Space.Junkienka Space.Junkienka komentáře u knih

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Člověk by se do Fjällbacky asi měl bát jet....Zatím to vypadá, že se tam neděje nic jiného než vraždy :). Tento příběh se mi líbil - ne více či méně než ostatní její knížky, ale musím uznat, že rozuzlení celého případu a podivně otevřený konec přidal této knížce malé bezvýznamné plus :).

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Zajímavý příběh. Je sice fakt, že všechny děti, tchýně, rodinné a milostné vztahy jsou momentálně hodně detailně popsány, ale přesto to neubírá na zajímavosti. Za mě výborná detektivka - prostě od Camilly Läckberg vysoce nastavený standard.

Princezna z Burundi Princezna z Burundi Kjell Eriksson

Průměrné krimi, které se čte relativně lehce, ale ze začátku musí člověk trochu přemýšlet než si spojí všechny zmíněné postavy :).

02.08.2016 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

V normální krimi člověk hádá, kdo by asi mohl být vrahem a proč. Tady vždycky prvně uvažuju, která z Harryho blízkých postav (žen) umře tentokrát :). Každopádně jsem si přečetla skoro všechny recenze a cítím se divně. Pro mě totiž tahle kniha znamenala více jak měsíční trápení. Nevím, jestli to bylo erupcemi na Slunci nebo prostě jenom nějakým špatným obdobím, ale pro mě málo zajímavý příběh s nudnými a táhnoucími se popisky.

02.08.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

I když první dva díly s Harrym byly skvělé, tak tenhle se mi líbil úplně jinak. Nevím proč, ale měla jsem pocit, že se něco změnilo. Něco, co vlastně ani neumím popsat... Možná styl psaní, možná zápletka, možná příběh a možná taky vůbec nic. Každopádně přečteno během pár dní a teď s příjemným uspokojivým pocitem zastrčeno do knihovny.

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Naprosto skvělé....Na to, že právě knihy Kristiny Ohlsson jsou nepředvídatelné, tak tahle bylo dobrá už od začátku. Zajímavé téma, chytlavě napsáno a bez zbytečných popisků či zamotaných vztahů apod.....Otevřený konec tomu dodává na zvláštnosti...

Švábi Švábi Jo Nesbø

Další setkání s Harrym a tentokrát v Thajsku.... Aniž bych dopředu četla články, popisky apod. knížek, které se hodlám číst, tak v podstatě hned na začátku jsem zde pochopila, že i když možná nebudeme v každém díle poznávat nové země, tak rozhodně někdo umře....A tím nemyslím jenom naši oběť... Milenka, přítelkyně, sestra, kolegyně...S tím jsem taky začala knížku číst....s tím čekání, kdy to přijde a kdo to bude. Ono to přišlo a já stejně jako minule bya doopravdy překvapená, že se to opravdu stalo. Vyřešení případu tentokrát bylo lepší než u Netopýra, ale zase se zkoušel čtenář (nebo kdo vlastně) v tom, kolik různých zatčení, obvinění apod. ho zmate...ale já to v rychlosti dočetla, zmást se nenechala a vraha jsem odhadla dobře... Hurááá..

01.06.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dlouho jsem čekala než se u mých dalších oblíbených severských autorů (Adler-Olsen, Ohlsson, Läckberg, Kepler apod.) naskytne delší odmlka, abych se v klidu mohla pustit do celé série právě od "Nesba". Všichni okolo z něj byli nadšení a kupovali a četli a.... A já teď nevím.... Uznávám, že postava Harryho se mi líbila od začátku - nevím ani proč, když není jiný než ostatní policisté, ale prostě mne zaujal. Děj sám o sobě taky....vždyť tam šlo o vraždu, cestování, historii (a ta nebyla psaná nějak nudně jako u jiný knížek), ale i vztahy apod....Jenom to vyřešení celého případu....Nějak mě zklamalo, že Harry obvinil pár lidí se vší policejní parádou okolo, aniž by kdokoliv z nich byl vrah... Samozřejmě ho nakonec chytl...ale...prostě... nevím....nevím...nevím....Každopádně se chystám na další díl :D

01.06.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Lepší než první případ, ale opět dost zamotané a nejasné. Je parádní sledovat v pozadí vývoj Cormorana a Robin, jejich společného pracovního života i soukromí obou. Ale přesto, že se jedná o krimi, tak se zde objevuje mnoho až moc zdlouhavých popisů a podivně provázaných vztahů, které ne vždy dávají tak úplně smysl. Přečtu si i třetí díl, ale ne díky tomu, že bych se na něj těšila jako třeba u Adlera-Olsena, Läckberg či Keplera, ale protože už jsem tuto sérii začala a v podstatě se poprvé dostávám v knize k tomu, že mě více zajímá, jak dopadne Strike s Robin, než o jakou vraždu půjde tentokrát.

