Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Kniha se mi líbila, ale asi jsem očekávala trošku více veselejších historek. Ke konci už mi občas i slzička ukápla. Máme doma psa a neumím si představit, že by se mu něco stalo a musela bych řešit utracení. Fuj... Některé ty historky byly opravdu moc smutné.

27.10.2022 3 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Mám ráda knihy sestavené z povídek, dobře se čtou a děj odsýpá. U této knihy mi sem tam některá povídka přišla příliš překombinovaná. Ano, Jack Reacher je superman, na kterého nikdo nemá. Nejsem si jistá, jestli by mohl takto fungovat ve skutečném životě. Tady (v Čechách) jistě ne.

17.10.2022 4 z 5

Faraonova šifra Faraonova šifra Lincoln Child

Záhada staroegyptského disku, honba za ukrytým pokladem, záchrana životů...Kniha ukončuje sérii s Gideonem Crewem, celá série se mi líbila.

13.10.2022 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Někdy mi trvá dva tři dny, než mi v hlavě uzraje myšlenka, co napsat do komentáře o právě dotčené knize. A někdy, jako právě dnes, je to: WOW! Už se nemůžu dočkat, až seženu druhý díl "Relikviář". Napínavé čtení od začátku až do konce.

07.10.2022 5 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Konečně konec - nějak rozvláčné, člověk čeká na překvapivé rozuzlení, ale nic moc se právě nekoná...

07.10.2022 3 z 5

Jen pro zvané Jen pro zvané James Patterson

Jak už někdo podotkl přede mnou - příliš moc mrtvol. Ale co chceme po správném thrilleru, že? Jinak se mi kniha četla velice dobře.

21.09.2022 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Tak nevím, apokalyptická témata mi celkem sednou, ale toto už je asi moc. Zombíci by mi možná učarovali ve věku teenagerů. Zamluvila jsem si třetí díl, ale myslím, že už to ani nedočtu...

12.09.2022 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Souhlasím s některými komentáři níže, kniha je možná více rozvleklá a kdyby byl děj svižnější, četla by se rychleji. Alespoň mě ano. Četla jsem ji jako e-knihu na mobilu večer a občas jsem i usínala...:-) Jinak je Deaver jeden z mých oblíbených autorů.

28.08.2022 4 z 5

Tváří v tvář Tváří v tvář Jeffery Deaver

Mám ráda povídky a moc se mi líbí propojené styly mých oblíbených autorů a jejich hlavních protagonistů. Vždy objevím dalšího autora, který mi zatím ještě nepadl do oka.

09.08.2022 5 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Kniha určená pro mladší čtenáře, moc mě neoslovila. Zkusila jsem, ale k dalším dílům nepokročím.

05.08.2022 3 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Na to, že se jedná o čistou fantazii, mě tato kniha docela dostala. Konec byl sice předvídatelný, ale celkově mě téma moc bavilo. Kniha byla čtivá, zaměřím se do budoucnosti na další knihy L.Childa.

29.07.2022 5 z 5

Peklo návratů Peklo návratů Michael Palmer

Zatím jediná kniha od Palmera, kterou jsem ještě nečetla. A jako každá, i tato se mi líbila.

29.07.2022 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila i když byla poněkud delší. Teď se musím vrátit ke "Spící panně", abych byla v obraze, co se dělo na začátku...

25.07.2022 5 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Opět jsem sáhla po druhém dílu bez toho, že bych četla první. Důvod, proč k apokalypse došlo, je popsán v knize, takže čtenáři nijak nevadí, že čte druhý díl (alespoň mně to nevadilo...). Zato konec knihy je bez konce a já už si nejsem tak jistá, že ten třetí díl budu shánět. Nějak mi ti zombíci už nesedí. Člověk se mění a jeho chuť ke čtení různých žánrů také :-)

19.07.2022 3 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Pěkné čtení, vhodné na dovolenou. Někdy mi to přišlo až příliš rozvláčné a pak byli najednou všichni mrtví... Proč se to jmenuje Bouře, to mi taky nedává smysl. Celá kniha je úplně o něčem jiném. No, určitě o tom zbytečně moc přemýšlím...

12.07.2022 4 z 5

Smečka Smečka James Patterson

Vzhledem k událostem, které se staly nedávno v Hurghadě (útok žraloka na lidi), mám obavy, aby se něco takového nestalo i ve skutečnosti. Všechno je dnes možné, příroda se brání lidskému řádění. Pěkné čtení.

07.07.2022 5 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Na tuto knihu jsem se moc těšila, chtěla jsem si ji koupit, nakonec jsem ji sehnala v knihovně. Povídky mě vůbec nezklamaly, je vidět, že Joe strávil velkou část života vedle "krále hororu". :-)

04.07.2022 5 z 5

Příchod noci Příchod noci Dean Koontz

Neuvěřitelné pekelné postavičky, které mají zlikvidovat celou mafiánskou rodinu se vymknou kontrole svého vyvolavatele a nakonec jsou uvrženy zpět do pekelného chřtánu. No, asi jsem trochu vyrostla z těchto hororových fantastických příběhů. I když je to čtivé a děj poměrně rychle ubíhá, není to můj oblíbený "Thomas".

29.06.2022 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Druhý díl série, kdy hlavní postava opět trošku pokročí v hledání minulosti rodiny, ale opět je konec otevřený. Nutí mě číst další díl, ale mám na to vůbec ještě chuť ?? Hlavní téma knihy - vypátrání a likvidace sekty je dost na hraně. Nepochybuji o tom, že takové sekty existují a určitě bych od nich dala ruce pryč.

16.06.2022 3 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Příběh má napětí, je tam i trošku hororových scén, dobrá četba. Začínají mě bavit knihy s tématikou z hor.

15.06.2022 5 z 5