Hry Osvobozeného divadla

Knížka her Jiřího Voskovce a Jana Wericha v hudebním doprovodu Jaroslova Ježka z výborů: Hry Osvobozeného divadla, vydaných nakladatelstvím Československý spisovatel a Melantrich v letech 1980–1985. Z éry Osvobozeného divadla přináší 5 děl: Osel a stín, Kat a blázen, Balada z hadrů, Těžká Barbora a Pěst na oko aneb Caesarovo finále. v tomto celku: 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79200/hry-osvobozeneho-divadla-KY0-79200.jpg 4.622

Jiří Voskovec - Jan Werich: Hry

Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Hry Osvobozeného divadla

radusak9806
28.07.2019

Jedna se o nejznámější z her pánů Voskovce a Wericha. Jen se obávám, že je chyba ve mě, že už nedokážu vnímat správně jejich politickou satyru. Možná je daleko spíš chyba v době, přece jen hry aktuálně útočili na to co lidi v době před druhou světovou válkou hnětlo. Viděli nástup Hitlera, viděli ten hnus, který se na Evropu hnal.
V tech hrách se pro mě opakuje stejný osvědčený motiv, který prostě fungoval dva klauni proplétající se příběhem lásky, který je tu v Mexiku, tu v bájném antickém Římě.
On asi papír prostě nedokáže do důsledku ukázat genialitu humoru Voskovce a Wericha, která byla nejživější v kontrastu s panem Publikem.

tyzik.cejka
19.07.2013

skvělá spolupráce 80 procent

Nemerose
20.03.2013

Doporučuji si přečíst. V některých scénách je vidět nějen kritiku předválečných poměrů v Česku, ale hlavně v Německu. Také politikaření a povyšování se je kritizováno humorem dvou obdivuhodných autorů. Mělo by být povinnou literaturou na SŠ.

divadlo divadelní hry Osvobozené divadlo Jiří Voskovec Jan Werich

Autoři knihy