Šnek86 Šnek86 komentáře u knih

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

V tomto díle se většina příběhu točí kolem Vilemíny, která se ujme kroniky a jako v předchozích částech se řeší neustálé obchody a rodinné vztahy, příběh příjemně plyne, jako život sám.Pokračuji dalším dílem.

31.03.2022 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Kniha plynule naváže na první díl.Věci kolem sklárny ustoupí do pozadí a více se zde řeší vztahy s vrchností a vztahy rodinné.Více se řeší i obchod s plátnem.Rod se rozrůstá, avšak některé si bere Pán.Pokračuji v sérii.

25.03.2022 4 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Rozsáhlý příběh rozvětvené rodiny sklářů a jejich osudů.O všedních starostech, trampotách a umění jejich obchodování a podnikání.Příjemné čtení, které pěkně plyne.Pokračuji dalším dílem.

18.03.2022 4 z 5

Dřevěný nůž Dřevěný nůž Jiří Hájíček

Zdařilé povídky zasazené do okolí jedné lokality s všedními příběhy lidských osudů místy se vzájemně prolínající.

03.03.2022 3 z 5

Poslední slovo má ďábel Poslední slovo má ďábel Jan Bauer

Čachry mezi agenty a neustálá snaha Šimona splnit svůj úkol.Všelijaké intriky a úskoky.Konec vás nechá trochu tápat, co se vlastně stalo.Možná, že poslední slovo měl ďábel.

25.02.2022 3 z 5

Ve stínu pětilisté růže Ve stínu pětilisté růže Jan Bauer

Příběh pokračuje ve stejném duchu, všichni se hemzají kolem kamene mudrců, či elixíru mládí, objevují se nové postavy, dokonce i agent Shakespeare, všichni někam utíkají, aby posléze byli lapeni atd. Ovšem žádnou strhující akci nečekejte, když už jsem začal, dočtu i poslední díl.

23.02.2022 3 z 5

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Mnohokráte recyklovaný příběh z rudolfinské Prahy, tentokráte se všichni ženou za záhadnou substancí - kamenem mudrců, občas se kolem mihne Golem, každý honí každého. Uvidím jak bude příběh pokračovat dále.

21.02.2022 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha na přemýšlení.O hrozbě lidského pokroku, jeho nepoučitelnosti a opakování stejných chyb, ale i o naději.

17.02.2022 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

O měsíční pašeračce, co se rozhodne vzít kšeft průmyslové sabotáže za milion gempů a tím se samozřejmě zaplete do daleko rozsáhlejších problémů z kterých se jí podaří zázračně vybruslit. Autor se vyžívá v technických popisech a způsobu života na měsíční základně. Marťan byl o poznání lepší, ovšem Jazz byla svéráz a živel.

16.02.2022 3 z 5

Čekání na smrt Čekání na smrt Milan Hes

O hrůzách holokaustu a krutostech v temných dobách naší historie.

14.02.2022 4 z 5

Faraonova šifra Faraonova šifra Lincoln Child

Svižný dobrodružný příběh, kde se hrdinové po rozluštění záhadného disku z Faistu musejí vypořádat s nástrahami pouště a tajeným starověkým kmenem, aby každý nakonec nalezl to co vlastně hledal.Škoda, že příběh pravděpodobně ukončuje sérii.
( I když, kdo ví )
Ještě si ale musím doplnit první dva díly.

09.02.2022 4 z 5

Různě sesbírané městské legendy, kde každý z nás z tohoto výčtu alespoň jednu slyšel, nebo ji dokonce sám vyprávěl jako pravdivou a tak napomohl k jejímu šíření. Ač je většina historek smyšlená a fiktivní, tak na každém šprochu pravdy trochu.( Ten pocit, když historku prožijte na vlastní kůži a ne z doslechu ). Byl to zajímavý pohled do vytváření folkloru a myšlení lidí.U některých historek jsem se i upřímně zasmál. Sám bych na pár memorátů přišel - ty se ovšem skutečně stali.

08.02.2022 4 z 5

Popraviště v parku Popraviště v parku Jan Cimický

Nenáročná detektivka, kde policista Beran musí odhalit sériového stínače hlav.Příběh lehce předvídatelný, ale čte se dobře.

03.02.2022 3 z 5

Pražské orgie Pražské orgie Philip Roth

Tak tohle mi nějak moc nedalo, buzerace spisovatelů ze strany StB v době normalizace, šmírování a udávání a sem tam nějaký fakování.

31.01.2022 2 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Trochu zamotaná detektivka, která se začíná rozjíždět až tak po polovině. Pikle a intriky, přehršel postav, které nemají zas až takový význam a spíše mátly. Nicméně pokud přimhouřím oko, tak jako oddychovka to špatné nebylo.

27.01.2022 3 z 5

Hráč Hráč František Niedl

V tomto díle Pavel po útěku z ČSR ztratí paměť a postupně rekapituluje svůj předchozí život, až zas paměť nalezne. Pak se z něj stane takový kříženec Švejka a Jamese Bonda a vydává se osvobodit Roberta a následně i Inéz.Proletí opět celý svět, aby se na každé zastávce nevyhnul přestřelkám a splnil tak co si uložil za úkol.

24.01.2022 4 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Skvěle propracovaný příběh, cynického a prostopášného Pavla, který instinktivně a však pragmaticky proplouvá světem v období druhé světové války.Všichni se ho snaží zlomit pro svoje cíle, kdežto on si chce žít dle svého a věci okolního světa ho až tak nezajímají a tak bere věci tak, jak přichází.Ne vlastní vinou nevydrží na jednom místě a při svém putování obkrouží celý svět, aby se ocitl tam, odkud vyrazil a rozehrál další svojí karetní partii.Pokračuji dalším dílem.

19.01.2022 4 z 5

Dárek pro mistra kata Dárek pro mistra kata Jan Bauer

Taková středověká honička, loupeživý rytíř okrade arcibiskupa a ten si to nehodlá nechat líbit a tak ustaví královskou hotovost, aby lapku dopadala.Žádný velký vzrůšo to není, ale dá se.

16.12.2021 3 z 5

Zločiny za časů c. k. monarchie Zločiny za časů c. k. monarchie Vladimír Šindelář

Poutavým stylem psaná kniha, která vás nenechá chladným.Pohledy do duší vrahů, zlodějů, záletníků a mnoha dalších individuí.I zde platí výrok Homo homini lupus.Občas nepochopitelné a zkratkovité jednání lidí, kteří na těchto stránkách v okamžiku lidmi být přestali.

10.12.2021 5 z 5

Byl jsem agentem NKVD Byl jsem agentem NKVD Anatolij Granovskij

Čtivě psaná kniha z pohledu agenta NKVD.O špiónech, udávání, vraždění, vynucených přiznání a mučení.O tom, jaký je rudý virus mor a jak je těžké se vymanit z jeho spárů.O tom, jak je vše dokonale provázáno a lepší je nikdy nikomu nevěřit.Rozum nad tím vším až zůstává stát.(Stalin jednou prohlásil, že jedna smrt je tragédie, milion smrtí pouhá statistika.)

09.12.2021 5 z 5