V zajetí polární zimy

Po řadě cestopisných knih si Leoš Šimánek, i v Čechách už dobře známý autor, tentokráte zvolil zcela jinou formu: dobrodružný román. Děj se odehrává, stejně jako ve většině jeho předchozích knih, v liduprázdné kanadské divočině. Tři mladí muži chtějí podniknout dvoutýdenní cestu kánoí po řece Keele v Severozápadních teritoriích. Začátek jejich plavby se dík nepředvídaným událostem stále oddaluje – a tak jsou nakonec všichni nemile překvapeni brzkým nástupem zimy. Odkázáni jeden na druhého na život a na smrt, střetávají se jejich zcela odlišné charakterové vlastnosti tak tvrdě, že se katastrofě nedá vyhnout…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59702/big_v-zajeti-polarni-zimy-VIx-59702.jpeg 4.129
Literatura světová, Dobrodružné, Literatura česká

Vydáno: , Action-Press

Im Banne des Polarwinters

Kniha V zajetí polární zimy

gleti
04.03.2018

Dokonalý příklad toho, co se stane, když se sejdou tři alfa samci a ani jeden nepřipustí, že by na názoru kamaráda mohlo něco být.
Kniha hodně rozdílných kvalit, kde popis krajiny a činností byl zajímavější než samotný děj.

Sova15
17.02.2018

Nevěděla jsem do čeho jdu, kniha byla čtivá, ale na to jaké měli hrdinové zkušenosti ze severu, byli hodně, hodně lehkovážní. Dalo se čekat, že mezi nimi vznikne ponorková nemoc a ....konec neprozradím. I když tam mě autor překvapil, jak to vzal rychle. Jakoby to hrdinové i on chtěli mít za sebou.

raďax9
12.08.2017

Kniha jako dobrodružný román účel splnila. Ale mé očekávání z četby se nenaplnilo, čekal jsem od knížky více. Nic ohromujícího! Děj nebyl vůbec poutavý a příběh na mě působil hodně depresivně. Vadil mi dlouhotrvající spor mezi hlavními postavami. Jinak kniha k zahození není.

Hakl54
04.01.2016

Cestopisné knihy od pana Šimánka mám moc ráda , ale na cestu románů by se asi neměl v této podobě dávat. Kniha se dobře čte, ale příběh nepřináší nic nového, někdy mi připadali hrdinové dost nepřesvědčivý na to, že dva z nich již měli zkušenosti s pobytem v kanadské divočině. Knížka svým obsahem osloví spíš náctileté kluky než náročnějšího čtenáře.

soukroma
01.03.2015

Překvapivě zajímavé, napínavé a autentické počtení (od mé četby Londona, Coopera ad. klasických autorů divočiny uplynulo už drahně let, takže jsem k modernímu pojetí byla trochu skeptická). Autor ale dobře ví, o čem píše (viz jeho další knihy přímo zachycující jeho zkušenosti), a tak první část knihy může fungovat i jako průvodce přežitím v polární zimě, opravdu daleko od civilizace. Nakonec je to ale hlavně člověk, jeho názory a nálady, jeho do nebe volající hloupost a nezodpovědnost, nikoli sama příroda, co činí soužití tříčlenné skupiny v krutých, fyzicky náročných podmínkách, prakticky nesnesitelným. A jesti chcete vědět, zda protagonisté vůbec přežijí, musíte si knížku přečíst, což vřele doporučuji...