Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Everest Everest Robert Birkby

Zajímavé čtení, nikdy jsem necítila potřebu šplhat do závratných výšek, ale je vidět, že spoustu lidí to láká. Ráda se podívám i na takový dobře zpracovaný film. Tento životopis je krásně zpracovaný a dobře se čte. Do "Výzvy 2022" se hodí určitě.

10.01.2022 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Jackie Collins

Wow, kniha by si zasloužila 6 *. Jackie Collins mě nikdy žádnou knihou nezklamala a jak už jsem jednou podotkla, škoda, že nemůže pokračovat v psaní. Čte se hrozně dobře, má skvělý styl psaní, pro mě prostě jednička.

08.01.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Clive Cussler

Forma psaní tohoto příběhu mi tentokrát připomíná příběhy Sherloka Holmese. Nový hrdina, starší období. Není to typický styl p. Cusslera, ale docela mě zabavil. Do "Výzvy 2022" se hodí.

05.01.2022 4 z 5

Tanec smrti Tanec smrti James Patterson

Jako každá kniha od Pattersona, i tato se mi líbila. Dost brutální hra, kterou někdo žije ve skutečnosti, nemusí být jenom fantazie...

31.12.2021 5 z 5

Země Země neznámý - neuveden

Naučná kniha o Zemi, určitě by si v ní každý ze čtenářů dokázal najít to svoje. Musí se číst postupně, aby z toho člověk něco měl.

27.12.2021 5 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Dobře vymyšlený příběh, hrůza mě jímá, kdyby to mohla být pravda...

24.12.2021 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Takové neučesané vzpomínky na dětství a mládí by mohl mít kdekdo. V mnoha věcech mám i já podobnou zkušenost. Ale psát o tom asi nebudu :-)

12.12.2021 3 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Dost komplikovaný děj v několika rovinách, což nakonec skončí úplně nad očekávání. A tak, proč ne?

11.12.2021 5 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Mám ráda antologie už proto, že si tam čtenář může najít to svoje. Všechny povídky se četly dobře, možná ta předposlední byla trochu slabší. Než se vůbec začalo něco dít, tak byl konec.

11.12.2021 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Nemám ráda psychopaty - a tady se to jimi hemží...Určitě se kniha čte dobře, ale raději ne před spaním :-)

26.11.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Severský styl psaní mi sice moc nesedí, ale toto je velice čtivý psychothriller a fakt se mi to líbilo. Možná zkusím i Stříbrnou cestu.

26.11.2021 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Trošku nadsazené vidinami slepé fyzioterapeutky, opravdu úchylným vrahem, ale hlavní je otázka "PROČ? ". Určitě budu okamžitě pokračovat druhým dílem.

17.11.2021 4 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Jako vždy - čtivé, děj celkem ubíhal, trochu mi bylo líto osobního života Alexe Crosse...

15.11.2021 5 z 5

V hlubinách mozku V hlubinách mozku William R. Dantz

Zpočátku mi příběh připomínal "Mlčení jehňátek". O testovaném zařízení moc zmínek není, snad jenom potvrzení dalšího omylu, že je možné něčím ovládat lidskou mysl. Nejsem žádný literární kritik, ani si na něj nechci hrát, ale v knize se vyskytlo i pár logických nesrovnalostí, např: Kevin zalitoval, že nemá gumáky a najednou si obul gumáky. No, ano, číst se to dalo.

02.11.2021 4 z 5

Relikvie Relikvie Tim Lebbon

Ani jsem netušila, že Tim Lebbon je autorem Vetřelců... Relikvie se mi četla dobře, nadpřirozené bytosti můžu a docela se těším na další díl, doufám, že se brzy objeví...

29.10.2021 5 z 5

Keltské impérium Keltské impérium Clive Cussler

Trochu jsem čekala, kdy se začne mluvit o Keltech, ale moc toho tam nebylo. V každém případě opět hezké a čtivé dobrodružství.

22.10.2021 4 z 5

Síň slávy mistrů fantasy Síň slávy mistrů fantasy Robert Silverberg

Mám ráda antologie povídek, dobře se mi to čte a v neposlední řadě si můžu udělat obrázek o spisovatelích a dál vyhledávat jejich díla. Některé povídky jsem četla už dávno a dodnes si je pamatuji. Běhá mi mráz po zádech z povídky Raye Bradburyho "Malý vrah".

12.10.2021 5 z 5

Čtrnáctá kolonie Čtrnáctá kolonie Steve Berry

Opět zajímavé čtení, které se trochu dotýká minulosti a způsobu práce tajné služby.

05.10.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taková knížka vyloženě pro chlapy, o tom, co se jim může zrodit v hlavě. Zpočátku to vypadalo na komedii, ale na konci to byla spíš tragédie. Bohužel jsem neviděla film, abych mohla srovnávat, ale asi bych na něj ani nešla. Jak se říká, není to můj šálek čaje. Ale jako oddychovka dobré.

01.10.2021 3 z 5

Významný pacient Významný pacient Michael Palmer

Jako každý román od M.Palmera, i tento se mi moc líbil.

28.09.2021 5 z 5