Zločiny za časů c. k. monarchie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není třeba si vymýšlet, stačí jen prolistovat zaprášené archivní dokumenty, aby před námi ožily staré, dnes už zcela zapomenuté zločiny. Příběhy, které jsou v této knize popsány, se skutečně staly a ve své době způsobily hodně strachu a vzrušení. Kdo rozřezal a rozházel po Praze tělo Rebeky Humpolcové? Jak došlo k vraždě přímo v budově královéhradeckého soudu? Jak tragicky skončil spor dvou mladých dívek v Praze nebo proč došlo ve východočeském Komárově k několika masovým vraždám? Kniha popisuje další záhadné případy a zločinné skutky a odhaluje metody tehdejší kriminalistiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194487/zlociny-za-casu-c-k-monarchie-194487.jpg 4.517
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Zločiny za časů c. k. monarchie

Šnek86
10.12.2021

Poutavým stylem psaná kniha, která vás nenechá chladným.Pohledy do duší vrahů, zlodějů, záletníků a mnoha dalších individuí.I zde platí výrok Homo homini lupus.Občas nepochopitelné a zkratkovité jednání lidí, kteří na těchto stránkách v okamžiku lidmi být přestali.

edith79
20.07.2020

Moc dobré čtení. Vždycky mě zajímala historie zločinu v naší zemi a tady je velmi poutavě popsáno několik případů. Atmosféra té doby je parádní. Objevila jsem náhodou ve výprodeji, ale klidně bych za ní zaplatila i víc. Stojí to za to.


Pablo Kral
19.12.2019

Je pozoruhodné, co se může vyklubati, a také čas od času vyklube, z (na pohled) úplně obyčejných lidiček, někdy taky z (na pohled) darebáků od kosti, ale také dobráků čistých jak lilie. Nevyzpytatelné jsou cesty člověčí. Já za mravnostními i jinými kriminálními delikty zde plasticky popsanými pořád vidím zase a jenom toho zmateného člověka, který si často ani neuvědomuje, že se sám v sobě nevyzná, neví, co má a nemá dělat, a vlastně ani neví, co u všech všudy chce. Každopádně etický rozměr knihy místy směřoval můj názorový svět do říše lidových bájí, mýtů a příběhů všeho druhu. Až ty totiž vypovídají o člověku pravdu, a nic než pravdu. Protože osudy lidí jsou prý vepsány ve hvězdách a ani to neštěstí nechodí po horách tak jako po lidech. Snad nebude to znít jako nebetyčná troufalost, když dovolím sobě tvrdit, že dobří lidé, i ti zlí, jsou pořád jenom obyčejní lidé, a já chápu a hluboce rozumím oběma "kategoriím". Kniha mi poskytla lidský průhled do osudů mnoha, se kterými se život nemazlil. Byla to moje druhá kniha od autora a splnila očekávání. Chci na tomto místě udělit panu Šindelářovi za tuto knihu velikou pochvalu, a jako jeho vděčný čtenář neprodleně spěchám shánět jeho další díla. Dávám pět hvězd.

daza.dt
12.12.2019

Zajímavé čtení, krátké příběhy, které se čtou opravdu rychle. Je vidět, že jsme si jako lidstvo moc nepolepšili a stále jsme se k sobě neuvěřitelně krutí a lhostejní. Jako rodilého Hradečáka mě překvapilo množství příběhů z okolí Hradce Králové.

Atanone
07.08.2018

Zajímavé i když pěkně ponuré čtení. Přečíst by si měli hlavně fandové písně "Bejvávalo dobře ".Dnešní pachatelé těžkých zločinů se ve srovnání s c.k. monarchií mají jako v bavlnce,nemluvě o tehdejším způsobu trestu smrti.
Paradoxně neustálé opakování toho „jak“ , je asi to jediné,co mi na knize vadilo.

snílkařka
23.03.2018

Z této knihy Vás bude tak trochu i mrazit:-). Příběhy podle skutečných událostí jsou vždy silné.A jelikož se to stalo už před více jak sto léty přijdou Vám nějaké ty případy tak trochu asi tragikomické ale z větší části z nich jsem měla husí kůži.Takže vřele doporučuji.

katy238
17.01.2018

Zajímavě pojatá kniha o hrdelních zločinech na přelomu 19. a 20. století. Pečlivě zmapované případy doplněné o fotografie vztahující se k dané době. Popis není suchopárný, kniha dokáže zaujmout. Doporučuji každému zájemci o kriminální historii.

jindrich7442
15.01.2017

Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha pana Šindeláře a opět mě nezklamal. Velice čtivým a napínavým způsobem líčí kriminální činy, průběhy vyšetřování a soudní průběh zejména druhé poloviny 19. stol.