Havárie na sklonku dne

od:


KoupitKoupit eknihu

O zodpovězení mnoha vyřčených i nevyřčených otázek kolem první řetězové havárie v ČSSR se pokusil D.Hamšík. Z několika desítek osudů si vybral ty, které považoval za atraktivní. Podařilo se mu odkrýt motivace jednání, každého z jedinců, pozorně a zasvěceně nahlédl do reálu dálničního odd. VB, či do chirurgického odd. okresní nemocnice. Stvořil tak velice čtivé dílo, které je navíc společensky nesmírně důležité, vždyt většina z nás sedá denně za volant, aniž by příliš vnímala stav "svého já" a rizika s ním spojená .......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31708/havarie-na-sklonku-dne-31708.jpg 3.79
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
uhoř49
16.06.2016

Dobrá kniha trošku staršího data,ale stále aktuální.Mněl by si ji přečíst každý řidič.Pak by si trochu představil jak to vypadá po nehodě,jak na silnici tak i v nemocnici a hlavně u Policie.

beanstk
30.10.2014

Dobrá česká "Haileyovka", předchůdce knihy Gorazdův limit...

Isew
27.07.2014

Zajímavý výlet do doby, kdy se vedly bouřlivé debaty o výstavbě a potřebě dálnice. Zajímavý postřeh doktora, který všechny motoristy považoval za hazardéry se svým i s cizími životy. Období, kdy ne každý vlastnil automobil, ale za to byl na něj náležitě pyšný a na silnici se choval jako by mu patřila a ostatní mu jen překáželi. Autor vykresluje toto období jako permanentní boj na silnici. Vždyť i ta první řetězová havárie vznikla tak, že automobil udělal záměrně myšku motorkáři, který byl vytlačen ze silnice. Co následovalo bylo jen logickým vyústěním nedodržování bezpečné vzdálenosti a vzájemné neohleduplnosti.