Sova15 Sova15 komentáře u knih

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Hezké čtení k zamyšlení nad sebou. Přemýšlím,kdy jsem se odpoutala od svého ega.

10.05.2018 5 z 5

Odpočinek Odpočinek Alex Soojung-Kim Pang

Pokud by kniha byla poloviční, stačilo by. Autor publikuje staré, známé věci, ale někdy je dobré si je připomenout. Moc by se mi líbilo dřímámí po obědě, ale to mi asi neprojde. :(
Souhlasím, že prevence proti vyhoření je pohlcující koníček, sport, přidala bych přátele.

04.05.2018 2 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Zdenu Frýbovou mám ráda, ale tato knížka mě dostala. Tím, že je možné, že by to takto stalo. Jak je "jednoduché" a děsivé ovlivnit něčí život. Jak některým lidem procházelo, bohužel ještě prochází, jak mohou svými demagogiemi ovlivňovat ty, co nejsou nebo nemohou být tak pevní. Konec knihy jsem hltala, abych se dozvěděla, jak to dopadne. A cením si paní Frýbové, jaký postoj za totality zaujala. Tentokrát jsem se zaujetím četla i doslov.

27.04.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Souhlasím, že by kniha měla být povinnou četbou. stručná, čtivá. Ač psaná za II. svět. války, je stále aktuální. a jak pravdivé : "Každá revoluce končí tím, když se nová prasata dostanou ke korytům." Myslím, že i dnešní vládě (v demisi) by se hodilo, kdybychom si jako zvířata moc nevzpomínali, na to, co nám slibovali. Nebuďme tupé stádo. Poučíme se?
protože i dnes platí :" Všechna zvířata jsou si rovna, ale někteří některá si jsou rovnější."

18.04.2018 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Žasnu a smekám. To, co dokáží lékaři bez hranic je až neskutečné. Pracuji ve zdravotnictví a my všichni, ti "frflalové", že toho je hodně, že nestíháme, se můžeme jít bodnout. S malým vybavením, téměř bez asistence a perioperační mortalita 0,2%.
Jsem ráda, že pan Šebek se na misi setkal s "naším" lékařem Pavlem Rolečkem.
Díky, že nás tak dobře prezentujete.
Přemýšlím, že začnu přispívat na lékaře bez hranic.

11.04.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Strik a Robin opět nezklamali. Četla jsem už volání kukačky. čtivé, jako vše od Rowlingové. nebudu víc prozrazovat.

29.03.2018 5 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Kvalita povídek se liší, některé jsou úplně skvělé, jiné slabší. Nápad vydat takovouto knihu je výborný. V některých povídkách jsem se přenesla do svého dětství v socialismu. Jak nic nebylo, všichni jsme měli stejné hračky, podobné oblečení. Jak já záviděla spolužačce PAPÍROVOU bundu ! Igelitku z Maďarska se Smokie a Suzi Quatro jsem dlouho slepovala, aby šla nosit. Ale také jsme byli pořád venku, rodiče se o nás nebáli, nemuseli jsme se hlásit (nebylo čím, mobily nebyly a pevnou linku měl jen málokdo). Doufám, že některé povídky osloví i později narozené - porevoluční, ty, co socialismus nezažili. Děsí mě, že na mnohých školách v hodinách dějepisu nezbude čas (mnohdy záměrně) k probírání novodobé historie o totalitě. pak se divme, např. jakého máme presidenta a vládu.

15.03.2018 4 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Jsme moc ráda, že jsem knížku dostala. Máme doma bíglici a zdá se mi, že autor mnohdy popisuje tu naší. "úsměv postřelené laně" jí jde velmi dobře. Nevím, zda to mají psi vrozené nebo zda si informace předávají, ale mají nás - páníčky moc dobře přečtené. Když si v létě beru do ruky hrnek s kávou, ví, že to znamená, že se jde na zahradu (o vodítku nemluvě - to je jasná procházka).
Krásné oddechové čtení u kterého se nasmějete.
Z dalších mohu doporučit Psí život.

12.03.2018 5 z 5

Osudy domů a obyvatel Churchillovy ulice v Ústí nad Labem Osudy domů a obyvatel Churchillovy ulice v Ústí nad Labem Aleš Brožek

Kniha osvětluje historii jedné ulice v centru města Ústí nad Labem. Část domů je již bohužel zbouraná - musela ustoupit komunistické výstavbě, část je opravená a sídlí v nich úřady, knihovna, hudební škola....

