Síň slávy mistrů fantasy

První díl antologie povídek fantasy, povídek vybraných hlasováním tisíce amerických profesionálních spisovatelů (SFFWA), jejichž posláním je ztvárňovat lidem jejich sny. Klasická díla žánru: nezapomenutelné povídky, jež utvářely obrazotvornost tvůrců i čtenářů, která se na tomto poli uplatňuje dodnes. Roku 1992, po dvaceti sedmi letech činnosti, společnost Američtí spisovatelé science fiction, což je organizace sdružující přes tisíc členů a do níž patří téměř každý významný profesionální autor science fiction, formálně změnila svůj název na Američtí spisovatelé science fiction a fantasy (SFFWA). Tím potvrdila nejen vzestup fantasy coby mocné síly v dnešním komerčním nakladatelském podnikání, ale rovněž úzký vztah mezi sci-fi a fantasy jakož literárními žánry. Tato reprezentativní sbírka, jež následuje po vydání dvoudílného výboru klasické sci-fi téže organizace Síň slávy: Nejlepší SF povídky všech dob 1929–1964, vyzdvihuje význam fantasy v moderní literatuře a předkládá třicet nejvýznamnějších autorů fantasy všech dob. Uváděné povídky (respektive autoři) byly vybrány hlasováním tisíce amerických profesionálních spisovatelů. Nesporně se jedná o klasická díla: nezapomenutelné povídky, jež utvářely obrazotvornost dodnes formující tento žánr. Hlavním kritériem výběru zde není tajemno, vlkodlaci, ba ani zázraky, nýbrž čirá dokonalost: průkazná schopnost zaujmout ty nejnáročnější čtenáře – ostatní spisovatele – a usídlit se v povědomí literatury samotné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29526/big_sin-slavy-mistru-fantasy-luO-29526.png 3.425
Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Baronet

Fantasy Hall Of Fame. Chosen by The Members of The Science Fiction and Fantasy Writers of America, 1998

Kniha Síň slávy mistrů fantasy

Stanas513

Mám ráda antologie povídek, dobře se mi to čte a v neposlední řadě si můžu udělat obrázek o spisovatelích a dál vyhledávat jejich díla. Některé povídky jsem četla už dávno a dodnes si je pamatuji. Běhá mi mráz po zádech z povídky Raye Bradburyho "Malý vrah".

Disease
21.05.2019

Podstatně lepší než dříve čtený druhý díl. Krome 4 slabších věcí všechno parádní.

Sajdeman
15.02.2013

Na můj vkus moc velkej mišmaš .......
Ale nejsem žádný fanasy nadšenec, tak na můj názor nedejte :o)