Keltské impérium

Vražda týmu vědců v Salvadoru. Tragická srážka nákladních lodí poblíž Detroitu. Útok lupičů na archeologické naleziště v Egyptě. Tyto zdánlivě nesouvisející události jsou propojeny pavučinami zločineckého spiknutí, které má nastolit nový světový řád. Dirk Pitt spolu se svými dětmi a věrným parťákem Alem Giordinem musí nasadit všechny síly, aby společně zabránili nejhoršímu a zároveň rozluštili tři tisíce let starý životní příběh egyptské princezny Meritaten, jenž je klíčem k odpovědím na všechny hádanky. K vyřešení záhad a porážce zločinců vede dlouhá a nebezpečná cesta, lemovaná akcí, napětím i bojem o holý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445108/big_keltske-imperium-435-445108.jpg 4.716

Dirk Pitt 25.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , CPress

Celtic Empire, 2019

Kniha Keltské impérium

Stanas513

Trochu jsem čekala, kdy se začne mluvit o Keltech, ale moc toho tam nebylo. V každém případě opět hezké a čtivé dobrodružství.

ninano

Tuto knihu bych spíš zařadila k dobrodružným než k thrillerům. Nečetla se špatně, ale čekala jsem od ní trochu něco jiného.

GYROTOURBILLON

Super kniha CC. a jeho syna. Ano Dirk Pitt, to je téměř bezchybná série. Autoři barvitě popsaly světové oblasti a vytvořili skvělou akci . I myšlenka ovládnutí světa jenom a výhradně něžným pohlavím, byla dobře formulovaná. Dobrodružství nabízena pány C. jsou samozřejmě kolikrát na hraně možnosti, ale k nim to prostě patří. Těším se na další knihu s D. Pittem a Numa.
Doporučuji jako nenáročnou, přesto příjemnou četbu .

BKOM

Klasický a jako vždycky výborný příběh s Dirkem Pittem.

hana4834
12.12.2020

Jako vždy skvělí příběh podlouhle době jsem se opravdu zacetla a neskončila dokud nedocetla

Lenka_S
08.08.2020

Mám ráda knihy jaké píše třeba James Rollins, nebo Steve Berry, ale s tímto autorem jsem ještě neměla tu čest.Sáhla jsem po této knize, protože mě zaujal její název, který ve mě vyvolal dojem, že by se mi to mohlo líbit a v žádném případě nejsem zklamaná. Vydala jsem se na cestu za nalezením léku na záchranu světa, která vedla nejen do historie, ale i v současnosti byla plná napětí, kdy hlavním představitelům šlo o života to mam ráda. Až po zatčení se do knihy, jsem zjistila, že se jedná o sérii, takže se k tomuto autorovi ještě vrátím a začnu hezky od začátku.

biki
27.07.2020

Vzhledem k tomu, že původ Keltů je stále ještě nejasný a jakés takés relevantní informace lze získat vesměs jen z genetických výzkumů (nějaké písemné záznamy z těch nejstarších dob neexistují, pozdější prameny jsou často neúplné, zkreslené, či přímo protichůdné povahy), jsou myšlenky a nápady uvedené v knize zajímavé, i když velmi neobvyklé. Děj se odehrává ve dvou liniích - Dirk Pitt starší s věrným spolupracovníkem Alem Giordinem řeší americkou část příběhu, ve stejné době pak Dirk mladší a Summer mají nečekaně vážné potíže v Egyptě. V poslední třetině knihy se děj přesouvá do Evropy, konkrétně do Skotska a Irska, kde se oba týmy setkávají k závěrečnému střetu s padouchy. V celém příběhu pak hrají zápornou roli vyspělé biotechnologie, které v těch nesprávných rukách mohou znamenat velký průsvih, v tomto případě pro celé lidstvo. Autoři si tu dovolili trochu rýpnout do současného, někdy až fanaticky vystupňovaného feminismu.
Na rozdíl od předchozí společné knihy otce a syna Cusslerových jsem se tentokrát v ději neztrácela, i když probíhal ve výše uvedených dvou liniích, které se ale tentokrát velmi dobře doplňovaly. V příběhu je spousta akce, kde všichni hrdinové i jejich společníci mají do dělat, aby se udrželi naživu. Někdy se mi ale zdá, že té akce je až trochu moc, že by příběhu prospělo občasné zpomalení. Nicméně je to ale stále velmi dobrý dobrodružný příběh, obávám se však, že poslední, na němž se Clive Cussler podílel. Jsem zvědavá, zda jeho syn bude pokračovat v této sérii, a zda knihy budou dostatečně kvalitní.