Space.Junkienka Space.Junkienka komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Naprosto bezmyšlenkovitě jsem si knihu zakoupila - jedná se přece jenom o LK a tedy také o Joonu Linnu...Až po otevření jsem zjistila, že tohle není další díl detektivky s oblíbeným Joonou, ale úplně něco jiného. A když mě takové příběhy normálně nelákají - tak musím uznat, že jsem knihu přečetla relativně rychle (ano, chvílemi se dá přeskakovat mei řádky) a pocit jsem měla velmi spokojený. Prostě a jednoduše - něco úplně jiného.

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Dlouho jsem sbírku Agathy Christie odkládala - přece jenom mezi začátkem a koncem (čtení jejich děl) vyjde další 20 dílů Harryho Hole :D, ale stejně jsem se do toho vrhla. A je rozhodnuto....špičkové detektivky, které se čtou v podstatě samy.

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Zkusila jsem si na chvilku odskočit od mých milovaných detektivek a musím uznat, že když jsem uvažovala 'koho si přečíst', tak Michael byl jasná volba. Skvělá knížka se zajímavě propletenými životy několika generací.

19.09.2017 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Začátek byl velmi zajímavý....ztracená malá dívka, brutální vražda....to člověk nemůže jenom tak odložit na noční stolek....Sebastian se opět vyznamenal, i když jeho rádoby náklonost k "mamince" jsem mu nevěřila....

15.05.2017 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

První díl byl pro mě trochu nudnější, ale přesto jsem se rozhodla pokračovat....A musím říct - fííha... Sebastian se mi líbí čím dál víc....

15.05.2017 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Druhý díl nabírá na délce a nudnosti. Já jsem knihu spíše prolistovala než že bych ji opravdu četla.

22.09.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

I když první dva díly s Harrym byly skvělé, tak tenhle se mi líbil úplně jinak. Nevím proč, ale měla jsem pocit, že se něco změnilo. Něco, co vlastně ani neumím popsat... Možná styl psaní, možná zápletka, možná příběh a možná taky vůbec nic. Každopádně přečteno během pár dní a teď s příjemným uspokojivým pocitem zastrčeno do knihovny.

02.08.2016 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Camillu jsem si koupila na doporučení - ze začátku jsem byla zmatená, jelikož celý děj se točil kolem spisovatelky žijící v obci, kde se stane vražda. A komisař? Ten se tam objevil párkrát a ještě jsem ho neměla ráda už po prvním popisu. Ale musím uznat, že její rozdílný náhled a styl psaní je skvělý. Po klasických detektivkách, kde je hlavním hrdinou komisař a jeho oddělení, to byl závan čerstvého větru. I druhá dějová linie, kde prožívá hrdinka romantické chvilky, či starosti s rodinou, je parádní. Už se těším až se vrhnu na další díl.

19.02.2016 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

Nevím, co k této knize napsat. Nápad byl originální, i když o reálnosti se zde asi hovořit nedá. Každopádně na můj vkus hodně táhlých 300 stran, a pak když to nabírá konečně akčnost a vtáhne to čtenáře pořádně do děje, tak mi to přijde strašně odbyté. Všechno šlo tak rychle a zrovna v téhle části bych brala více detailů. Narozdíl od díla V LESÍCH slabší...

16.09.2015 2 z 5

Temný muž Temný muž Unni Lindell

Super krimi - ostatně jak už to severských autorů bývá zvykem. Propojenost vztahů mi sice ne jednou zamotala hlavu, ale rozhodně skvělé čtení.

07.07.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pro mě úplně nový Adler-Olsen.... Ve všech předchozích knihách jsem cítila stejného autora, ale tady...jakoby to psal někdo jiný...Nebyl to klasický Carl a nebyla to klasická detektivka z pera Jussiho... Skvělé čtení, ale za mě rozhodně ne jeho nejlepší.

12.05.2015 5 z 5

Medová past Medová past Unni Lindell

Zprvu jsem se ve všech těch detektivech ztrácela (přece jenom je dneska moderní mít 1-2 vyšetřovatele), ale nakonec jsem si udělala obrázek a hned se pokračovalo lépe. Zajímavý příběh, pro mě velmi překvapivé a nápadité rozuzlení.... ale i zde se občas našly hluché části, které bych klidně vyškrtla.

