Sofós Sofós komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět zajímavý příběh, navíc vraha jsem neodhalila a to je vždy bonus. Trochu mě zaráží nechuť Kim nechat si odborně pomoci se svými démony. Intrikánka Alex je sice odporná potvora, ale dokáže příběh pěkně okořenit. Tak a jdu na další díl :-)

17.05.2022 4 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Skvělý námět, za ten tleskám. Autor příběh pečlivě promyslel, to se mi moc líbilo. Co už méně, byl styl psaní. I když to byl krátký příběh, přesto se mi táhl. Chyběl tomu spád. Ale rozhodně nelituji, bylo to zajímavé a autor mě donutil nad tou ďábelskou myšlenkou přemýšlet.

09.05.2022 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Jsou lidé, kteří si dávné křivdy dobře pamatují. A trpělivě čekají, aby se pomstili... Opět skvěle napsaný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Sympaťačka Kim je stále lepší a i ta Tracy začíná být stravitelná :-)

28.04.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Wow, to tedy bylo něco! Pekelné napínavý příběh mě naprosto pohltil. Zkrátka jsem pořád četla a četla a nemohla knihu odložit. Tuto knihu hodnotím v sérii jako zatím nejlepší. Tak a hned jdu na další díl :-)

06.04.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zamotané, překvapivé. Rozhodně pokračuji v dalších dílech.

28.03.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Hm, hm, to se opravdu povedlo. Drsná Kim se mi zatraceně líbí. Propracovaný příběh byl napínavý, měl spád a zajímavé rozuzlení. Už se těším na další díl.

18.03.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

PARÁDA! Nápadité, morbidní, brutální, rafinované. No, prostě jako vždy. Lahůdka pro milovníky tohoto žánru! Takže nejde jinak než doporučit :-)

11.02.2022 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Myšlenka autora nebyla špatná. Využití/zneužití digitálních technologií je těma hodno zpracování. Ale tak nějak se to nepovedlo. Bylo toho hodně, co jsem autorovi nevěřila ..

11.02.2022 3 z 5

Kremelská kandidátka Kremelská kandidátka Jason Matthews

Jsem naprosto nadšená! Strhující, nervy drásající pokračování mě nadchlo. Příběh má sice svižné tempo od samého začátku, ale jeho druhá polovina byla fantastická, dechberoucí, infarktová!!! Dávám 6* :-)

05.09.2021 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Skvěle napsaný příběh, který mě opravdu bavil. Spousta zajímavých informací z forenzní antropologie, zajímavá sonda do fungování relativně malé ostrovní komunity a neskutečně gradující napětí. Ale neodpustím si jednu kritiku. Závěr byl sice velmi, velmi překvapivý, ale pro mně těžko stravitelný. Byl na můj vkus dost překombinovaný...

13.08.2021 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Za mne velmi zajímavá kniha. Autor zaujal nejen zápletkou, ale i znalostmi z forenzní antropologie. Přiznám se, že pachatele jsem neodhalila a závěr byl tak strhující, že jsem skoro nedýchala... Dávám autorovi velkou pochvalu : -)

01.08.2021 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Moje první kniha od autora. A jsem nadšená! Ze začátku jsem se lehce ztrácela v postavách, ale to si brzo sedlo. Děj byl sice napínavý od začátku, ale ta druhá polovina byla naprosto infarktová :-) Takže SKVĚLÉ!!!

27.07.2021 5 z 5

Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

Jsem na rozpacích. Chvílemi byla kniha velmi zajímavá, názorně ukazovala, že korupce je obrovský problém a kvůli svým finančním či politickým zájmům udělají někteří cokoliv. Ale velká část knihy mě moc nezaujala. Protahované, nezáživné. A závěr docela odbytý...

04.07.2021 3 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Šokující, brutální, neuvěřitelné. Masový vrah, v dětství krutě týraný, vypráví jak, kdy a proč vraždil. Ale má i druhou tvář - milující otec a oddaný, i když neskutečně vznětlivý manžel. Tato nevšední kniha rozhodně stojí za přečtení.

20.06.2021 5 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Moje první kniha od autorů. A líbila se mi. Jsem zvyklá číst detektivky, kde tečou potoky krve, což se tady nedělo a vůbec mi to nevadilo. Bylo to tajemné, zajímavé a originální. Určitě si přečtu i jejich jiné knihy :-)

11.06.2021 4 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Plusy: zajímavá zápletka a docela čtivý styl psaní. Mínusy: zbytečně zdlouhavé a roztahané. V poslední třetině to sice začalo být velmi zajímavé, ale rozuzlení bylo na můj vkus dost překombinované. Když to shrnu, kniha mne nenadchla ani neurazila, dávám 3,5.

28.05.2021 3 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Detektivka s překvapivě zajímavou zápletkou. Hlavními hrdiny jsou dva sympatičtí novináři, kteří vedou své soukromé vyšetřování brutálních vražd. Autor píše poutavě, dokáže čtenáře zaujmout. Jen ten závěr, ten jsem mu až tak nevěřila. Rozhodně doporučuji k přečtení, bude se vám to líbit :-)

17.05.2021 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Hm, to vůbec nebylo špatné. Okolnosti starých vražd pomalu vyplouvaly na povrch. Bylo to hodně zamotané, minulost se prolínala s přítomností. Knížka gradovala a já skoro nedýchala. Závěr byl naprosto překvapivý, ale na můj vkus už trochu překombinovaný.

08.05.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Áách, to byl čtenářský zážitek. Od samého začátku jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Autor mě napínal jako strunu, děj se stupňoval, pachatele jsem sice nakonec odhalila, ale i tak toho bylo hodně, co mě naprosto dostalo. Ne nadarmo patří autor k mým nejoblíbenějším. Už se těším na další setkání s Martinem a doufám, že nebudu muset dlouho čekat :-)

22.04.2021 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Původně jsem chtěla dát 4*. Děj byl sice velmi zajímavý od samého začátku, ale tak nějak roztahaný a občas jsem se ztrácela v postavách. Ale posledních sto stran, to byl koncert. Vše do sebe zapadlo, bylo to neuvěřitelně překvapivé a dechberoucí, že autorovi tleskám. Kniha jako celek je skvělá a zaslouží si 5* :-)

05.04.2021 5 z 5