08.03.2018 4 z 5

Štědrý večer v 87. revíru Štědrý večer v 87. revíru Ed McBain

Krásná vánoční povídka, kterou autor věnoval svým vnoučatům.

08.03.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Měla jsem to "štěstí", že jsem Dívku v ledu četla, když jsem byla nemocná. Kniha nešla odložit, napínavá, krásně psaná. A ač objemná, zhtla jsem jí velmi rychle.

08.03.2018 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Opravdu rozvláčný začátek, ztrácela jsem se mezi všemi těmi řeholníky. Ale později se příběh rozjel a začetla jsem se. Je vidět, že i dříve to byly samé intriky. To nám zůstalo do dnes.

01.03.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Brownův příběh - profesor Langdon prchá s krásnou ženou a luští symboly a kódy. I takhle by se dal napsat komentář.
Anebo - strhující, napínavý příběh, který mi přiblížil přesným popisem několik mě známých i neznámých staveb (mám ráda Gaudího), některá historická fakta. Jak už tu někdo psal, několikrát jsem také "googlila" abych se na něco podívala i vizuálně. A láká k návštěvě Barcelony, ale i Budapešti. Kniha nejde odložit, přečetla jsem ji během pár dnů (chřipka mě zahnala s Brownem do postele). Je to jen na vás, jak příběh prožijete. Mě nezklamal.

23.02.2018 5 z 5

V zajetí polární zimy V zajetí polární zimy Leoš Šimánek

Nevěděla jsem do čeho jdu, kniha byla čtivá, ale na to jaké měli hrdinové zkušenosti ze severu, byli hodně, hodně lehkovážní. Dalo se čekat, že mezi nimi vznikne ponorková nemoc a ....konec neprozradím. I když tam mě autor překvapil, jak to vzal rychle. Jakoby to hrdinové i on chtěli mít za sebou.

17.02.2018 3 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Oba umělce obdivuji (a nejen je). V příběhu je krásně popsaný vznik děl. Leonardo a Michalangelo byl každý jiný, ale oba měli společné to, že chtěli vytvořit dokonalá díla. Co by říkali tomu, že je obdivujeme ještě teď. Až v létě uvidím Davida, vzpomenu si na strasti jeho vzniku. A moc se těším. Budu se na něj dívat, díky románu, trochu jinak - důvěrněji.

12.02.2018 5 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Nechápu, že jsem na knihy Fulghuma nenarazila dřív. Jsou báječné. Pod laskavým humorem je skryto poslání. Knížku jsem si "šetřila" každý den kousek..... Ještě že mám jednu knihu alespoň audio.
Měla jsem to štěstí se s panem Fulghumem vidět na Listování a je stejně báječný, jako jeho knihy. A (pro zasvěcené) už se nebojím být hráč.

02.02.2018 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Kniha o událostech, o kterých by se mělo mluvit, protože jsou stále v nás a aniž bychom si to uvědomovali, stále nás ovlivňují. I po tolika letech. Žiju v místě, kde byly Sudety a složení obyvatel, vztah k městu, k dění je stále ovlivněn, tím, že se sem lidé přistěhovali (jiní byli odsunuti) a nemají tu dlouhodobé kořeny.

31.01.2018 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Co napsat, když jsem si přečetla recenze přede mnou? Díky panu Vondruškovi jsem se dozvěděla víc, jak v hodinách dějepisu. Střídavě jsem četla a poslouchala audioknihu s krásným prednesem pana Hyhlika.
Jen mě trochu děsí, že pan Vondruška takovýchto tlustých knih napsal už tolik.

22.01.2018 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Výborná kniha, jako všechny od tohoto autora. Četla jsem si kdysi dávno, ale i teď mi přišla mistrovsky napsaná, skoda, že Hailey už víc takových nenapíše....

15.01.2018 5 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Kniha mě mile překvapila. Filmy jsem prošvihla a tak jsem se zkusila začíst. To šlo velmi lehce a já měla důvod, jak rychle upéct cukroví, udělat předvánoční úklid....abych si mohla vychutnat klídek s knížkou. Některým příběhům (např. s lepidlem v kadeřnictví) jsem se musela nahlas smát. Přesto, že je kniha ve své podstatě vážná, humorných scének je tam více. Takže bych i filmy ráda viděla.

11.12.2017 5 z 5