Atomové návyky ekniha

„Malé změny, velké výsledky“ je motto mezinárodního bestselleru, který se stále drží na vrcholu žebříčků. (Protože funguje.) James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vás naučí dosáhnout cílů pomocí drobných každodenních kroků – jak sám říká, stačí 1% změna každý den. Drobné, „atomární” krůčky mají v dlouhodobém horizontu obrovský vliv na dosažení všeho, co si zamanete změnit. Atomové návyky jsou malou a základní částí vaší proměny, současně mohou být obrovskou silou schopnou změnit vše, na čem vám bude záležet. V této praktické knize najdete konkrétní postupy lehce aplikovatelné v každodenním životě. James Clear striktně vychází z ověřených poznatků psychologie, biologie a neurověd. Jestli vám to tedy s novoročním předsevzetím letos tak úplně nevyšlo, nic si nevyčítejte, možná jste na to jen šli zbytečně ve velkých dávkách a bez pochopení zákonitostí. Březen bude novým startem! Naučíte se, jak: * se soustředit na to, že budete každý den o 1 % lepší (ne na vzdálený cíl) * odstranit zlozvyky a udržet si správné návyky * vyhnout se obvyklým chybám * překonat nedostatek motivace a slabou vůli * vybudovat své sebevědomí * udělat si čas na nové návyky * přizpůsobit své prostředí k dosažení cílů * dělat malé jednoduché změny s velkým konečným efektem * se vrátit zpět do správných kolejí, pokud na chvíli sejdete z cesty * jak tohle všechno zvládnout v praxi každodenního života Prodáno přes 1 milion výtisků Wall Street Journal bestseller USA Today bestseller Publisher's Weekly bestseller...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461139/big_atomove-navyky-PFP-461139.jpg 4.4319
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: (ekniha), Jan Melvil

Atomic habits, 2018

Kniha Atomové návyky

Johncze

Další kniha pro seberozvoj, která opravdu k něčemu je a neobsahuje jenom obecnou omáčku. Každá kapitola je pěkně sesumarizovaná a k dispozici jsou i šablony ke stažení, čili se popisované změny dají lehce aplikovat do života. Určitě doporučuji, věřím, že si tam každý najde pár zajímavých nápadů a přístupů.

mfanta

Není to špatná kniha a určitě jsem v ní objevil pár podnětných rad, které se pokusím aplikovat ve svém životě. Autor píše s velkou pokorou, což je příjemné. Co mě ale trochu vadilo - a není to první americká kniha tohoto žánru, kde jsem na to narazil - je neustálé opakování téhož, troufám si říct až do zblbnutí. Opravdu je to nutné?

taikatalvi

Skvelá kniha, určite sa k nej budem vracať na pripomenutie určitých vecí. Veľmi dobre napísaná, nemám totiž rada ak sa tieto knihy snažia byť príliš múdre a dookola omieľajú to isté. Táto kniha našťastie taká nie je a ponúkla mi zaujímavé náhľady na moje (zlo)zvyky a ako narábať s časom. Odporúčam!

Katherinee

Tato kniha mě vážně nadchla. Je opravdu hezky napsaná, jsou tam krásné příklady ve kterých se najde snad každý. Myslím,že tuto knihu pochopí každý. Je to opravdu dobrý nástroj, jak zlepšit své návyky a zbavit své svých zlozvyků.

Manifest blech

Úžasná publikace spoustou příkladů. Určitě si ji musím pořídit do své knihovny, ať se mohu vracet do různých kapitol.

Kniha je skvělá, pokud jste nečetli třeba 7 návyků skutečně efektivních lidí, v opačném případě se nedozvíte tolik nového. Co oceňuji je, že je kniha praktická a každý si dokáže už po předčtení pár stránek představit, co může záhy změnit. Spoustu věcí sice už třeba známe/máme uvedené do praxe, ale někdy stačí i další drobný detail a může nám do života přinést něco skvělého.

Beabooks

Tato kniha je skvělým průvodcem zejména pro ty, kteří mají ve svém životě trochu chaos a chtějí mu dát více řádu. Po jejím přečtení budete mít představu, jaké návyky by pro vás byly přínosné, jak je do svého denního režimu zahrnout a jak zařídit, abyste se k nim opravdu pravidelně vraceli. A nejen to, pokud naopak bojujete se zlozvyky, kterých se ne a ne zbavit, najdete tu i opačný postup, díky němuž se se svými zlozvyky můžete nadobro rozloučit.

MarqueeMoon

Autor výstižne zhrnul niečo, čo sme už asi všetci vedome či nevedome tušili. Kniha do praktického života, ktorá dokáže byť užitočným pomocníkom pri správnom budovaní návykov. Tak jednoduché a zároveň tak ťažké to môže byť. Napríklad aj táto stránka mi pomáha pravidelne čítať a teda udržiavať si istý návyk. Rád si odfajknem v zozname prečítanú knihu, kde vidím nejakú štatistiku. Vyšší cieľ je niečo od knihy dostať , zabaviť sa alebo sa naučiť, mať väčší prehľad. A dostávame sa k spoluvytváraniu celkovej osobnej identity, ktorú mi poskytujú knihy - lebo aj tie sú sami o sebe pomocníkom k istému životu, ktorý chcem viesť. Budovanie návykov a ich udržanie, skladanie návykov, dvojminútové pravidlo, prehodnocovanie návykov atď. Pojmy s ktorými autor pracuje nanajvýš inteligentne a perfektnou pedagogickou formou ich predostiera čitateľovi, aby to pochopil. Výhra tejto knihy spočíva v tom, keď si po jej dočítaní, človek minimálne zrekapituluje svoje vlastné návyky a zamyslí sa, kde mu uchádza drahocenný čas a potenciál.