Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Tak zase nevím, co si o této knize mám myslet. Tak trochu mi připomíná "Apokalypsu Z", u níž jsem přečetla dva díly a třetí jsem už nějak nedala. Oživlé mrtvoly a do toho milostný románek. Pořád jsem čekala, že se alespoň dozvím, jak to všechno vzniklo a proč. Ale možná to nebyl ten pravý záměr autora. Královna hororu se snaží o hrůzostrašný děj, ale já jsem spíš uronila slzičku v té citové záležitosti...
V podstatě se mi kniha četla dobře a líbila se mi. Mám připravený druhý díl, tak uvidím.

23.03.2023 4 z 5

Nedobytná pevnost Nedobytná pevnost Jason Rekulak

Takový miloučký románek počítačových maniaků - teenagerů z let, kdy počítačům ještě málokdo rozuměl. Líbilo se mi zpracování příběhu a bylo to zas něco jiného, než ty mé oblíbené Kingovy horory nebo thrillery... Normálně bych si to asi nikdy nepřečetla, ale při koupi jiných knih jsem potřebovala doplnit nákup do určité výše :-)
Zařadila jsem si do Výzvy 2023 jako knihu, která obsahuje mapu, ale on je tam jenom takový malý plánek, což mapa není... Budu se snažit najít ještě něco s mapou a toto si dám jako autorovu prvotinu/začínající autor. Dobře se mi to četlo.

08.03.2023 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Tak tahle knížka byla zase WOW! Vím, že jsem tyto dvě novely četla v jiné knize: Čtyři roční doby, ale to už je hodně dávno. Není špatné si připomenout původní hororový styl psaní pana Kinga - Spisovatele s velkým S. Teď, když zjevně pokračuje v psaní thrillerů bez velkých hrůz a soustředí se spíše na psychickou stránku postav, tohle mě zase přesvědčilo o jeho jedinečné tvorbě.

02.03.2023 5 z 5

Stvořitel vesmíru Stvořitel vesmíru Philip José Farmer

Ve vesmíru jako takovém se román sice neodehrává, ale v podstatě v jiné dimenzi vesmíru, takže je to vesmír nebo ne? Zařadila jsem si to do letošní výzvy, ale asi si přečtu ještě něco více se odehrávající ve vesmíru - třeba Marťana.
Co říct o této knize? Jako teenager bych to asi zhltla na jeden zátah, protože fantazii se meze nekladou. Dnes už začínám uvažovat více logicky a ano, jsou tam trochu ne právě dobře zdůvodněné souvislosti děje. Hlavní postava prostě opustí svůj dosavadní život a nikdo netuší, proč. Důvod se čtenář dozví téměř na konci knihy.

27.02.2023 3 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Kniha se mi líbila, bylo to celkem akční, samozřejmě někdy až přehnaně. Ale to už k thrilleru asi patří. Vždy se snažím přehrávat si děj v hlavě jako u filmu a jako u filmu mi přijde, že už by Logan musel být nejméně třikrát po smrti. Ale jinak zajímavé téma, trochu záhady se tam také objevuje, dobré čtení.

21.02.2023 4 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Na základní škole nám tento román doporučovali jako "povinnou" četbu. Nikdy jsem se k tomu nedostala, až teď s letošní výzvou. Jak už píší čtenáři níže, spíše než historický román bych ho nazvala žánrem fantasy. Děj se ale odehrává v 16. století, i když je značně naivní. Taková mužská Popelka. Splnila jsem úkol z výzvy a další pokračování bych zvolila jedině v případě, že už bych fakt neměla co číst...(to nehrozí).

19.02.2023 3 z 5

Nárazová vlna Nárazová vlna Clive Cussler

Čtu od loňského listopadu a konečně jsem se dobrala konce... Ne, že by byl děj románu nějak špatný, ale popisy možných katastrof z důvodu zvláštního způsobu těžby diamantů zvukovými vlnami mi přišly trochu rozvláčné. Možná proto, že fyzika není právě můj koníček... :-) Ale Jinak je kniha dobrá, a ano, Dirk opět zachraňuje svět.

11.02.2023 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Klasické pohádky napsané trochu jinak. Docela jsem se bavila a současně přemýšlela o tom, jak by se asi dětičky tvářily na zlou Sněhurku... Žánru fantasy se zrovna moc nevěnuji, ale občas se mi něco dostane do ruky a docela se mi to líbí (jako Zaklínač). Možná budu pokračovat v sérii.

29.01.2023 4 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Mě se kniha líbila, mile mě překvapila. Dobrá zápletka, i když se zase jedná o případ v důsledku "zametený pod koberec". Ale tak už to na světě chodí...

