Ve stínu pětilisté růže

Ve stínu pětilisté růže https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3564/bmid_ve-stinu-petiliste-ruze-83l-3564.jpg 3 39 9

Alchymisté série

Volné pokračování historického románu Záhada kamene mudrců nás zavádí do Třeboně na sklonku 17. století, kam se pod ochranu Viléma z Rožmberka uchýlili dva angličtí alchymisté John Dee a Edward Kelley. Nablízku je jim tajný jezuitský agent Šimon Dlouhoveský, který se chce zmocnit starobylého pergamenu s receptem na kámen mudrců. Když je Dee nečekaně královnou Alžbětou povolán zpátky do Anglie, putuje v jeho stopách i Šimon s cílem alchymistu zničit. Kelley se zatím ocitá na pražském dvoře císaře Rudolfa II. jako jeho největší oblíbenec. Naráží však nejen na papežského nuncia a španělského vyslance, ale i na nebezpečného intrikána Jiřího Hunklera...... celý text

Ladygeront
07.03.2024 2 z 5

Bída s nouzí! Tentokrát jsem si naběhla.

jarin58
18.01.2024 3 z 5

Tuto knihu bych označil jako jednu ze slabších příběhů pana Bauera.Uvidíme co nám nachystá díl závěrečný.

Šnek86
23.02.2022 3 z 5

Příběh pokračuje ve stejném duchu, všichni se hemzají kolem kamene mudrců, či elixíru mládí, objevují se nové postavy, dokonce i agent Shakespeare, všichni někam utíkají, aby posléze byli lapeni atd. Ovšem žádnou strhující akci nečekejte, když už jsem začal, dočtu i poslední díl.

kolacky
25.01.2019 2 z 5

Když se nepsalo o s prominutím blbečkovi Šimonovi Dlouhoveském, tak to ušlo. Intriky nemusím, proto malé hodnocení.

vincek1
15.12.2017 3 z 5

Nevím, ale na tohoto autora se mi zdá tato kniha dosti slabá. Příběh se snaží být sice moderně řečeno akční, ale něco mu do akčnosti chybí. Nevím sice co, ale takhle to cítím.

alnahu
03.06.2016 3 z 5

Nečetla jsem první díl série Alchymisté, ale nijak to nevadilo. Kniha je z doby vlády císaře Rudolfa II. , kdy všichni toužili po elixíru mládí a tajemství výroby zlata. Budu si muset přečíst pokračování –tedy třetí díl „Poslední slovo má ďábel“.

tenax
24.11.2013 4 z 5

Je to PŘÍMÉ pokračování Záhady kamene mudrců, bez jejíž znalosti by čtenář nepochopil, o co jde. Příběh je napínavý, spletitý a hlavně neuzavřený, takže nezbývá než se těšit na poslední, závěrečný díl trilogie. Zatím to vypadá nadějně.
Škoda některých věcných chyb, např. v anotaci knihy na zadní straně obálky přepsané i sem, je uváděn konec 17. století, ve skutečnosti je to konec 16. století.

Lenka4
04.09.2013 3 z 5

Druhý díl se mi zdá lepší než první. Jen už začínám ztrácet přehled, kdo je čí špión. Příběh končí v nejnapínavějším okamžiku, takže je nutné si přečíst i třetí díl. (Dokonce i korektor se mírně polepšil).

Dandulka
14.04.2012 5 z 5