděla ty přestřelky a útěky přes hranice... Román se mi líbil, sice nevyhrálo dobro nad zlem, ale i to se někdy (velice často) stává.

05.03.2022 4 z 5

Smrtelná infekce Smrtelná infekce Michael Palmer

Kniha se mi líbila, skutečně aktuální téma. A navíc mám splněnou "Výzvu 2022".

02.03.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

Opět mě King nezklamal, přečetla jsem to skoro jedním dechem. Rozhodně jsem se zase hezky bála. Nemyslím si, že by kniha byla nějak "odfláknutá", jak píše někdo níže. Naopak, myslím, že Kingovy horory dostávají jemnější podtón. Je tam taky krev, je tam chlapec, který tu hrůzu prožívá, ale konec je opět otevřený a ano, vyberte si, co bude následovat. Už jsem si zvykla, že si pan spisovatel nechává otevřené dveře...Mě se kniha moc líbila.

25.02.2022 5 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

Zatím nemůžu říct, do jaké míry se mi bude tato série líbit. Knihu jsem četla v rámci Výzvy a budu muset sáhnout po prvním a druhém díle, abych se dostala hlouběji do rozjetého děje. Uvidíme.

24.02.2022 4 z 5

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Krátké fejetony z předválečné doby. Hašek si bral na "paškál" církev a náboženství v té době a spojoval ho s tehdejší politikou. Uměl skvěle vykreslit pochybnou inteligenci tehdejších vládnoucích složek.

22.02.2022 4 z 5

Století Zdeňka Buriana Století Zdeňka Buriana Vladimír Hulpach

Nádherná publikace, vůbec jsem netušila, že můj oblíbený umělec nakreslil a namaloval přes 14 tisíc různých ilustrací! Už jako holka jsem měla ráda jeho znázornění pravěkých zvířat, bylo to tak "živé", že na to můžu koukat stále znovu a znovu a nikdy se mi to neomrzí. Ano, byl to velký Mistr.

18.02.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Knihu jsem si vypůjčila v knihovně v rámci "Výzvy 2022" - letošní vydání. Ne, že bych byla zklamaná, ale ani nejsem nadšená. Prostě takový deníček ženské posedlé sexem. Moc mě neoslovily konce kapitol, kde se hrdinka většinou rozpláče nad svým osudem.
Chápu, že jakákoliv závislost je těžko napravitelná, když si vezmu například alkoholismus nebo drogy - jak se říká alkoholik zůstane vždycky alkoholikem. Tady asi záleží hlavně na tom, jestli ten dotyčný chce nápravu sám nebo je k tomu donucován. A taky záleží na jeho silné vůli. Ale nemá smysl bagatelizovat problém, nevím, jak bych se chovala já v její kůži...
Knížka je napsaná čtivě, nejsou zde žádné zbytečné popisy a téma je neotřelé. Líbilo se mi to.

16.02.2022 4 z 5

Milenci na jeden den Milenci na jeden den Ivan Klíma

Krátké povídky s milostnou zápletkou. Staženo jako e-kniha v rámci "Výzvy 2022".

12.02.2022 4 z 5

Přežiješ? Přežiješ? Klára Kakáčková

Zvláštní knížečka, která mi padla do rukou v knihovně omylem. V podstatě hororový příběh s uvedením výběru možností, jak bychom se asi v těch neskutečných situacích mohli chovat sami. V rámci "Výzvy 2022" jsem ale tuto útlou knížečku zařadila mezi nešťastné lásky, ale v podstatě bych ji mohla dát i do méně hodnocených, protože dnes zadávám komentář č.8.
Závěr knížky se mi moc nezdál. Někdo se k hrdince vrátil, ale není moc jasné, kdo to vlastně byl. Jestli její bývalý, který začal nový život s jinou, nebo Tommy, který ji měl také rád?? Asi budu muset počkat na pokračování... :-)

11.02.2022 4 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Rozvoj osobnosti a budování dobrých návyků, zbavování se návyků špatných - to je věc, která by měla být přístupná každému člověku, aby se podle uvedených rad dokázal také chovat.

11.02.2022 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Zajímavé, děsivé, strašidelné prostředí. Nechce se mi věřit, že by ještě něco takového mohlo někde existovat, ale kdo ví? Příběh se četl dobře, i když tam na můj vkus bylo skoro moc krve a násilí.

10.02.2022 4 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Má to být předloha k filmu Věc, který se mi moc líbil a tak jsem sáhla i po tomto díle. A můžu říct, že mě autor nezklamal. Líbilo se mi to. I když tam bylo poměrně dost postav a žádná hlavní. Ale to už mi vysvětlili v předmluvě...

03.02.2022 5 z 5