smardice smardice komentáře u knih

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další, v pořadí již třetí poslech v podání Pavla Soukupa. Lepší než Devátý hrob. Více vrahů a vražd, více dějových linií, i když občas překombinovaných, ale okořeněných trochou erotiky. Kniha má spád a Dunja mě neskutečně baví.

31.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá kniha a celá série. Těsím se na film, doufám, že se budu smát tak, jak u celé série.

15.05.2019 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Jednodenní pátrání na politickém pozadí, které mě tentokrát kupodivu nevadilo a špinavá hra tajné služby. Od začátku až do konce napínavý příběh, při kterém občas mrazí. Takže jednoznačně zase 5 hvězdiček.

26.12.2021 5 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Po Červeném kapitánovi, (který mi moc nesedl), jsem si chtěla dát na chvíli oddech od této série, ale nakonec mi to nedalo a pustila se do chronologicky řazené "10". A tentokrát musím dát plný počet hvězdiček.
Poslech slovenské verze jsem si užila.

12.08.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasický příběh, další z mnoha přepracování staroněmecké hammelnské pověsti. Povedená, čtivá, pochmurná až depresivní klasika.

26.08.2019 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Před mnoha lety jsem viděla film. Nedávno jsem přečetla 1. díl a opravdu se mi líbil, možná i více než film, i přesto, že Tom Hanks byl v roli Forresta perfektní.
Jsem zvědavá na 2. díl.

05.06.2019 4 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Depresivní a pochmurný kriminální příběh, který, kvůli domácímu násilí, zamíchá s osudy hlavních postav a nemůže jinak skončit než jak skončil. A přesto jsem fandila všem, jen ne otci.

26.07.2022 4 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Jako vždy perfektní, jen ten konec! Jelikož detektivní oddělení vyšetřuje souběžně dva případy, tak si zase budu muset počkat na rozuzlení v dalším díle.

27.06.2022 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Laskavý a svérazný humor lidiček a hlavně slušných fotbalových fandů z prvorepublikového období a prostředí Žižkova.

18.01.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Drsná, psychologická krutost, divné morální hodnoty, temný a ponurý příběh s překvapivým koncem.

14.01.2022 4 z 5

Včera mi přišel a vypadá opravdu skvěle a kvalitně. Těsím se na Čtenářskou výzvu, ale hlavně je to skvělý nápad a líbí se mi vše od dat narozenin a úmrtí spisovatelů až po krásné obrázky a kvalitní papír, záložky a gumičky na tužku a ostatní.

15.12.2021 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Celkem negativní recenze, ale mě kniha zaujala hodně, i díky pasážím, které se týkaly Aspergerova syndromu (ten byl pro mě celkem oblastí neznámou). Originální zápletka, propletené mezilidské vztahy ale hlavně lhát se nemá.

02.06.2021 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Sice jsem vyrůstala na "Foglarovkách", apod.,ale jsem ráda, že jsem si díky Čtenářské výzvě knihu vybrala. Je to vlastně novodobá "skoro foglarovka" a má vše, co by mohlo zaujmout i dnešní mladé čtenáře - akci, napětí s příměsí tajemství a fantazie, má to spád.

11.05.2021 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Poslech v podání Pavla Soukupa a opěť to nemělo chybu. Temný příběh dvou vrahů, komplikované vyšetřování a hlavně vysvětlení minulosti Fabiana Riska z "Oběti bez tváře". Napínavé, drastické, prostě vše, co má dobrá detektivka mít.

28.07.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha ze života 2 pražských rodin z řad prominentů od komunismu až skoro po současnost, včetně jejich milostného a hlavně sexuálního života, hlavně z pohledu "mužského". Hodně realisticky napsané, s notnou dávkou humoru, ale i sentimentu.

20.01.2020 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak tenhle 2. díl (je to vlastně Da Vinciho kód) se mi líbil mnohem víc než "Andělé a démoni". Měla vše, tajemství, mystiku, akci.

07.06.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak tohle bylo hodně dobré. Opravdu netypický případ, zajímavé prostředí se spoustou morbidity a zvrácenosti, napínavé od začátku až do konce.

13.07.2022 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Druhý díl z odpočinkové detektivky. Sice jednodušší zápletka a nejasný konec, ale skvělé hlášky okořeněné sarkasmem, skvělá muzika a skvělý přednes.

06.07.2022 5 z 5

Silný emotivní příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a nejen na konci mi tekly slzy jako hrachy. Za mě více než 5 hvězdiček.

01.07.2022 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Chronologicky navazuje na "Na podpatkoch" Nedá se tomu nic vytknout. Ať se jedná o autenticky a věrohodně popsaných momentů z pitevny, popis zdravotních problémů některých detektivů, vykreslení postav zločinců, či svět mody. A samozřejmě nechybí špičkování mezi detektivy. Takže za mě zase skvělé a ještě jednou skvělé!!

26.10.2021 5 z 5