16.03.2015 3 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Pro mě nejlepší kniha autorky. Asi i proto, že děj je zasazen do jiného prostředí než jsme ze severské krimi zvyklí. Něco nového, něco výborně napsaného, něco co stojí za to číst.

13.01.2015 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jak jinak než skvělý čtvrtý díl z rukou Jussiho, který brilantně zabředává do vod případu, který se Carlovi stal. Jedinou výtkou je občasné opakování informací, které máme již z předchozích tří dílů.

13.01.2015 4 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Super děj, zápletka i rozřešení. Za mě tři hvězdičky, jelikož to není bomba, ale rozhodně se výborně čte a doporučuju pro dlouhé cestování :).

13.01.2015 3 z 5

Jistě, pane premiére 2 Jistě, pane premiére 2 Jonathan Lynn

Kniha opět nezklamala. Největší výhodou je, že i verze audioknihy je bezkonkurenční - člověk může "premiéra" i "ministra" poslouchat tisíckrát a stejně se vždycky zasměje a najde nové pasáže :).

16.02.2019 4 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Moje první knížka od Agathy Christie, kde se objevuje tato nová detektivní dvojice. Příběh byl zajímavý, výjimečně jsem se už na začátku rozhodla, kdo je vrah, a ono to bylo správně, ale mě prostě chyběl Hercule Poirot... Bez něj ty knížky tak nějak nejsou ono....

22.06.2018 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Vstoupila jsem do knihkupectví a nechtěla jsem nic koupit (naivní, já vím). Ale když jsem zahlídla novou Eriku, tak jsem nemohla odolat...Otevřela jsem ji už na cestě domů - vůbec mě nezajímalo, že toho mám rozečteného víc než dost. Ani mě to zajímat nemuselo...Knížka se četla sama a těch pár dní, kdy jsem se ostatním knihám nevěnovala, snad ani nikdo nepostřehnul. Strašně se mi líbí zápletky a vývoj všech hrdinů z policejní stanice, ale děj samotný?! Já sama nevím... Eričiny děti jsou celé prázdniny na hlídání, cizí děti zabíjí a jsou zabíjeny, jsou znásilňovány, podpalují uprchlické domky. Dospělí řeší vraždy, uprchlíky, požáry, filmovou "star" a rozlučky se svobodou. Kromě dvou svateb se dočkáme jednoho skoro rozchodu, jedné zamilovanosti a překvapivého dědictví (přiznávám, že mě to dojalo), ale také neskutečného násilí a pro mě až trochu moc absurdního vraždění. Jo, a ještě je tam ta linka s později odsouzenou čarodějnicí, která byla taky milenkou muže své nevlastní sestry (která ji samozřejmě udala - po té, co si někde ve městě nechala udělat dítě - nějak nevěřím, že to bylo manželské)... Příště možná klasických 300 stránek, dvě nebo tři samostatné knihy a trochu normálnosti do už tak šíleně zajímavé Fjällbacky :)

30.05.2018 4 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Na tuto knížku jsem se velice těšila, jelikož první díl mne hodně zaujal.... Původně jsem si říkala, že potraty apod. v prvním díle byly pouze náhodou, ale po přečtění druhého dílu (homosexualita a zneužívání dětí), tak jsem pochopila, že Eric Rickstad asi nikdy nebude psát klasické detektivky. Možná proto si jeho vždycky ráda koupím, protože i když Číhání nebylo na 5 hvězdiček, tak témata, která Eric využívá, jsou vždycky něco nového, zajímavého, strašidelného i nepříjemného, ale dostatečně napínavého, aby další knížka už měla předpřipravené místo v knihovně.

29.04.2018 3 z 5

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak nějak nevím, jak tuhle knížku ohodnit...Na jednu stranu to bylo relativně poutavé, zajímavě napsané a na svou dobu asi hodně otevřené, ale na stranu druhou to bylo celé nějaké až moc jednoduché a podivně ujeté. Ale je asi fakt, že bych si ji asi přečetla ještě jednou :)

04.11.2017 4 z 5