24.01.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Myslím, že je to knížka výborná pro zkrácení dlouhé chvíle. Záhady mě vždy bavily a tak se možná vrhnu ještě na další díly "Strašidelných domů" od Darcy Coates...

19.01.2023 4 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

Zajímavý styl psaní - trochu matoucí, ale plný napětí. Dobře se čte a čtenář se nemůže dočkat, jak to bude dál...

12.01.2023 4 z 5

Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Khady Sylla

Četla jsem v rámci "Výzvy 2023" - boj za lidská práva, jinak bych se k takovéto knize asi vůbec nedostala. Jsem ráda, že jsem se narodila v Čechách a ne někde v Africe. Jsou to rozvojové země, ale nejvíc mě irituje, že jsou tamější lidé stále závislí na nějakých tradicích a i když mají možnost se vzdělávat, rodiče to dětem moc neumožňují. Pokrok a civilizace jdou stále dopředu a tak můžeme jen doufat, že osvěta a uvědomění si vlastní hodnoty člověka a žen obzvlášť dojde i tam.

10.01.2023 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Knížka je psaná v první osobě adolescentním klukem, který neví, co s životem. A jak by taky mohl v patnácti letech... Život čtyři děti postaví před velký problém, který si vyřeší po svém, aniž by uvažovali o následcích. Všechny děti jsou tak trochu mimo, takže není divu, že se na jejich podvod brzy přijde. Kniha končí blikáním policejního majáčku, takže si čtenář může domyslet, jak a kde všechny čtyři děti asi skončí.
Zajímavé čtení, do "Výzvy 2023" se hodí.

05.01.2023 4 z 5

Havárie na sklonku dne Havárie na sklonku dne Dušan Hamšík

Knížka je psána spíš jako novinový článek nebo pojednání než jako román, ale určitě se čte velice dobře a je vhodný k zamyšlení nad sebou samým. Protože jsem v té inkriminované době vyrůstala, dost dobře jsem porozuměla, co chtěl vlastně p. Hamšík vyjádřit. Na druhou stranu, když se podívám na stav motorismu dnes, nic moc se tady v Čechách nezměnilo, snad jenom silnější vozy a s tím spojená vyšší rychlost na dálnicích. Stále jsou tu lidé, kteří si myslí, že jsou absolutně nejlepší řidiči a proto zbytečně riskují.
Když jsme jezdili do zahraničí, srovnávali jsme chování řidičů v Rakousku, v Chorvatsku a i jinde a zjistili jsme, že u nás jsou řidiči opravdu neukáznění, arogantní a zbrklí. Jinde jde vše v klidu, pouští vás, když si nevíte rady - a zde? Darmo mluvit. Dokáží vás uzavřít na kruhovém objezdu, že byste tam mohli kroužit až do rána...Dobrá a výstižná kniha.

03.01.2023 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Podle recenzí, které jsem na knihu četla, jsem doufala, že to bude opravdu bestseller. Jsem dost zklamaná, kniha nemá hlavu ani patu, evidentně je psána jako první díl série. (Další díl už vyhledávat nebudu.) Udivuje mě údajná chytrost vražedkyně, kdy si naivně myslí, že unikne spravedlnosti. (I když i to se někdy stává.) Ale zanechává za sebou takových stop, že to prostě není možné.

29.12.2022 2 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Těšila jsem se na tento díl, "Relikvie" se mi moc líbila. Ale jak píše níže @bekule, Pendergast se v tomto románu příliš neprojevil. Uvidím v dalším díle, určitě se po něm poohlédnu.

02.12.2022 4 z 5

Mezopotamie Mezopotamie Richard Weiner

Shoduji se s komentářem @Ronnie68, i moje pocity smíšené.

02.12.2022 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zábavné dílko, občas jsem se i zasmála, ale jak píšou čtenáři níže, už to není jako první díl Aristokratky. Tam jsem se fakt "válela po zemi" smíchy. No nic, jsem ráda, že se v české literatuře objevují humorné knihy.

25.11.2022 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Od krále hororů trochu jiný příběh, hororová je tam možná jenom zmínka o obraze, ale s dějem vlastně nemá nic společného. Kniha se mi moc líbila, protože King umí opravdu dobře psát.

09.11.2022 5 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Kniha se mi líbila, ale asi jsem očekávala trošku více veselejších historek. Ke konci už mi občas i slzička ukápla. Máme doma psa a neumím si představit, že by se mu něco stalo a musela bych řešit utracení. Fuj... Některé ty historky byly opravdu moc smutné.

27.10.2022 3 z 5