13.05.2016 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

"Nový" autor, nový dektektiv, nový styl. První díl Cormorana mě více bavil díky tomu, že jsem měla možnost poznat detektiva a jeho novou asistentku, než díky samostnému příběhu. Jak už to tak bývá, tak jako vždycky jsem si po pár stránkách tipla vraha, a asi poprvé jsem jej opravdu uhádla. Tento fakt mě při rozuzlení poněkud zklamal, jelikož u severkých krimi vždycky přichází odhalení vraha v podobě velkého překvapení. Krimi dobré, ale stejně asi budu vždycky milovníkem vražd ze Skandinávie.

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Zamotané rodinné vztahy mě sice stály více přemýšlení než jindy (otec, syn, synovec, vnuk, který je vlastně bratr apod.), ale jakmile jsem se do děje dostala, tak se stránky obracely neskutečnou rychlostí. Neobvyklost "seriového" vraha zakomponovaného do složitě rozvětvené rodiny a jedinečný tvůrčí schopnost Camilly mě opět dostaly. Výborná kniha!

13.05.2016 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Styl psaní je u Camilly Läckberg opravdu jedinečný. Střídaní pohledů/popisů jednotlivých životů a vyprávění z minulosti mě vždycky dostane. Je fakt, že tentokrát jsem kromě Anderse neměla ráda žádnou z postav - buď byly kruté, ujeté, úchylné, v depresi či něčem podobném nebo se zmítaly v různých rodinný problémech, ale i tak mi kniha nezabrala více než pár dní - jak už to u Eriky a Patricka bývá zvykem.

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po pátém dílu jsem měla z další knihy celkem strach, jelikož Marco mě celkem zklamal, ale musím říct, že v Nesmírném se zpátky vrací starý dobrý Jussi Adler-Olsen. Zakončení a pro mě trochu nedomyšlené završení celé série vražd a pokusů bylo sice slabší, ale přesto jsem knihu přečetla v podstatě na jeden nádech a se spokojením založila do knihovny ke zbylým případům Carla a jeho týmu.

13.05.2016 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Camillu jsem si koupila na doporučení - ze začátku jsem byla zmatená, jelikož celý děj se točil kolem spisovatelky žijící v obci, kde se stane vražda. A komisař? Ten se tam objevil párkrát a ještě jsem ho neměla ráda už po prvním popisu. Ale musím uznat, že její rozdílný náhled a styl psaní je skvělý. Po klasických detektivkách, kde je hlavním hrdinou komisař a jeho oddělení, to byl závan čerstvého větru. I druhá dějová linie, kde prožívá hrdinka romantické chvilky, či starosti s rodinou, je parádní. Už se těším až se vrhnu na další díl.

19.02.2016 4 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Pro mě nejlepší kniha T. French (prozatím). Po Podobě, která byla trochu zmatená, nejasná a dloouhá, konečně knížka, kterou jsem přečetla rychlostí blesku - a taky jsem se na chvilky s ní těšila. Zajímavá zápletka, popisy nejsou dlouhé a hlavně i finální rozuzlení je originální, napínavé a prostě super :).

19.02.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

S napětím jsem očekávala, co se z pátého dílu švédských manželů vyklube, a musím uznat, že jsem byla překvapená. Stalker mi přijde jako úplně jiná detektivka než všechny předchozí. Podrobnější popisy, sexualita a hlavně zamotanost se s předchozími díly nedají srovnat. Nevím, jak mají manželé tvorbu rozdělenou, ale tentokrát mi to připadalo, jako by to psal snad i někdo jiný... Každopádně vrah pro mě byl velkým překvapením a zklamáním.... Zakončení je sice jedinečné, originální, ale pro mne trochu nereálné, nepřirozené, ale to ať si už posoudí každý sám.

17.12.2015 4 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Pro mě má Kristina Ohlsson stoupající výkonnost.... Toto je rozhodně její nejlepší kniha, kde se mísí perfektní nápad s rychle plynoucím dějem. A doplnění děje kapitolami "později" - bezvadné. Já knihu přečetla v podstatě na jeden nádech. Jen tak dále...

16.09.2015 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

Nevím, co k této knize napsat. Nápad byl originální, i když o reálnosti se zde asi hovořit nedá. Každopádně na můj vkus hodně táhlých 300 stran, a pak když to nabírá konečně akčnost a vtáhne to čtenáře pořádně do děje, tak mi to přijde strašně odbyté. Všechno šlo tak rychle a zrovna v téhle části bych brala více detailů. Narozdíl od díla V LESÍCH slabší...

16.09.2015 2 z 5

Cukrová smrt Cukrová smrt Unni Lindell

Nejlepší kniha Unni Lindell. Zajímavá zápletka, skvělé řešení a velmi chytlavé psaní. Za mě Cukrová smrt jasně vyhrála souboj s Medovou pastí i Temným mužem :)

07.07.2015 5 z 5

Temný muž Temný muž Unni Lindell

Super krimi - ostatně jak už to severských autorů bývá zvykem. Propojenost vztahů mi sice ne jednou zamotala hlavu, ale rozhodně skvělé čtení.

07.07.2015 4 z 5